Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
pokahontas012

trądzik, blizny, zaskórniki

Polecane posty

Witam Mam juz 23lata a od jakiegos 15stego roku zycia mam problem z wypryskami. Mam sporo krost ropnych, ktore wyduszam i potem robia mi sie rany, zostaja blizny, byl nawet czas kiedy znajomi mysleli ze mam "odre" (choroba) bo mialam tyle krost i ran na twarzy. Mam mnostwo zaskornikow, caly nos, policzki i broda. Uwywam ciagle zelów do twarzy, tonikow, robie rozne maseczki (ta z cynamonu tez robilam i nie pomaga). Nie wiem co powinnam zrobic, o ile jeszcze krost udaje mi sie liczbe zmniejszyc czasem to te blizny (czerwone plamy)sa chyba gorsze. Czy sa jakies kuracje, sposoby by sie pozbyc plam czerwonych i tradziku?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj czytaj i dopytuj: www.laboratoriumurody.pl/forum/tradzik-zwyczajny-porcja-teorii,t1069.html 000000 www.laboratoriumurody.pl/forum/tradzik,t616.html 000000000 www.laboratoriumurody.pl/forum/tradzik-lojotok-a-dieta,t1012.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybrać się do dermatologa. Jak ja miałam taki problem z cerą poszłam na wizytę, dostałam leki i jest lepiej. Warto też unikać słońca i solarium! Uważać na to co się je. Ale przede wszystkim poznać przyczynę i dobrać pielęgnacje do siebie. Nie każdy tonik, maseczka, żel itd. będzie dobry dla Ciebie. Jeśli bardzo Ci zależy na zmianie to jednak wizyta u specjalisty była by najlepsza. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź do dermatologa dobrego to Ci cos zaleci albo podpowie gdzie z tym się udac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sa specjalne zabiegi na takie dolegliwości skórne tylko nie sugeruj się cena jeśli bys chciala to robic u kosmetyczki w gabinecie, nie ma co wybierac najtańszej opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam zabiegi z kwasami Purles.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"nie ma co wybierac najtańszej opcji " a od kiedy to cena gwarantuje jakość? co za bzdura!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedys mialam mocne problemy ze skora ,tradzik ,zanieczyszczenia ,blizny,,, Ale zmienilam pielegnacje + odpowiednie kwasy do skory + megaa duzo cierpliwosci i teraz mam skore prawie jak nowa Te niedoskonalosci da sie usunac ,odpowiednia pielegnacja +odpowiednio dobrane zabiegi ,a ZMARSZCZEK NIC NIE USUNIE tak naprawde !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiola

Miałam blizny potradzikowe i bardzo fajnie u mnie sprawdził sie zabieg mezoterapia. Bardzo ładnie mi wyleczyło blizny i mam teraz gładką i delikatna skórę. Jak najbardziej polecam oraz klinikę  Magnopere Kraków https://magnopere.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Ja bardzo źle przechodziłam trądzik i juz róznych metod próbowałam ale większość zawodziła. Udałam się do dermatologa w klinice Prima Med w Krakowie przy ul. Cieszyńska 16  i bardzo dobrego mają lekarza. Bardzo mi pomógł w wyleczeniu tradziku i blizn które miałam wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdolna

Wydaje mi się, że w pierwszej kolejności należy udac się do dermatologa i zająć wyleczeniem trądziku. A potem zadziałać z bliznami. Bardzo dobrze na usuwanie przebarwień działa laser. Chodziłam na taka kurację do doktora Kępy i byłam w szoku, że skora faktycznie rozjasnia się i plamki znikają. Tylko trzeba zdecydować się na takie coś, jak plamy są świeże, bo wtedy jest największa szansa, ze w calosci uda sie je usunac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rambowa

 Mydło z ekstraktem z neem, indyjskie, dostępne choćby na allegro, super czyści skórę, zrób sobie detoks skóry  i na noc nie używaj żadnych kremów, przetestuj jedynie hydrolat em ovzarowym najlepiej kupić na stronie z kosmetykami naturalnymi, chodzi o to żeby nie było żadnych dodatków, odejdź od fluidow zamiast tego puder mineralny np amilie, na dzień jakiś delikatny krem ja akurat używam niezmydlalna frakcje sojowa ona mnie nie zwpycha inne kremy niestety tak, pij dużo. Oprócz tego przed porannym mhsciem twarzy oczyszcza cerę najpierw płynem micelarnym biodermy różowym, zmywam nim również makijaż, a potem wyżej wspomniane Mydło, raz na czas Mydło dove klasyczne, ono jest delikatne i nie wysusza. Przeszłam antyszczepionki, antybiotyki doustne na twarz nic mi nie pomogło. Dopiero jak pozb yłam się wszelkich fluidow pudroe  i kremów  nawet tych aptecznych stan cery zaczął się poprawiać. Przeszłam na naturalna pielęgnację. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama

