Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mik7

Orteza na nogę POMOCY!

Polecane posty

Gość mik7

Za kilka dni idę ściągnąć gips z nogi i zamienić go na ortezę (stabilizator) . Powiedzcie mi jak mam to nosić na spodnie czy pod? wiem że będzie specjalna opaska ale mogę to założyć na jeansy czy pod nie ? Bo już za zimno na spodenki a do szkoły chodzić muszę. Proszę pomóżcie nigdy nie miałam tego na nodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Orteze najlepiej nosic pod spodniami, np załóż na to jakieś leginsy, wiadomo że sie troche rozciągną ale najwazniejsze, zeby sie noga zrosła prawidłowo. Musisz stabilizować nogę bezpośrednio że tak powiem, zawsze też możesz sie zapytać obsługi sklepu ortopedycznego, mi w Zakładach Ortopedycznych w Aninie pod Wawą dobrali odpowiedni stabilizator, pokazali, jak zakładać, ile nosić itp, przymierzałam chyba ze 3rodzaje. A kostka była skręcona i bolało dośc mocno, stabilizator nosiłam 2 tygodnie a potem juz musiałam zdjąć i teraz śmigam juz bez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no niestety ale taki stabilizator kosztuje, ja np chciałabym swój odsprzedać, bo zalega mi w szafie a mam nadzieje, ze sie wiecej nie przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ja tak samo!!! gdzie mozna to wystawic? na jakims forum specjalistycznym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
HM MOZE NA allegro bedzie najskuteczniej ? zaklady Omiotka rzeczywiscie niezle zaopatrzone! O.o wlasnie sobie przeglądam te ortezy, z tego, co widze to maja tam podpisaną umowe z NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w necie ciężko sprzedac, mi sie udalo dopiero jak koleżankja byla w potrzebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na jakimś forum dotyczącym zdrowia można wystawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malaewakochana
Orteza to bardzo indywidualna sprawa, dlatego ciężko ją sprzedać. Powiem więcej: ciężko nawet kupić dobrą ortezę, która spełni oczekiwania. Ja, jak miałam problem to zamawiałam właśnie w zakładach omiotka, bo rzeczywiście dobre rozwiązania mają dla ludzi z takimi kłopotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja termin operacji mam dopiero na 2018. Pierwszą dostałam z NFZ za dopłatą po 1,5 roku rozjechała się zapięcia nie trzymały. Ceny strasznie wysokie. Drugą kupiłam w sklep.medreha oni zaopatrują sklepy i nie chcą po sztuce sprzedawać ale z małą manipulacją udało się. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Strasznie drogo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nosiłam ortezę od Qmedinfo i u mnie sprawdzała się świetnie, odciażała stawy, bardzo szybko wróciłam do formy i nie czułam w ogóle bólu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny, mam pytanie o ortezę indywidualną. czy wiecie może gdzie robią ortezy dla bardzo zdeformowanych stawów kolanowych a mianowicie chodzi mi o staw nogę po operacjach w kształcie litery C. Ortopeda napisał mojej cioci zlecenie na ortezę indywidualną ale w żadnym sklepie medycznym nie mają takich w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MoniaMeni
Pamiętam, że jeszcze kilkanaście lat temu do wyboru miało się tylko gips. Co się człowiek umordował:( Moja znajoma ma taką zgrabną ortezę ARmedical, że kompletnie złamanie nie utrudnia jej funkcjonowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli poszukujecie odpowiedniej ortezy na nogę to polecam wam zajrzeć na stronę www.medicallsklep.pl Można tam znaleźć szeroki wybór stabilizatorów na kończyny oraz inne akcesoria medyczne. Mają solidne produkty i dobre ceny, więc polecam ich wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćHanka33
Potwierdzam w Life+ Mają bardzo dobre ortezy na kolano. Sama tam kupowałam, nosiłam kilka tygodni po zerwaniu więzadła, teraz nie ma już śladu po urazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość phisiophil
Cześć, dzisiaj odświeżę temat zakładania ortezy na nogę. Ortezę kończyny dolnej niezależnie od tego czy jest to orteza na kolano, czy stabilizator stawu skokowego. Najlepiej zakładać bezpośrednio na nogę tak żeby przylegała bezpośrednio do skóry - czyli w tym wypadku pod spodnie. Gdyż wtedy uzyskujemy pełną stabilizację stawu lub danej części ciała. Pozdrawiam wszystkich serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, zgadza się lekarz zalecił mi używanie ortezy na gołe ciało, gdy doznałem kontuzji łąkotki a stabilizator kupiłem w sklepie https://sporlastic.pl.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do ortezy, jej zakupu oraz noszenia to warto zapytać się o wszystko ortopedy. Doświadczony lekarz będzie nam potrafił najlepiej w tym pomóc. Jeżeli mieszkacie we Wrocławiu to polecam wam udać się do www.lekarzortopedawroclaw.pl Tam zawsze otrzymacie profesjonalną pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lipek
Witam mam pytanie złamałem kość na stopie i mam orteze nie wiem jednak czy lepiej założyć skarpetę na nogę czy noga ma być gola!!proszę o podpowiedź i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ortozę dostałam w centrum podologicznym w Tarnowie, byłam u Pani Adriany Miniatorskiej-Węgrzyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja osobiście polecam magmed24.pl. Dobre ceny mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ja miałam indywidualnie dobieraną ortezę w Instytucie Podologicznym w Rzeszowie i jestem bardzo zadowolona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orteza

A ja miałam troszke trudniejsze zaganie. Mieszkam w NL i tutaj troche inaczej podchodza do ludzkiego zdrowia... na wszystko tylko paracetamol i do domu: prosze odpocząc. Na szczescie udalo sie znalezc : https://www.topmedicare.nl/ i orteza jest i inhalator tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kochani , mam problem . Szukam po prostu porządnego stabilizatora na nogę . Przede wszystkim zależy mi oczywiście na tym , aby był to sprzęt skuteczny , najlepiej od jakiegoś dobrego producenta . Liczą się dla mnie też warunki finansowe Co prawda myślałam , że może sfinansuje mi to Narodowy Fundusz Zdrowia ale okazało się po prostu , że czas oczekiwania jest zbyt długi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×