Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wisnieztruskawkami

Robiłyście domowe lody?

Polecane posty

Gość wisnieztruskawkami

Już, któryś raz z kolei podhcodze do robienia domowych lodow i za kazdym razem wychodzi mi albo breja, albo wielka kostka lodu, ktora w niczym nie przypomina lodow :( Co robie zle? Ratunku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robiłam, mąż bardzo lubi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lody owocowe 2 dojrzałe banany 2.3 szklanki malin 1/2 szklanki mleka 1 łyżka miodu Banany pokroić w cienkie plasterki , zamrozić razem z malinami. Mrożone owoce zmiksować z pozostałymi składnikami , podawać od razu, nie zamrażać ponownie. .Wychodzą wspaniałe , smaczne i zdrowe lody. Wypróbowałam .Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy do miksowania mrożonych owoców powinien być specjalny mikser? Mam blender brauna - nie zajadę go na tym? Bo przepis wydaje się prosty i ciekawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też robiłam blenderem Braun , wtedy trzeba trochę rozmrozic owoce by nie spalić silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już dwa razy robiłam te lody, trzeba uważać by owoce nie byly zamrożone na kamień, wtedy można uszkodzić blender. Jeśli jesteście ciekawe róznych , oryginalnych przepisów to wejdzcie sobie na www.stylowi.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niko la
Miksuję owoce ze śmietaną 30%, dodaję cukier puder albo syrop paola i zamrażam, można podawać z bakaliami i bitą śmietaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robię podobnie, tylko zamiast cukru używam stewii albo ksylitolu. czasem też zamrażam lepszej jakości soki, wychodzą pyszne sorbety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gorty
ja lubie proste rozwiązania - owoce, orzechy jeśli pasują, mleko albo jogurt, blender idzie w ruch i do zamrażarki :) zawsze wyjdą i zawsze są smaczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalyna
A ja wolę nie eksperymentować. Tyle jest świetnych przepisów w necie, że nie czuję potrzeby ryzykowania. Ostatnio zrobiłam sorbet według fajnego prostego przepisu na jakimś blogu i byłam zachwycona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam lody, ale nie mam ręki by je robić :) niestety jeszcze nigdy nie wyszły mi tak dobre jak mojej mamie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owszem, całe lato robię swoje lody, cała rodzina się zajada ze mną na czele. Tyle że ja mam multicookera, więc się właściwie wszystko samo robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
świetny, prosty i przyjemny :) nie dziwię się ze taki popularny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość captain_kirk
na tym blogu są chyba same proste przepisy, nawet ja nic nie zespułem, a tytanem kuchni nie jestem. czasem tylko jak dziewczyna wpada do mnie to staram się coś upichcić fajnego. w ogóle mnóstwo jest w necie prostych rzeczy które super smakują i robi się je w pół godzin zamiast spędzać trzy dni w kuchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dusia_Du
Faktycznie, raczej wszystko na poziomie easy :P Chociaż ja czasem lubię pokombinować mocno i jak to mówisz spędzić trzy dni w kuchni (jeszcze wstając w nocy do piekarnika kilka razy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pankejk
Dziewczyny a Wy jecie lody zimą? pytam bo moi znajomi patrzą na mnie jak na wariatkę, jak siedzę z kubłem lodów przy filmie, a za oknem śnieżyca (inna sprawa że u nas już dawno śnieżycy nie było). Jeśli tak to jakie są Wasze ulubione zimowe lody? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_gutka
na zimę zawsze i wszędzie jagodowe. Mało to zimowy owoc, ale nie wyobrażam sobie siedzenie pod kocem wieczorem z czymś innym niż jagodowe lody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasteczko_do_kawki
Ja też z tęsknoty za latem wcinam owocowe, najczęściej sorbety. Chyba sobie w końcu zrobię jakiś dobry, jak ten o któym mówiła Kalyna :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość falstartY
Trochę to dziwne że bracia koral robią na swoim blogu reklamę dla własnego wyrobu lodów. Opłaca im się to? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feniszka
No raczej jak to ich blog to normalne, że jest ich reklama. Swoją drogą to sporo ciekawych rzeczy tam mają. Niby nie zwracasz na to uwagi kiedyś, a teraz kupując lody z korala będzie Ci się kojarzyć, że mając bloga i warto tam zerknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migaczu
To raczej nie ma znaczenia jakich lodów się używa, ale zgodzę się, że znane marki będą lepsze. Też kupuję lody koral, jednak nie robię z nich już nic w domu :D Moim zdaniem nie ma co udoskonalać tego, co jest już dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Komfrota
Znacie jeszcze jakieś podobne miejsca do takich blogów jak wrzuciła koleżanka z korala? Mają fajne pomysły, niektóre łatwe, inne trochę trudniejsze :) Chciałabym jeszcze porównać z innymi pomysłami blogerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terminatorka7
Mnie by się nie chciało robić takich lodów, jak mogę wyjśc do sklepu i sobie kupić gotowe. Co do korala to też lubię ich rożki, chociaż kiedyś nie przywiązywałam uwagi do tego, jakie lody jem. Trochę czasu minęło zanim zaczęłam patrzeć co kupuje i za ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkowska_ka
Przecież zrobienie własnych lodów to nie jest dużo roboty. Skołuj sobie foremki np z ikei i bez problemu możesz sobie stworzyć własne przysmaki. To jest kilkanaście minut roboty i wystarczy parę składników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania919293
Miksuję owoce ze śmietaną 30%, dodaję cukier puder i zamrażam, można podawać z bakaliami i bitą śmietaną. sporo przepisów na fajne lody: http://sztukawyceny.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×