Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Psychiatrzy uznali robienie selfie za zaburzenie psychiczne

Polecane posty

Gość gość

Zdaniem psychiatrów, selfies zostało określone jako zaburzenie obsesyjno-kompulsywne, charakteryzujące się ciągłą chęcią robienia sobie zdjęć i ich umieszczania na serwisach społecznościowych, aby zrekompensować brak szacunku do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety uważam,ze maja racje.No moze nie jest to do końca zaburzenie obsesyjno kompulsyjne ale dla mnie nienormalne jest robienie sobie zdjeć przy każdej możliwej okazji,w szpitalu,u dentysty itp.to jest chore i nie wiem po co dzielić sie tym z całym światem.W ogole dzis ludzie robia masę bezsensownych zdjeć i wrzucają na portale ,nie rozumiem tez tej chęci zdawania relacji ze swojego życia.Ani to ciekawe dla innych ani mądre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widziałam kiedyś taki dowcip rysunkowy. Ulica, dom, normalny dzień, z okna wychyla się facet i wrzeszczy: usmażyłem jajecznicę! Pani idąca z pieskiem po chodniku: mój bratanek zdał maturę! Kierowca w samochodzie: przeleciałem dziś Joaśkę 3 razy! Pani z kiosku: Masakra! Trzy pryszcze na brodzie mam! Bardzo mnie to rozśmieszyło. Tak by to wyglądało, gdyby ludzie w realnym życiu opowiadali wszystko, jak na jakimś FB. I do tego za każdym razem CYK! Fotka. To jakieś nienormalne jest! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świadczy to o zakompleksieniu ponieważ ile można robić sobie zdjecia i to jeszcze z głupimi minami .Są to osoby zbyt skoncentrowane na sobie,robia różne pozy aby pokazać sie w jak najlepszym świetle.Co innego jak ktoś widzi piękno w przyrodzie ,sztuce ,innych ludziach(z tym ostatnim tez nie można przesadzać) ale ciagłe fotografowanie siebie?Ludzie tez robia sobie zdjecia w sytuacjach intymnych ,prywatnych po co pokazywać innym selfie po seksie czy jak sie siedzi na kiblu.Mam przesyt zdjeć.Ludzie dzis za bardzo koncentrują sie na sobie,swoim wyglądzie i to jest straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie zapodział sie ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie każdy jest na tyle dojrzały, żeby móc oprzeć się wstawiania takich zdjęc do internetu ;) Ja sama jak zauważę, że łdnie się dziś pomalowałam i w ogoóle jakoś promienieję - to robie zdjatko, ale nigdzie tego nie wstawiam, ot moja mala tajemnica. Patrze na nie jak mam gorszy humor - i juz jest lepiej ;) nie potrzebuje do tego uwagi innych "znajomych"... Już wystarczająco dużo widzę w realu ;) Niektorzy lubia po prostu dzielić sie takimi rzeczami i na pewno nie jest to spowodowane jednym konkretnym powodem, a jest ich więcej i jest to bardziej złożone, więc nie oceniajmy z gory, że każdy, kto wrzuca swoje zdjęcia do sieci to nienormalny, zakompleksiony, potrzebujący pochwał i uwagi człowiek, no bez przesady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też tego nie rozumiem i denerwują mnie osoby które wrzucają codziennie na fb inne zdjęcie "z rąsi" i na każdym wyglądają identycznie... Albo codziennie zdjęcie swojego dzieciaka... Czy relacje gdzie jest, z kim i co robi... Ch... to kogo interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też uważam,że ktoś kto dowartościowuje się swoimi zdjęciami robionymi własną ręką od góry i wytrzeszczonymi gałkami ocznymi nie może być normalny! wreszcie to zauważono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tak i nie. Robienie sobie zdjęć w KAŻDEJ sytuacji, np. na kiblu i umieszczanie ich na portalach społecznościowych - to na pewno nie jest normalne. Ale zrobienie sobie zdjęcia na własny użytek - bo np. nie ma mi kto zrobić, a chcę mieć pamiątkę z, powiedzmy, nową fryzurą - nie uważam za coś niewłaściwego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na własny użytek,na pamiątkę bo nie ma kto zrobic jest ok ale jesli robiłabys sobie takie zdjecia codziennie czy często to przesada.Samouwielbienie sie wtedy kłania lub zakompleksienie.A juz wrzucenie tego na portale to jest idiotyczne.Tak samo jak zdawanie relacji ze swojego życia np: z wakacji ,na wakacjach mam dosyc telefonów,komputerów ,chce odpocząć i czuć sie dobrze a nie strzelać pokazówki,ktore obowiązkowo musze wstawić na fb.Nie znosze tego ,ze zamiast normalnie korzystać z fb i oglądać ciekawe rzeczy to jest sterta głupich tekstów i zdjeć ,zdjeć,zdjeć.Czy naprawde wszyscy musza wiedzieć gdzie obecnie ktoś przebywa i co robi,z kim?Masakra.Mam dosyc portali społecznościowych ,na dłuższa metę sa nudne i przytłaczające a jesli ma się z kimś kontakt to fb nie jest do tego potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak dla mnie w obecnych czasach wieskzosc zachowan u ludzi sa psychiczne :) jak patrze na obecna mlodziez to mnie na mdlosci bierze starym tez odpieeerrdaala az wstyd patrzec na to jak sie zachowuja wspolczesny swiat- nie dobrze mi sie robi na to co sie obecnie dzieje ! zero kultury zero zasad dno moralne !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem idei dziubków ,wyglada sie wtedy głupio,w ogole wstawianie wielu zdjeć tak naprawde jest spowodowane chęcią pochwalenia sie,narcyzmem.Czytałam co o tym piszą psychiatrzy i rozne zaburzenia sa brane pod uwagę.Nie wiem tez czemu wszyscy chcą siebie naśladować i robić podobne zdjecia,naśladować zachowanie innych wskazane na Fb,zero indywidualizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najbardziej mnie rozwalaja foty "dziubaskow" - oczywiscie wykonane wlasna reka - usta wybaluszone, polprzykmniete zeby wygladaly na bardziej angelinowe, oczy odpowiednio szeroko otwarte zeby widoczny byl ich "czar" i ten tajemniczo - uwodzicielski wyraz twarzy.. czy dziewczyny naprawde nie zdaja sobie sprawy z tego jaka to zajezdza tandeta i pozerstwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie najbardziej rozwalają zdjęcia jedzenia ;P albo jakiś drinków... masakra jakaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam kolezanke, ktora FB traktuje niczym jakis "storage" na zdjecia. Wrzuca tam wszystko. Doslownie. Wyjmuje karte z aparatu i od razu laduje wszystko na fejsa. I bez znaczenia czy sa to powtarzajace sie zdjecia czy tez przypadkowo cykniety kawalek parapetu lub framugi okiennej. Panna ma 33 lata i mase kompleksow. Na wiekszosci zdjec pozuje a to z drinkiem z parasolka a to z kieliszkiem szampana (sa to foty ze spotkan z ludzmi z pracy czy jakos) a to z jakimis ludzmi - najczesciej wygladajacymi na emerytow. Robi to po to by jej znajomi w PL widzieli i mysleli ze wiedzie zycie na wysokich obrotach podczas gdy tak naprawde jest bardzo samotna i nieszczesliwa. Do tego sztuczny usmiech, odpowiednio ustawione spojrzenie, wciagniete policzki i odpowiednia poza. Patrzysz na to i masz ochote skomentowac WTF??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×