Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Katarzyna72

Gdzie najlepiej zamieszkać w Trójmieście?

Polecane posty

Gość Katarzyna72

Witam!Mam ogromna prośbę do mieszkańców trójmiasta-w którym z nich najlepiej zamieszkać?Całe życie mieszkałam w województwie kujawsko-pomorskim,i w większym mieście i mniejszym też.W przyszłym roku planujemy przeprowadzkę nad morze i brakuje nam informacji o zwyczajnym życiu w którymś z tych miast.Po ogledzinach spodobał nam się Sopot,ale wszyscy nam g0 odradzają-bo podobno drogo się tam żyje.Teraz namawiają nas na Gdańsk Jelitkowo.Cenimy sobie spokój,raczej ubocza,i żeby było blisko do morza.Sam Gdańsk odpada,w Gdyni wydawało mi się zbyt tłoczno.Bardzo proszę o porady w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna72
Witam jeszcze raz.Czyżby nikt z kafeterii nie był z trójmiasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem z Trójmiasta. Sopot wspaniały, ale ceny są powalające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam kolezankę , która z Gdańska przeprowadziła się do Gdyni i twierdzi( z resztą nie ona jedna) że w Gdyni zyje się nieporównanie łatwiej niz w Gdańsku. To w dużej mierze zasługa samorzadowców. Co do cen w Sopocie to nie wiem o ceny czego wam chodzi ? Towary w sklepach kosztuja tyle co wszędzie. Jedyne co mi przychodzi na mysl to ceny wynajmu pokoi czy mieszkań ale nie sądzę ,żeby to były powalające różnice. Co innego sezon letni i ceny dla letników a co innego normalne codzienne zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna72
Dziękuje.Też nie wiem skąd ta fobia cenowa w Sopocie?Była tam w prawdzie tylko 1 dzień i nie wiem jak to wyglada w codziennym życiu.Jakie są ceny w sklepach?Słyszałam też,że jesli Sopot to Górny a nie Dolny-ale nie wiem o co chodzi z tym podziałem.Czy ktoś jest z Jelitkowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam w Sopocie (studentka, wynajmuje pokoj) i jest to urocze i klimatyczne miasto. Gdańska nie lubię. W Gdyni podobno się dobrze mieszka. Jeśli Sopot, to Dolny to Monciak itp stare kamienice; Górny to bliżej lasu i bloki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna72
Kamienice odpadają,Znam uroki mieszkania w kamienicy.Mieszkałam tak 6 lat i palenie w piecu,oczekiwanie na ciepłą wodę,to juz nie dla mnie.Czytałam ,że Monciak opanowali huligani,pijaczki.Może to nie prawda,może tak było kiedyś?Prosze piszcie jak najwiecej o tych miastach,Wasza opinia jest dla mnie bardzo wazna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
palenie w piecu raczej nie grozi. W sopocie większość ludzi nie ma pieców, przejście na ogrzewanie gazowe było bardzo wspierane przez władze Sopotu :) .A co do Monciaka to tam różni ludzie się przewijają -nie tylko pijaczki i chuliganie. Faktem jest, że na Monciaku zycie toczy się praktycznie całą noc, Jesli ktoś jest wrazliwy na hałasy to raczej daleko od Monciaka. A Ty raczej wybierz lokalizację mieszkania pod kątem dojazdów do pracy czy gdzie tam potrzebujesz. To jest najważniejsze bo granica między tymi miastami jest tak płynna ,że nie mają większego znaczenia inne sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w Sopocie drogie sa mieszkania, życie ( poza sezonem) podobne do reszty Trojmiasta. Z dzielnic godnych polecenia od lat - Sopot Gorny, stara Oliwa, Wrzeszcz Górny, Gdynia Sródmieście, Gdynia Orłowo i Redłowo. Jak kto lubi - Gdańsk - Starówka. Tyle, ze tam najdrozsze miszkania. Wazna jest komunikacja miejska . Jesli liczysz na samochód to bedzis ciezko - korki, pakowanie. Wg Twoich oczekiwan - najlepsze Orłowo/Redłowo - pas nadmorski ( drogie chalupy jak diabli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
generalnie mówią, że Gdańsk to miasto do pracy, Sopot do imprezowania, a Gdynia do mieszkania ;) chociaż w Sopocie w większości mieszkają starsi ludzie. i bogacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna72
Nie zamierzam mieszkac razem z jakims robotniczym bydłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oooooooooooooo, ale ostro pojechałaś.Jeśli z ciebie taka arystokratka to szukaj sobie jakiegoś dworku na wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Sopocie mieszka Tusk, w Gdyni Kasia Figura i Przybylska i inne gwiazdy, w Gdańsku Oliwie Wałęsa :) więc wybieraj tam, gdzie mieszkają ludzie którzy mogą mieszkać gdziekolwiek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna72
