Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dlaczego ateiści odwiedzają dziś groby?

Polecane posty

Gość gość
katolicy jednak bardziej się wpiertalają w sprawy niewierzących niż na odwrót, dodatkowo straszą piekłem i innymi gusłami, niewierzący ateiści i agnostycy wypominają katolikom tylko brak logiki i dowodów, a ochodzić święta katolickie i choćby "amerykańśkie"/świeckie halloween/walentynkimożna z powodów bardzo trywialnych chociażny dla zabawy i dobrego samopoczucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w jakim celu ateiści na cmentarzu - przecież nie wierzą w życie po śmierci a tam leży tylko trochę materii gnijącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autor topikuu
Nie jestem katolikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze najpierw zapytajcie tych ateistow, w co wierza, a nie sami wymyslacie. Ateista nie wierzy w boga, ktory stworzyl swiat i wysyla za kare do kotla, ale to, ze wierzy tylko w materie czy co sobie tylko chcecie to nadinterpretacja. Religii jest malo i sa do siebie przewaznie bardzo podobne, wiec sila rzeczy slowo ateista zrzesza grupe ludzi, ktorych laczy tylko to, ze nie wyznaja wiary w osobowego boga. W duchy sobie moga wierzyc jak tylko chca, bo w przeciwnienstwie do religii, nie ma zadnych regul jak byc ateista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzień Wszystkich Świętych, jak sama nazwa wskazuje jest to uczczenie pamięci zmarłych i radowanie się z tego że zyskali życie wieczne w niebie, więc co ateisci robią w ten dzień?:o to taka sama hipokryja jak to że obchodzą Boże Narodzenie :D beka, święta obchodzą a na kafe krzyczą że w Boga ani życie pozagrobowe nie wierzą, hipokryci zasrani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"niewierzący ateiści i agnostycy wypominają katolikom tylko brak logiki i dowodów," x hahaha! taaa jasne "wypominają" :D poprzez wyzywanie i umniejszanie im dlatego, że wierzą, o braku tolerancji nawet nie wspomnę, nie rozśmieszaj mnie człowieku dzień w dzień jakiś ateista ma ból doopy z tym, ze inni wierzą i ciągle te same durne tematy "jak można wierzyć w boga", "dlaczego neiktórzy wierza w bajeczki" i takie tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym akurat to 100% prawdy. Dopieprzają się codziennie do wierzących, a wielce oburzeni jak ktoś śmie cokolwiek im wytknąć i od razu padają teksty w stylu "żyj i daj żyć innym", ale ateiści to już oczywiście mogą wytykać innym, nie? Oni już nie muszą żyć "swoim życiem"? Hipokryzja, ze aż boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"niewierzący ateiści i agnostycy wypominają katolikom tylko brak logiki i dowodów," x jakie dowody? na tym polega wiara by wierzyć, gdybyśmy mieli wymeniać dowody naukowe byłby to fakt a nie wiara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A te rzekome straszenie piekłem i gusłami na kafe to w 99% prowa, które często mają na celu właśnie ośmieszenie katolików. Na serio bystrością nie grzeszysz skoro to łykasz. Nie raz widziałem tego typu temat i naprawdę trzeba być durnym żeby w to wierzyć. Jedynie merkabra czy jak jej tam jest prawdziwa, ale to chyba jakaś podstarzała siostra zakonna z tego co wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Straszenie pieklem to akurat jest bardzo malo wazny argument ze strony ateistow i dziwie sie, ze ktokolwiek sie fatyguje, zeby na niego odpowiedziec. Dopoki nikt tym pieklem nie straszy moich dzieci, a to odrebny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mało ważny? To chyba forum nie czytasz, bo akurat ten argument ciągle się tu przewija, ale najlepsze i tak jest łykanie takich fanatyczno-katolskich prowokacji przez ateistów i emocjonowanie się nimi, a potem ocenianie każdego katolika na podstawie durnej prowokacji na kafe. Niesamowicie zabawnie się to obserwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo moge. Kropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam, czytam, wrecz za duzo, i stad tez wiem, ze wiekszosc z tego, co tu sie pisze, to malo wazne sprawy. Ale dorosly czlowiek narzekajacy, ze