Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kiedy wasze dzieci przestały robić w pampersy ?

Polecane posty

Gość gość

Moja córka za miesiąc skończy dwa latka. W domu chodzi normalnie i załatwia się do nocnika lecz jak wychodzimy na spacer nadal zakładam jej pampersa . Czasem jak sobie przypomni to zawoła ze zrobiła siusiu ale zazwyczaj po fakcie bo jest tak zajęta zabawą. Ostatnio spotkałam koleżankę która chodzi ze swoim 19 miesiecznym dzieckiem wszedzie z nocnikiem i ciagle pyta czy chce siusiu . Jak zobaczyła że moja córka ma pampersa to zrobiła strasznie dziwną minę i powiedziała , ze dzieci w tym wieku powinny chodzić już bez pampersa. Kiedy wasze dzieciaczki przestały robić do pampersa i wołały na dworze ze chcia siku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w domu miala 16 miesiecy jak chodzila bez a do przedszkola i na dwor poszla jak miala 19 miesiecy. Byla zima wiec wczesniej sie balam ze jak sie zsiusia to zmarznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W domu ok 16 miesiąca, na placu zabaw tez byl bez bo wołał ale jak szlam na spacer nad rzekę to zakladalam gdzieś do 2 lat i 3 mies. szum wody go pokonywał. Grubszą sprawę wołał ale na nocniku nie mógł zrobić wiec zakladałam pampersa, robil leżąc na brzuchu a jak zrobil to wokal by go przebrać gdzieś do 2 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meaaa
moja starsza miała 18 miesięcy jak zaczęłam ją uczyć a 20 miesięcy jak pozbyłyśmy się pampersów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobitki, ale odpowiedzcie mi na pytanie, po co uczyć dziecko załatwiania się na nocnik w domu, ale na spacer pampers? Nie lepiej raz, a dobrze? Po co siać dziecku zamęt w głowie, że tutaj możesz się wysikać, ale tam już nie i rób w pampersa. Dziecko potem nie ogarnia i dlatego Wasze odpieluchowanie trwa 2-3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Córka odpieluchowala sie w wieku 18 miesiecy, jak poszla do zlobka. Niestety nocne moczenia alergika meczyły ja I do 6 roku zycia. Syn jak miał 3 lata, a na noc mial pampersa do 4 roku zycia. Kiedy dziecko powinno pozbyc sie pieluchy ? Hm.. JAK JEST NA TO GOTOWE, a nie ze tak powiedziala kolezanka.. Mam gleboko opinie innych , robie to co jest dobre dla mojego dziecka I tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka w połowie lipca skończy 2 lata. wali w pieluchy aż miło. woła, że należy zmienić. nie wołała, że ma potrzebę. przestałam męczyć i ją, i siebie, chociaż życzyłam sobie, żeby też robiła sprawę dwójkową z rana do nocnika jak 17-miesięczna Julka, córka mojej koleżanki. Ale przyszłam po rozum do głowy i stwierdziłam-na pieluchy nas stać, w przedszkolu obsługują pieluchy i nocniki, do wyboru. A dziecko nie jest gotowe. I tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj miał 3 lata i 2 miesiace :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dobrze wiedzieć, że są jeszcze normalne matki, które wiedzą, że odpieluchowuje się dziecko, które jest na to gotowe, a nie takie, które skończyło roczek, bo koleżanki dziecko już robi do nocnika! (nieważne, że samo nie powie, że chce, że mama lata za nim z nocnikiem jak wariatkak i wysadza czy trzeba czy nie). Nas też stać na pampersy, córka ma 2 lata, na razie mówi kiedy pieluszka jest do zmiany, jak będzie gotowa to zacznie robić na nocnik albo do sedesu. Pozdrawiam mamusie bez dupościsku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój syn ma 16 miesięcy, w okolicach roku pokazywał że chce kupe na nocnik, a raczej że już idzie, i zaczynało się z sikaniem, trafiliśmy do szpitala, tam też jako tako ale dużo ciężej i po powrocie wcale na nocnik nie chciał, teraz jak wstaje od razu nocnik, w ciągu dnia nie ma czasu, jedynie kupa idzie w nocnik... Teraz jest tak cieplutko, a my całe dnie na działce spędzamy, że kupuje tam nocnik, majteczki i niech się uczy. Mieszkanie nie nasze, więc nie może chodzić po domu bez pampka, bo właściciel by nas zabił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za pampki dla wynalazcy nagroda Nobla.Fakt ,że rozleniwiają dzieciaki w dupsko sucho:)Mój lejek lał prawie do 4 lat tzn. w dzień na kibelek w nocy w pampka.Rano kładł się na podłodze z pampersem i prosił mam ciężko mi to nosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to po kolei:najstarszy 20 m-cy,sredni 26 m-cy,najmlodszy 16m-cy...a wiec roznice spore,dzieci tej samej plci,po tyxh samych rodzicaxh ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn jak miał 2,5 roku. Po prostu zdjęłam pampersa i nie wkładałam mu ani na noc ani na podwórko. Raz tylko włożyłam - jakiś tydzień po tym jak jechalismy samochodem przez 3 h, bo nie zawsze można od razu zjechać. Nie nasikał nawet wtedy. Parę razy się zdarzyło w nocy, ale od czego są podkłady do łóżeczka. Jak szłam z nim gdzieś dalej to brałam majtki, spodnie, skarpetki i buty na zmianę. Dodatkowo chusteczki nawilżane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2,5 roku ale na noc ma do dzisiaj pampersa ( córka ma 3, 5 roku )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pampers na noc w wieku 3.5 roku? Dlaczego ty wyrodna matko robisz z dziecka inwalidę?? Chryste :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mnie się ostatnio koleżanka chwaliła, że jej 6 mieś córka już kupy na nocnik robi :o moja 9 mieś jeszcze nocnika na oczy nie widziała. ale dopiero sama siedzi od 2 tyg, na nocnik bez asekuracji bym się bała. kiedy zaczełyście sadzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×