Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

malowanie czy tapeta

Polecane posty

Gość gość

co lepsze? wlasnie przYgotowuje się do remontu chce odswiezyc jeden pokoj i na poczatku mialam pomysł z tapetą potem znajomi mowili ze lepsze malowanie sama juz niewiem. niby malowanie lepsze ale z drugiej strony pokoj jest zimniejszy a tapety sa teraz takie ladne . z kolei tapety maja tyo do siebie ze lubią SIĘ Odrywac i brzydko to pozniej wyglada. a co Wy radzicie? prosze sama juz niewiem...l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daj tapetę na jednej, może być największej, ścianie a na pozostałych ścianach pasująca farba nie martw się, eksperymentuj, to nie hotel z 60 pokojami, jak coś wyjdzie nie tak, jak się spodziewasz, zawsze można to zmienić w ciągu kilku godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosć to ja autorka xxx
dzieki za odpowiedzi. Narazie z remontem sie nie spieszą bo to taki pokój niczyj (zamierzam zeby to była taka niby poczekalnia jak np ktos przyjdzie niespodziewanie a ja jestem chwilkę-mam małe dziecko, zajeta to zeby poczekał). Pomysł z jedną tapeta mi się podoba.A co myślicie o fototapecie?własnie na jednej stronie a reszta malowanie. Widziałam tez u znajomego ze miał malowane i na fragmencie taki mały wzorek taki jakby japoński znak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fototapeta super wygląda i nadaje pomieszczeniu stylu, ale przeciez nie zrobisz jej na wszystkich ścianach. Najtaniej jest pomalować jednak, nawet zwykłą śnieżką. Tylko musisz mieć dobry wałek np. jak produkcji www.ciechanowski.pl bo śnieżka strasznie kapie. O ile wiem, można kupić takie wałki w castoramie. Jeżeli jak sama mówisz to ma być tymczasowa aranżacja to chyba nie ma sensu się wykosztowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fototapety mi się osobiście bardzo podobają ale w dużych pomieszczeniach. W małych bywają bardzo przytłaczające. A co do tapet to jak będziesz szukała to zajrzyj sobie tutaj: http://www.innetapety.pl/. Mają duży wybór, może znajdziesz coś akurat dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maluj, ja całe życie mam te paskudne tapety, od wszystkiego to się brudzi, niszczą się od mebli. Wszystko trzeba zrywać i kłaść na nowo, po latach tapeta się marszczy. Pomalowane ściany zwyczajnie malujesz ponownie i masz spokój. Bez porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy kto co lubi… ale ja bym postawiła na malowanie,bo odpowiednio dobrany odcień farby potrafi uczynić pomieszczenie przestronnym i eleganckim. U nas niedawno był remont,a że mieszkamy w starszym domu,to mąż miał trochę kłopoty z doczyszczeniem ścian przed położeniem nowej farby. Na szczęście znaleźliśmy dobry środek do usuwania starych powłok malarskich w http://www.rodozja.pl i dzięki temu w miarę sprawnie ten remont przeprowadziliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tapeta. Taniej i szybciej wg mnie. Np. są fajne tapety w xwallu, można sobie spersonalizowac. Z własnego dosiwadczneia powiem ,ze są wytrzymale wiec przez lata będziesz mieć kwestie ścian z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest jeszcze inne rozwiązanie - panele dekoracyjne, są łatwe w utrzymaniu w czystości i fajnie wyglądają. W voxie można kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popieram styl mieszany - czyli na jednej ścianie tapeta np. przy łóżku, są piękne i trwałe, tylko trzeba starannie położyć. Nie jest to szczególnie trudne a i mniej brudu niż przy malowaniu. Nie polecam tanich papierowych - najlepsze winylowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi sie tez podoba na jednej ścianie tapeta a reszta gładzie suuper efekt. Jeżeli byś się rozmyśliła z tapetą to też fajnie wyglądają pomalowane ściany np jedna innym kolorem oczywiście pasującym do wystroju i wtedy dajesz tylko gładzie na ściany kolory możesz zmieniać co chwila :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak zgodzę się z przedmówcami fototapety dobre do dużych pomieszczeń tam wyglądają efektownie. Co do brudzenia teraz są takie że można je czyścić – wytrzymałe. Co farb to fakt szybciej się pomaluje, a są jeszcze różne specjalne farby dekoracyjne tablicowe. Dają ciekawe efekty szczególnie fajne dla dzieci tu zobaczysz http://sklep.nina.com.pl/76-fototapety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dobrze przykleisz tapetę to nie ma prawa odstawać. U mnie tapety trzymały się po 5-7 lat i nigdzie żadna nie odstawała. Zmieniłam je bo po prostu się znudziły. Mi osobiście bardziej podoba się zwykłe malowanie pod względem wizualnym, tapeta jest lepsza w takie miejsca jak np. przedpokój gdzie łatwo ścianę czymś pochlapać czy pobrudzić. Z