Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Rozważacie wyjazd za granicę?

Polecane posty

Gość gość

Bo ja tak. Skończyłam studia i nie mam pracy. Nie liczyłam na nie wiadomo co, chcę poprostu pracować w swoim wyuczonym zawodzie, a nie na kasie w biedronce. Zastanawiam się nad studiami w Niemczech (magisterskie) ale do tego potrzeba świetnej znajomości języka. Myślicie, że to dobry pomysł? Szczerze mówiąc przeraża mnie życie w Polsce, które raczej jest egzystencją, ceny w sklepach rosną, pensje stoją w miejscu, podatki dobijają, a wizja emerytury w wysokości 1000 zł (i to jeśli dobrze pójdzie!) przyprawia mnie o mdłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli tylko masz okazje to wyjedz - mowie Ci to ja, osoba zyjaca od 5 lat na emigracji. Zycie jest calkowicie inne, fakt stabilizacji finansowej i brak zmartwien za co oplacic to czy tamto, to cos co powinien miec zapewniony kazdy czlowiek. Smutna rzeczywistosc, ze jesli chcesz tak zyc to sam musisz o to powalczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie na początku jest strasznie ciężko a ja nie znam nikogo za granicą kto mógłby mi pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja właśnie też nikogo nie mam i dlatego się boję, ale jednak gdy nie podejmę żadnego kroku to nic nie osiągnę. Mój brat jest w Anglii 7 lat i nie ma zamiaru wracać. Ja bym chciała wyjechać do Niemiec bo jednak bliżej Polski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro masz brata w Anglii to możesz tam wyjechać przynajmniej nie będziesz całkiem sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niby tak, ale nie chciałabym go obciążać, dopiero urodziło mu się dziecko, mieszka z partnerką w mieszkaniu socjalnym, nie sądzę by w jakiś sposób mógłby mi pomóc bo sami mają wiele na głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×