Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pytanie do dietetyka lub osoby, która zna się na zdrowym odżywianu

Polecane posty

Gość gość

Chciałabym zacząć zdrowo się odżywiać a mianowicie przyjmować zalecaną dawkę każdej witaminy , aminokwasów itd. znalazłam w internecie tabelę z zalecaną dawką dzienną i maksymalną (dla niektórych witamin) po której moga wystąpić niepożądane efekty..znalazłam również listę ilość w mg/100 g wybranych produktów w których jest danej witaminy najwięcej. Myślę o tym żeby zrobić sobie taką tabelkę samodzielnie i wydrukować..znajdowały by się w niej zalecane dawki każdej z witamin oraz ile czego muszę zjeść żeby pokryć zapotrzebowanie na każdą z nich.Teraz już sama nie wiem czy to dobry pomysl i czy wypali bo pod opisem każdej z witamin znalazłam znalazłam suplement diety z ta witaminą. Ma codziennie łykać 5 tabletek albo więcej z każda witaminą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suplementy nie zastąpią jedzenia. To jest tylko uzupełnienie (i najlepiej by było zbędne). Dobra dieta wystarczy (zmiana sposobu odżywiania). Orzechy, nasiona (słonecznik, len, pestki dyni), owoce, warzywa, chude mięso, ryby, brązowy ryż, kasza, rośliny strączkowe. Jak najmniej tłuszczy zwierzęcych, zamiast prostych węglowodany złożone (produkty nisko przetworzone).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli nie można tego jakoś określić ? z tego co wiem to nie które produkty spożywane razem np. utrudniają wchlanianie witamin itd. chcialabym sie dowiedziec co z czym łączyć aby witaminy i inne sub. lepiej sie wchlaniały i jeszcze może o jakiej porze jest wskazane ich spożycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co wiem to o niedobry wcale nie jest tak łatwo, szczególnie jeśli nie jesz codziennie fast foodów. Są różne zalecenia dotyczące wchłaniania, np cynk źle się wchłania z wapniem, ale według mnie jest ich na tyle dużo, że ciężko zjeść cokolwiek bez stresu. Polecałabym Ci po prostu bardzo urozmaiconą dietę, bez łączenia np nabiału z węglowodanami, do tego dużo warzyw, najlepiej polanych sosem na bazie oliwy może być słonecznikowym bo sporo witamin rozpuszcza się w tłuszczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem na 1 roku dietetyki wiec zadnej wiedzy jeszcze nie mam bo dopiero jest pazdziernik, ale miałam dzisiaj ciekawy wyklad dr hab. nauk medycznych, ktory powiedział, że w ostatnich badaniach wykazano, że sztuczne wit. w tabletkach są po prostu nie zdrowe, że trzeba poprostu zdrowo się odżywiać, sprawdzać co kupujemy na etykietach, bilansować swoje posiłki. Idź do dietetyka, ułoży Ci wspaniały jadłospis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kup ksiazke dieta aleluja i bedziesz wiedział wszystko dr ewa Dąbrowska wyklady na yutube warto posłuchac i oczytac jej ksiazki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mógłby i ktoś napisac lub dac linka dos trony gdzie znajdę np liste owoców których witaminy jendym nie utradniają wchłaninie drugich...chcialabym np przepis na sąłatkę warzywną, owocową lub warzywno owocową, tylko żeby produkty w niej byly tak dobrane aby było zdrowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i było w niej jak najwięcej witamin, jakie warzywa z jakimi warzywami łączyc , któryhh nie.. i to samo z owocami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diana777
Ja moge się wypowiedzieć na temat pomidorów. Chociaż ich naprawdę nie lubię -jadam tylko przetworzone jak ketchup, pomidorowa itp, chyba będę musiała się jakoś do nich przekonać. Na stronie http://klubseniora.pl/ jest artykuł poświęcony tym warzywom, nie miałam pojęcia że dają one człowiekowi tyle cennych witamin i innych składników. Są dobre na włosy, oczy, przeciwdzialają chorobom serca i cukrzycy obniżają cholesterol. normalnie warzywo idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×