Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Jakie leki macie zawsze w domowej apteczce?

Polecane posty

Gość gość

Chodzi mi o leki dla dziecka - na gorączkę, na przeziębienie, co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciwbiegunkowe, elektrolity, przeciwgorączkowe, coś do dezynfekcji, opatrunki, sól fizjologiczna, gaza, alantan, latem coś na użarcia owadów i chyba tyle, inne kupuję jak jest potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze mam Nurofen Forte, Smectę, wodę morską/krople do nosa, herbatę z lipy (na temperaturę i kaszel), do tego syrop na kaszel Supremin, najlepszy jaki kiedykolwiek miałam. Zazwyczaj nie potrzebuję niczego innego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nurofen forte, paracetamol w czopkach, juvi C, panthenol w sprayu, ocenisept, syrop prawoślazowy, pyrosal Kids, bandaże, gazy, plastry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarownica z salem
czosnek na wampiry :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tabletki przeciwbólowe, węgiel, sól morską, plastry. Tylko to co mam zawsze. Do tego to co jest bo nie zeszło. To uro furaginum, wit C dla córki, flegamina(córki), syrop żeby infekcja gardła nie przeszła na oskrzela lub płuca, wapno i nie skończony syrop na alergię, który się nie sprawdzał. Do tego maści do smarowania KZS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syrop na gorączkę, octenisept, maść nagietkową, arnikową i majerankową, coś na biegunkę, sól fizjologiczną. Do tego mam bogato wyposażoną skrzyneczkę z ziołami- lipa, czarny bez, tymianek, majeranek, prawoślaz, jeżówka i jeszcze wiele innych (soki, miody i inne specyfiki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
electrolity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Praktycznie mam to samo w apteczce co Wy, z tego co nie wymieniłyście to na zaparcia dla dzieci mam jeszcze dicopeg junior i agrafki do bandaża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysia99
A co macie właśnie w przypadku nagłych zaparć u dziecka? Pytam, bo właśnie sama dość często się zmagam z taką dolegliwością, ale wiadomo że jak coś jest dobre dla dorosłego, to niekoniecznie dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U moich dzieci to się nie zdarza, a jeśli się zdarzy raz na jakiś czas to suszone śliwki działają cuda ;) A co do domowej apteczki to ja mam jakies podstawowe leki na ból i gorączkę, plastry, witaminy, leki dzieciaków na alergię, dla siebie urofuraginum max, bo niestety miewam problemy z pęcherzem, a to mi najszybciej pomaga. Chodzimy co tydzień na basen i mimo dbania o higienę zdarza mi się infekcja po tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to mam na wszystko hahha. Jak sie cos konczy to kupuje, ma byc i juz. Wole wyrzucić przeterminowane niz latać po nocy apteki szukac. Na wszelki wypadek. Przeciwbólowe, jakis gripex, cerutin na przeziebienie, nospa forte na okres, jakis antybiotyk o szerokim spektrum działania, przewaznie amoxycylina, ale zalezy jaką recepte dorwe, cos na grzyba bo zdarzyla mi sie po antubiotyku swedzawka, cos na sraczke, na zatwardzenie, na gazy, trawienie, krople na katar, do uszu, do oczu, maści 8tys tubek na pierdyliard dolegliwosci, plastry plasterki bandaże, nawet sterylne igły sie przydają jak czasem włosek sie wrasta po depilacji woskiem :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- Na sraczkę - Na zatwardzenie - Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe - Żel na dziąsła - Krople do nosa - Krem na odparzenia - Altacet na siniaki - Octanisept - Tantum Verde - Syrop przeciwkaszlowy - Syrop wykrztuśny - Plastry - Bandaże - Opatrunki jałowe To łączona apteczka dla starszaka i niemowlaka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tobiaczkaa
Jeżeli właśnie chodzi o coś na zaparcia u dzieci to warto mieć zdecydowanie czopki rozkurczeniowe. Polecam Eva/Qu w wersji Bambini. Są niedrogie, skuteczne, pozwalają zaplanować moment wypróżnienia dziecku, więc ma ono automatycznie mniej stresu. Zawsze mam przy sobie takie czopki, przy dzieciach 9 i 7 lat są wskazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to mam na wszystko hahha. Jak sie cos konczy to kupuje, ma byc i juz. Wole wyrzucić przeterminowane niz latać po nocy apteki szukac. Na wszelki wypadek. Przeciwbólowe, jakis gripex, cerutin na przeziebienie, nospa forte na okres, jakis antybiotyk o szerokim spektrum działania, przewaznie amoxycylina, ale zalezy jaką recepte dorwe, cos na grzyba bo zdarzyla mi sie po antubiotyku swedzawka, cos na sraczke, na zatwardzenie, na gazy, trawienie, krople na katar, do uszu, do oczu, maści 8tys tubek na pierdyliard dolegliwosci, plastry plasterki bandaże, nawet sterylne igły sie przydają jak czasem włosek sie wrasta po depilacji woskiem smiech.gif xxxx mam tak samo, dokładnie wszystko mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja także mam bandaże, leki na przeziębienie, stłuczenia i otarcia. Dodatkowo korzystam z kilku suplementów i witamin. Wszystko kupuję w aptece www.aptekaosowa.pl ze względu na jakość i cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Środki opatrunkowe Maść na urazy-uprawiamy sporty kontaktowe Coś przeciwbolowego Wit c, B, D i A Syrop robię z cebuli, czosnku i imbiru Suszone jagody Herbatę z lipy Syrop domowy z sosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AlaAllei
Choć nieczęsto sugeruję się opiniami z takich portali to tym razem postanowiłam zakupić czopki eva qu bambini na zatwardzenie dla dziecka. Podałam i problem ustąpił. Naprawdę są skuteczne, nie męczą organizmu, nie mają skutków ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam trzylatke i mam Czopki P/gorączkowe Czopki na zaparcia Sól fizjologiczna Spray na gardło Syrop na kaszel Plastry,opatrunki,wodę utleniona. Resztę w razie potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trytrsf

Ja raczej nie przetrzymuję leków, chyba że mi zostaną po poprzedniej chorobie. Mam pod domem aptekę http://pharmateka.pl/ Zawszę gdy czegoś potrzebuję to mogę się do niej wybrać i otrzymać odpowiednią pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada

U mnie coś na przeziębienie najczęściej Polopiryna, przeciwbólowe, no-spa, urofuragina, tabletki do ssania, plastry, krople do nosa, coś na alergię, czopki evaqu na zaparcia dla dzieci. Nie mam wielkich zapasów. Tylko podstawowe rzeczy. Jak trzeba to kupuję na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roma

Od całkiem niedawna mamy żel help4skin na rany i otarcia. Dzięki niemu ciało ładnie się goi i nie ma śladów na skórze, czy blizn. Myślę, że jeszcze nieraz nam się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina83

Cos przeciwbolowego I przeciwgoraczkowego.  palstry bandaz, krem na siniaki (mam dziecko 4-letnie). tyle.

 

na katar (tez ma rzadko) to inhalacje z olejkiem eukaliptusowym. I je czosnek z miodem .

 na kaszel surop z cebuli domowy.

jak miewa probolemy z wyproznianiem  (bardzo rzadko) to dostaje owsianke z suszonymi sliwkami. a nie leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irland

U mnie od kilku dni nowość. Spray Fonix na ból ucha, który uratował mnie przed bólem. Pierwszy raz miałam taką sytuację, że totalnie zawiało mi ucho i noc była nieciekawa. Na szczęście są leki bez recepty i człowiek może się sam ratować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Na wszystkie możliwe okoliczności 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Na wszystkie możliwe okoliczności 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×