Katarzyna72 z 18,20-to nie ja!!!!!Ktos sie pode mnie podszywa!!!W życiu bym tak nie napisała!to jest poniżej pasa,Ktoś tu chciał z mojego zapytania zrobić jadkę jak na większosć forumna kafeterii.No tego się nie spodziewałam.Dziękuje za opinie,Będą mi przydatne,A co z tym Jelitkowem?Czy faktycznie tam się dobrze mieszka?Wiem ,że trzeba zyć blisko kolejki-tak słyszałam,będąc w Sopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie tłumacz się głupio kobito :P wielka dama się znalazła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna72
Przepraszam- to coś co sie za mnie podszyło to była katarzyna z 18,11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrze że się odezwałaś autorko, bo tak tu trochę się udzielam i zdziwiłam się bardzo takim chamstwem , bo wcześniejsze wrażenie było zupełnie inne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna72
Ale musze przyznać, że nie bardzo odpowiada nam sąsiedztwo slumsów, gotowi jesteśmy zapłacić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli Gdańsk to Zaspa, jesli Gdynia to Redłowo lub Orłowo, w przypadku Sopotu- najlepiej Kamienny potok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie gdzie zamierzasz pracować. Ja osobiście jestem zadowolona z mieszkania poza Trójmiastem zwłaszcza, że dojazd jest świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Jelitkowie mieszka(ł) Nergal, teraz przeprowadził się do Sopotu::P Sopot to Sopot, Gdańsk to Gańsk. Jelitkowo to prawie Sopot - na uboczu, blisko plaży, mola itp. Jest bardzo fajnie osiedle w Gdańsku Jelitkowie. Przy parku Reagana, obok plaży, obok "lasu". nie pamiętam jak się nazywa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna72
No widzę ,że teraz podszywasz się jako gosc.znajdz sobie PROSZĘ jakieś inne forum do wyzywania ludzi.Te informacje sa dla mnie ważne,bo to moja życiowa decyzja .Opinia mieszkańców jest najbardziej wiarygodna.Nie ładnie jest obrażać i szykanować ludzi których sie nie zna,a na dodatek:krasć ich tożsamość.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna72
Katarzyna z 18,43-to nie moja wypowiedz.Dlaczego tak jest ,że ktoś sobie piszę pod moim nikiem?mozna to jakos zablokować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkam w Gdyni i Gdynię polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha już wiem - Neptun Park. Zawsze jak tam chodziłąm na spacery to trochę zazdrościłam ludziom tam mieszkającym, że mieszkają w środku Trójmiasta, jednocześnie mając uczucie że cały czas są na wakacjach (las, plaża 2 kroki od domu, duży park obok) , ciekawe są Apartamenty Nadmorskie (Jelitkowo) tuż obok tego drugiego osiedla i w Gdańsku Brzeźnie (po drugiej stronie parku reagana) Nadmorski Dwór. W Sopocie zawsze fajnie mieszkać, tylko są drogie mieszkania. W Gdyni mieszka większość osób, które znam z mojej uczelni (nie studentów - lekarzy) co mówi, że w Gdyni się przyjemnie mieszka (mam wrażenie że to same domy jednorodzinne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
(a dodajmy że dojazdy z Gdyni do Gdańska na uczelnie zajmują ok godzinę więc skoro się tak poświęcają znaczy że coś jest na rzeczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna72
Co do pracy-to nie wiem,gdzie bedą największe szanse zatrudnienia.Dojazdy zniosę,najbardziej zależy mi na spokoju i bliskości do morza.No i oczywiście ceny mieszkań-na razie będziemy wynajmować....i ceny na półkach sklepowych pierwszej potrzeby,Nie wiem jakie sa u Was zarobki.Tu gdzie obecnie mieszkam ,zaczyna się wypłata od 1200 na ręke.Szału nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
biedronki u nas też są ,więc artykuły pierwszej potrzeby wszędzie cenowo podobne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna72
Dużo tu wpisów na temat zamieszkania celebrytów,ale mnie to nie kręci.Zawsze marzyłam,żeby mieszkać nad morzem i dopiero teraz po20-tu latach mogę je zrealizować.Kiedy miałam 9 lat chodziłam do szkoły w Gdańsku -Wrzeszcz,ale to były odległe czasy.Idługo tam nie byłam.Za bardzo teskniłam za ,ale epizot był.Każde wakacje spędzam nad morzem,ale inaczej jest być tam w sezonie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to jak chcesz mieszkać nad morzem masz do wyboru: Gdańsk Brzeźno, Gdańsk Jelitkowo, Sopot Dolny, Gdynia Redłowo, Gdynia Orłowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×