Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Julciaaa

KLINIKA NOVUM kontynuacja topiku

Polecane posty

Gość joahnaaa1
No i stało się ;-) 2 grudnia mam transfer ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joahnaaa1
Stało się ;-) 2 grudzień transfer :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To super!!! :-) Powodzenia! Mnie do tej pory prowadziła doktor L. a teraz mam umawiać się do samego szefa jak tylko dostanę okres. Grudzień będzie ciekawy... Ja też czuję się dobrze, oby tak dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co słychać u reszty dziewczyn? Kinga dawno nie pisała, andzia... Sylvia jak się czujesz? Jakieś dolegliwości typowo ciążowe się pojawiły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DORT Skoro do szefa masz się umówić to jesteś w najlepszych rękach. :) U mnie ogólnie ok. Dzis zronilam Tsh ale wynik jutro. Mdłości sa okropne, bleeee Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johanna istnieje szansa, że będę miała jeszcze przed Tobą :) Pęcherzyki rosną szynko, jeden ma już 14 mm, dostałam zastrzyki dodatkowe żeby nie popękały i punkcję szacuję na pt/sob najpóźniej poniedziałek... :) Idzie może nie książkowo, ale jest sporo ich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Dopiero teraz piszę, bo wekkend prawie cały u rodziny :). A więc my po sobotniej wizycie. Ponad 3 godziny spędziliśmy w przychodni. Najpierw czekaliśmy na wyniki i było 40 minutowe opoźnienie w przyjęciach pacjentów. Na szczęście wyniki dobre, usg też ok, więc dr. zdecydował, ze możemy startować :). Dostalam jeszcze gonal i menupor. Cena pozytywna niecałe 500 zł na refundację :). Zastrzyki na tydzień czasu. W sobotę kolejna wizyta. Tym razem u dr. Zamory, bo nasz lekarz wyjeżdza. Ciekawe jak będzie :). I pewnie w sobotę dowiemy się kiedy punkcja. DORT14 , lepiej nie mogłaś trafić, jesteś w najlepszych rękach :) Joahnaaa1 super :). Trzymam mocno kciuki. Lillalu super wiadomości :). Trzymam kciuki, zeby jak najszybciej, bo też już długo czekasz. Sylvia dobrze, że są objawy ciążowe :) Orchidea trzymam kciuki za wizytę :) Renia19 jestem z tobą myślami, ale jak beta przyrasta to naprawdę nie martw się. Napewno wszystko będzie dobrze. Dziewczyny mocno trzymam kciuki za was, zeby grudzień obfitował nam w same ciąże, bo naprawde dużo z nas podchodzi, żeby te święta okazały się magiczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga241
Sporo się teraz dzieje na forum Fajnie, że tyle dziewczyn teraz podchodzi. Życzę Wam wszystkim bardzo szczęśliwych Świąt jako przyszłe mamusie. Mocno mocno trzymam za to kciuki !!! Reniu mam nadzieję, że beta będzie już teraz pięknie rosła i okaże się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Dzięki Dort, że pytasz co u mnie. W zasadzie nic się nie dzieje. Skończyłam leczenie infekcji, teraz czekam na @ i powtórzę wymazy czy już wszystko ok. Nawet nie dzwoniłam do kliniki i nie dopytywałam o wolne miejsca bo chciałam najpierw troszkę się podleczyć. Zresztą dziewczyny piszą, że wolnych miejsc na razie brak :-( Zastanawiam się tylko jak próbować początkiem grudnia zapisywać się na styczeń przy takich nieregularnych miesiączkach. Wątpię, że się akurat wstrzelę w 17-21 dc. :-( Dziewczyny można przesuwać wizytę startową o np kilka dni czy się wylatuje z kolejki? Planuję porobić sobie teraz morfologię, usg piersi itd i załatwić zgodę od internisty. Tylko zastanawiam się czy taka zgoda też ma jakąś ważność i czy się nie przyczepią jak zrobię teraz a będę podchodziła np w lutym. Kurde człowiek na początku podchodzenia do in vitro to jednak naprawdę ciemny jest :-) Mówię oczywiście o sobie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinga - można przesuwać startową... spokojnie zgodę możesz załatwić, ona nie ma jakiegoś krótkiego terminu, może po roku czy 2 byłby problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia... długo u ciebie... ale to długi protokół... dlatego :) Ja mam nadzieję, na punkcję w sobotę... może się gdzieś tam miniemy :) Na którą masz wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia100
Lillalu wizytę mam na 12.30 , ale po 11 pewnie już będziemy, bo trzeba hormony zrobić. Będziemy czekać pod gabinetem dr. Zamory jak by coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarb_ik
kinga241 ja też czuje się ciemna, nie wiem jak zaplanować te wszystkie badania żeby nie straciły ważności, u mnie 17-21 dc przypada na 2-7 stycznia i w tym terminie będę chciała się umówić na wizytę startową, zastanawiam się tylko czy już na nią robić wszystkie posiewy - te ważne są tylko 30 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lillalu dzięki za podpowiedź. Ty to mam wrażenie, że jak błyskawica idziesz :-) Dopiero wiadomość, że będziesz mogła teraz podchodzić a w sobotę już punkcja :-) Dla osoby z boku to wszystko tak się szybko wydaje, ale dla was pewnie się to bardziej dłuży. Ja miałam teraz kurację 14 dniową a miałam wrażenie, że to cała wieczność była i że sie te globulki nigdy nie skończą :-) Skarb_ik mi dr kazał już z kompletem badań przyjechać czyli i wszystkie posiewy muszą być. Oby tylko okazały się teraz dobre. Jeśli udałoby nam się załapać na refundację na styczeń to ja liczę, że dopiero miałabym wizytę ok 20 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nie przejmujcie się tak posiewami, ja też to robiłam, niepotrzebnie... bo czasem wydłużają do 2 m-cy ważność... to wszystko zależy... nawet jak nie wyjdą ok to się podchodzi, tylko w osłonie antybiotykowej... Lepiej nie mieć na startową (dr sam może pobrać jak uzna za potrzebne) niż zapłacić i się nie załapać... Także spokojnie... Oj nie.. mi się nie dłuży :) wręcz przeciwnie, ekspress :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joahnaaa1