ktos go pieklem straszy? To argument ponizej poziomu i ateistow, i katolikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem skąd założenie, że jak ktoś nie wierzy w boga to nie może już wierzyć w życie pozagrobowe. ;) Poza tym pamięć o zmarłych nie musi mieć kontekstu religijnego. W przeciwieństwie do wszystkich bożków, wróżek i krasnali oni faktycznie byli obecni w naszym życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale już nie są, więc trochę śmieszne jest odwiedzanie zmarłych przez osoby, które wierzą w to, że są one teraz jedynie kupą mięcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Groby odwiedza się dla samych siebie tak naprawdę, nie dla zmarłych. Im to wszystko jedno, ale odwiedzanie grobów daje poczucie, że w jakiś sposób podtrzymujemy pamieć po tych których już nie ma. Gdyby nie groby nie byłoby ogromnej części historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwię się zarówno jednym jak i drugim, że marnujecie czas na wytykanie sobie nawzajem błędów. Czyżby brak wiary/ wiara była w Was tak wątła , że musicie udowadniać swoje racje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Samadei - to zwykła rozmowa, ktoś zadał pytanie dlaczego ateiści odwiedzają groby. Ok, było ono prowokacyjne, ale można grzecznie odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"ale można grzecznie odpowiedzieć" Nie liczyłbym na to ;) x Odpowiadając na pytanie. Granitowe pomniki (status materialny), a pod nimi rozkładające się zwłoki - nic innego nie widzę. Nie byłem dziś na grobach, ale wieczorna pora 1 listopada jest doskonała by zrobić to. Nie z wierzeń, nie z tradycji tylko dla palących się zniczy nocą - jest w tym jakiś urok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Groby odwiedza się dla samych siebie tak naprawdę, nie dla zmarłych. Im to wszystko jedno, ale odwiedzanie grobów daje poczucie, że w jakiś sposób podtrzymujemy pamieć po tych których już nie ma" Sorry, ale nie wypowiadaj się za wszystkich. Bo różnie ludzie do tego podchodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nooo i jedynie Samedi jako jedyny niewierzący napisał szczerze, zamiast dobierać na siłę jakieś pseudo-filozofie do odwiedzania grobów przez ateistów w dzisiejszy dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ateizm oznacza brak wiary w boga ale w życie pozagrobowe mogę wierzyć :) i to niekoniecznie w katolickim/chrześcijańskim wydaniu, jak już jakaś dziwczyna napisała buddyzm jest religią ateistyczną bo nie wierzy w boga, czyli w coś jednak można wierzyć będąc ateistą. tak samo mogę sobię przyswajać obyczaje czyje chcę tak jak amerykańskie walentynki mimo że amerykanką nie jestem, mogę jeść i robić sushi mimo, że japonką nie jestem itp. co wcale nie oznacza, że przejmuję całą daną kulturę/ styl życia czy nie poddaje jej krytyce. tez już ktoś pisał, że to święto też ma jakiś sens, bo chodzi o osoby rzeczywiste które był i żyły nie jakieś suda nie wida....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co za róznica kto jest z jakiej wiary ????? to każdego prywatna sprawa !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
owszem, to święto ma sens jeżeli wierzysz, że zmarły jest czymś więcej niż kupą mięcha. inaczej to nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dlaczego każdy ateista , niewierzący , który jak zaczyna pluc na KK i BOga , jak mu proponuje : zawsze możesz się wypisać z KK , jest taka opcja , to jedyną reakcja jest rozdziawiona gęba i zachłyśnięcie i cisza.A potem sie zaczyna , że nie bo Komunia , bo slub , bo pogrzeb,Tacy z was ateiści jak koziej d**y waltornia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z pamięci, tradycji w tym dniu. Nie wiąże sie to z religią, nie każdy odwiedzający grób modli sie przy nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wprawdzie modlitwa związana jest religia, uprzedzam niekoniecznie katolicką więc najpierw katolicy poczytajcie ale w ten dzień właśnie zwracamy się własnymi słowami do swoich bliskich utrzymując z nimi więź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×