tapety zawsze błoto czy kawę można zetrzeć, z farbami różnie bywa (niby teraz są super zmywalne, ale nie wszystkie faktycznie mają takie właściwości). Ja bym brała to, co Ci sie bardziej podoba poprostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zdecydowanie wolę kolorowe ściany ale na tapetę bym się nie zdecydowała. Nie gustuję w takich dekoracjach. Jak robiłam w wakacje remont to ściany ekipa remontowa http://www.wos.waw.pl/ pomalowała mi ciepłymi kolorami. Lubię ciepłe, jasne barwy w pomieszczeniach. Dodają energii, pobudzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrej jakości tapeta się nie odrywa ;) , a wygląda na ścianie bardzo reprezentacyjnie :) Warto zrobić sobie we wnętrzu z niej akcent na jednej ze ścian, a resztę pomalować na jakiś fajny kolorek. Polecam wybranie się do salonu firmowego Flugger - tam mają duży wybór pięknych tapet i piękne palety kolorów, do tego produkty świetnej jakości i fachowo doradzającą obsługę :) Gdy robiłam remont w swoim mieszkanku przepadłam w ich ofercie, a po wybraniu ich produktów - jestem bardzo zadowolona z efektu końcowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możesz też rozważyć okładziny ścienne, które można malować na dowolny kolor a nadają fakturę ścianie :) najlepiej wybrać taką wstępnie gruntowaną, wtedy mamy mniej pracy... wydaje mi się, że Flugger też ma coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okładziny ścienne ostatnio zrobiły się modne - ciekawa jestem jak wyglądają na ścianie ? Gdyby tak pomalować ciekawą fakturę na przyciągający wzrok kolor: http://viewer.zmags.com/publication/38ca3ba6#/38ca3ba6/1 - mógłby to być niebanalny dekor do wnętrza (być może i ciekawszy niż tapeta? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uważam, że okładziny ścienne są bardzo praktyczne, ponieważ maskują nierówności ścian :) można też zmienić im kolor jak się znudzi, jest do dużo mniej pracochłonne niż zmiana tapety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest teraz taki wybór tapet czy fototapet, że naprawdę można zakupić coś oryginalnego, z pomysłem - ja sama ostatnio zamawiałam tapetę do sypialni, kupiłam online w sklepie www.wallandroll.pl (mają duuuży wybór), malowanie mi się już znudziło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
świetny pomysł z tą fakturą na ścianie :) warto zwrócić uwagę na farby strukturalne, można nimi uzyskać ciekawe efekty, widziałam ciekawe próbki we Fluggerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na taką 'fakturowaną' ścianę to bym się i sama skusiła ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy też od ściany. U moich teściów była taka ściana że farba z niej odpadała płatami. Stosowali różne podkłady i farby i nawet pytali fachowca i ciągle kończyło się na tym że w jednym pokoju farba odpadała. A jak założyli tapetę to mieli ją kilka lat bez problemów, do kupi nie kupili kota. Jakby kot nie podrapał to by nawet nie trzeba było jej zmieniać. U mnie w pokoju tez jest taka jedna ściana że się farba nie trzyma, na szczęście szafa tam stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najczęściej oznacza to, że przed malowaniem podłoże zostało źle przygotowane, przed samodzielnym malowaniem warto wybrać się po poradę do salonu z renomowanymi farbami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze można połączyć oba rozwiązania i na jednej ze ścian położyć tapetę, a pozostałe pomalować farbą w podobnym bądź też kontrastującym kolorze! Wszystko zależy od stylu pomieszczenia i naszego gustu. Polecamy jednak stosować farby dobrej jakości, które zaoszczędzą nam problemu z odświeżaniem ścian po krótkim okresie czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Noi nei lepie jbyło brać od razu tapety? W Wallu jest Duzy wybor, estetycznie zrobione. Tapeta to mniej chemii i mniej problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja lubię łączenia tapet z farbą... np 3 ściany malowane i 1 tapetowana, albo pół na pół... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja również lubię łączone a jeśli miałabym wybierać to zdecydowanie malowane i wtedy jako dekorację jakiś canvas od DCN Gallery. Mi osobiście podobaja się reproduckcje http://www.dcngallery.pl/, ale to oczywiście rzecz gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Farta
Jeśli chodzi o jakość to ja bym doradzał sprawdzić serwis www.dekorami.pl . Oni tu mają fototapety na niemieckiej licencji. To już samo mówi przez siebie ;) Mimo wszystko, czasy się zmieniają, a Niemcy jak zwykle robią najporządniejsze produkty na lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tapety są jeszcze modne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×