sylvia83 to super wynik ja ide jutro zrobic tsh ;/ a boje sie bo mi tak skacze ze szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O widzę, że forum ożyło :) Co mnie bardzo cieszy bo "w kupie" z Wami raźniej! Zawsze się człowiek czegoś dowie, coś sobie porówna, doinformuje się wcześniej itd. Na początku dużo rzeczy się nie wie... Kinga - Co do zgody internisty, to spokojnie zrób sobie już teraz. Ja swoją mam z września a podchodzić będę w grudniu i nie ma problemu. Sylvia - To dobrze, że masz objawy ciążowe w końcu poczujesz, że jednak naprawdę jesteś w ciąży!!! :-) Ty jesteś nadal na zwolnieniu lekarski? Czy wypisali Ci je w Novum bez problemu już po transferze czy po punkcji? Andzia - Widzę tak samo jak u mnie, długi protokół na MZ. Mam do Ciebie pytanie - czy bezpłatnie robiłaś sobie badania hormonów LH, E2, progesteronu i morfologię? Ja nie mam kartki od lekarza a mam je zrobić ok. godzinę przed wizytą lekarską... Skarbik - Moja lekarka zdecydowanie chciała wyniki posiewów na wizytę startową. Okazało się, że mam jakaś bakterię i jest jeszcze czas na jej wyleczenie. 6 paskudnych globulek Fluomizinu. Beznadziejne są :/ Ale jak mus to mus jakoś i to trzeba przetrwać... Jeszcze mnie trochę przeraża ten drugi etap stymulacji, raz czy się uda, czy organizm zadziała na leki, czy ta torbiel którą mam zniknie po okresie i czy coś mi zostanie kasy na święta po wykupieniu leków... Ile wydałyście? Andzia pisała ok. 500 ale czy to już wszystkie leki, czy tylko na ten konkretny etap?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarb_ik
DORT zgodę od internisty załatwiałaś u "zwykłego" internisty nie w NOVUM, boje się że jak pójdę do internisty "zwykłego" i powiem mu po co mi ta zgoda to mi jej nie da. Jak ta zgoda powinna wyglądać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Novum dadzą Ci konkretny formularz, który ma być wypełniony, podpisany i pobity przez Twojego internistę. Ja byłam u swojego, który absolutnie nie robił żadnych problemów, wypisał mi tylko skierowania na EKG, morfologię, APTT, PT, poziom białka w surowicy, transaminazy ASPAT+ALAT, jonogram i ogólne badanie moczu. Na podstawie tych wyników badań (wymaganych przez Novum) podbił zgodę i po sprawie :) Jeszcze musisz mieć wynik z USG piersi dostarczony do Novum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylvia który to już dzień po transferze u Ciebie i jakie to ma przełożenie na tydzień ciąży? Nie wiem jak się to liczy :/ Dużo leków masz przepisanych? Bierzesz folik i wiataminę D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renia19
Cześć dziewczyny. U mnie niestety smutek.. w sobotę beta 1300 a w niedzielę nagle ni stąd ni zowąd nagle krwawienie i niestety poronienie:-( Strasznie mi smutno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
renia19 przykro mi trzymaj sie! a w którym dniu po transferze się to stało?:( głowa do góry i trzeba działać dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reniu, bardzo mi przykro... Trzymaj się Kochana! Odpocznij i jak nabierzesz sił walcz dalej!!! Jak czytam takie smutne wpisy, uczę się pokory i wiem, że nie można cieszyć się zbyt szybko... Niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! tak czytam o tym interniscie... jestem po 1 probie w innej klinice w sowim miescie i tam zadnej zgody nie wymagali....mialam przed punkcja jedynie zrobic ekg, morfologie, układ krzepnięcia itp i to przyniesc. Na 1 wizycie po przeniesieniu dr Z widział te badania i stwierdzil ze beda jeszcze wazne...bede teraz to sie musze chyba wypytac , czy przed punkcja to kaza miec???jak to jest w Novum?a u Nich jest inetrnista wrazie co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
novum jest szczególowe i wymaga wiekszej liczby badan, co akurat pochwalam! tez mowil dr o usg piersi, mialam zrobione ( sama dla swojego spokoju zrobilam) , wcale tego nie wymagala poprzednia klinika! i sie zastanawiam jak te "małe" kliniki przechodza kontrole ministerstwa, czy w ogole jest jakas....nie dziwne wiec ze zmieniamy na te "lepsze"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Renia , wiem co czujesz . Ja z kolei też przeszłam poronienia i nadal efektów brak . Także całym sercem jestem z Tobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DORT Dzis mam 32dpt z tego co mi dr.W powiedzial jak liczymy ciążę to w piątek zaczne 8tc. L4 mam od punkcja, na 2 tyg mialam a potem mój gin z przychodni mi przedłużył na 2 tyg. Jutro ide po kolejne, bez problemu mi daje bo od dawna jest w temacie. Renia Przykro mi.glowa do góry i walczymy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×