Ja mam świetne efekty po kuracji kwasami owocowymi, czerwone plamki zniknęły, a wyprysków jest coraz mniej. Polecam salon Estetica w Krakowie, mają bezpłatne konsultacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierw trzeba się udać do dermatologa, aby ustalić, jaka jest przyczyna trądziku, dobrać maści, tabletki do leczenia itd., a później zająć się bliznami. Dobry dermatolog pomoże również z bliznami. Ja nie miałam tego szczęścia i musiałam sama szukać sposobów 😜 pomogły mi peelingu kwasowe AHA BHA, ale nie można ich stosować w okresie letnim. Używałam też kremów z kwasami. Jednak jak blizny są mocne, to raczej pozostanie zabieg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! Tak jak piszą inni, rozważałbym wizytę u dermatologa, choć dobrym rozwiązaniem jest też medycyna estetyczna. Może warto zainwestować na przykład w zabieg laserem Fotona? W moim przypadku świetnie się sprawdził. Ja akurat korzystałem z oferty SCM estetic, a zabieg wykonywał u mnie dr Piotr Pałka – szczerze polecam, bo naprawdę warto. W końcu pozbyłem się części wyprysków, a przebarwienia stały się dużo bledsze. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że nie ma co walczyć z kremami czy antybiotykami tylko iść do dobrego kosmetologa, on na pewno pomoże. Sama korzystałam z termalizacji acne, po tym jak nie potrafił mi nikt pomóc, epi lab od binatural i jak ręką odjął. Polecam zgłębić temat :classic_smile:

 

Dnia 10.06.2021 o 18:46, Wiktoria Blog napisał:

Mój brat jest "obsypany" i naprawdę zalecenia lekarzy na zasadzie antybiotyk, steryd nic nie dawało. Może to śmieszne, bo sprawa wynikła przez przypadek, ale matka kupiła sobie laser IPL z dwiema końcówkami - w tym jedną waśnie na trądzik i na twarzy jest już znaczna różnica... Nie wiem czy to przypadek trafienia w odpowiedni sposób dla niego, czy po prostu tego rodzaju terapie pomaga większej liczbie osób, ale u niego zdaje egzamin i to na 5

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nawet dermatologa. Pewnych problemów skórnych nie wyleczy się zwykłymi kosmetykami, chociaż niektóre dermokosmetyki znacznie poprawiają sstan skóry i mogą być stosowane razem z lekami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam ten stan. Lepiej oddać się w fachowe ręce. Samemu domowymi sposobami mało się zdziała. Trądzik to choroba przewlekła. Ja akurat miałam to szczęście, że trafiłam na świetną lekarkę – na dr Joannę Sułowicz w SCM estetic w Krakowie. Ona poradziła mi zmienić dietę, potem wdrożyła leki odpowiednią pielęgnację domową i zabieg. Razem w kupie to dopiero dało efekt, a teraz go podtrzymujemy i staramy się usunąć blizny takie prawdziwe dziury,. Ale na to trzeba mocnych zabiegów np. laserowych albo peelingów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy zaawansowanym trądziku, gdzie zmian zapalnych jest mnóstwo to tylko leki... Nie ma się co wzbraniać bo one naprawdę pomagają i nie muszę dawać skutków ubocznych. Ja biorę i tak naprawdę mam tylko problem z wysuszeniem skóry twarzy. Ale na to mi bardzo pomaga krem Avene Cleanance Hydra. Przywraca nawilżenie skóry i to na długo, niweluje ściągnięcie, łagodzi podrażnienia. Skóra wygląda dzięki niemu naprawdę dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mezoterapia mikroigłowa sie sprawdza. Poczytaj. Ja miałam ogromny problem. Zniknął po serii zabiegów w lk med w Krakowie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×