Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

mieszkanie 40m2 a kosmiczne rachunki za prąd

Polecane posty

Gość gość

przeprowadziliśmy się z mężem do nowego wymażonego mieszkania do tej pory mieszkalismy w starej kamiennicy i z takich ważniejszych informacji to tak wode ciepłą i ogrzewanie mielismy z ciepłowni , kuchnia starego typu palniki gazowe i piekarnik gazowy czajnika na prąd i zmywarki nie mielismy płacilismy za prąd 100zł na 3 miesiące a w nowym mieszkaniu mamy grzejniki elektryczne bojler elektryczny kuchnia elektryczna z piekarnikiem elektrycznym czajnik elektryczny i zmywarke i gdy otrzymalismy rachunek za prą przezylam szok 300 zł za 1 miesiąc co robic ;/ ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrezygnowac z tych rzeczy co zra tyle poradu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam ten bol :( Ja tez wszystko na prad bojler piekarnik kuchenka rachunki kosmiczne teraz zaplacilam prognoze 286 a na styczen mam 389 koszmar :( mieszkanie 54 m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 lat temu przeprowadziłam się z rodzicami z kamienicy gdzie mieliśmy prąd i gaz do mieszkania 49 m2 gdzie wszystko jest na prąd. Też mamy boiler :/ Już wtedy rachunki były ok 260 zł na miesiąc. Koszmar. Od 5 lat mieszkam tu tylko z mężem i rachunki mamy ok 160 zł (w okresie zimowym) i 130 zł (w okresie letnim) Wymieniliśmy boiler na eko (jak można tak powiedzieć o boilerze), wywaliliśmy wannę, więc nie lejemy tyle wody a co za tym idzie nie nagrzewamy boilera na maxa. Prysznic dla mnie same plusy. Mamy zmywarkę, więc wtedy też nie jest włączany boiler jak przy tradycyjnym zmywaniu. A lepsze są efekty. Wcześniej mieliśmy kuchenkę z palnikami elektrycznymi, taki stary typ. Koszmar ile to brało prądu. Teraz mamy indukcje. Grzejniki zostawiliśmy, bo są ok. I co najistotniejsze zmieniliśmy prąd z 1 taryfy na dzienną i nocną. Raz w roku można ją zmieniać za darmo, więc postanowiliśmy skorzystać i super. Mamy 100 zł w kieszeni. U nas dużo dała zmiana taryfy i zmiana sprzętów na nowocześniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>>Wymieniliśmy boiler na eko (jak można tak powiedzieć o boilerze)<<< a dlaczego nie można skoro jest eco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co cię dziwi w bojlerze eco? Moja pralka ma programy eco to też mam się dziwić? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jestem jakoś uprzedzona do boilera, ale nie mam innego wyjścia. Ten nowy jest super, bo ma wyświetlacz i wiem na ile stopni woda się nagrzała. I dłużej jest nagrzana jak w tym starym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest eco, bo jest ekonomiczny. Przecież sama piszesz, że zmniejszyło ci się zużycie prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem. Doszły jeszcze zmiana taryfy, kuchenki, piekarnika i wywalenie wanny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sluchajcie to jest wogule moźliwe zeby tyle bylo za prąd ? mi już nawet w głowie tworzą sie mysli że ktoś sie pod nas podłączył lub jakoś drogo własciciele nam liczą lub oszukują już nie wiem co myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grzejniki i kuchenka tyle żrą. Na zmywarce i czajniku zaoszczędzisz najwyżej 40/miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie wiem czy to dużo za prąd ? My płacimy 207 zł miesięcznie a nie mamy : ogrzewania , bojlera , czajnika , kuchenki indukcyjnej, co prawda mieszkamy w domu jednorodzinnym ale to przecież nie wiele zmienia.Masz wszystkie urządzenia prądożerne , więc nie dziw się , że masz taki rachunek a będzie jeszcze większy bo prąd będzie niedługo drożał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy ogrzewaniu na prąd i bojlerze to moim zdaniem normalne rachunki. Jak chcesz je obniżyć to kup grzejniki glamox a bojler dwukomorowy ariston to będziesz płacić 200zl a nie 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kretynko Ty masz WSZYSTKO na prąd i się dziwisz? Może nad ortografią popracuj bo widzę, że ani myśleć ani pisać nie potrafisz. "ogrzewam wodę i mieszkanie dzięki elektryczności, dlaczego płacę za nią tak dużo" :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po prostu piec elektryczny dużo pobiera prądu. Z pewnością dlatego że właściciel lokalu kupił najtańsze piece które mają duże zużycie prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy ogrzewaniu pradem, to niski rachunek. Będzie wyższy, kiedy zima zagości na dobre. Spodziewaj sie po 600 zł.m-cznie przy mrozach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wyobrażam sobie nie mieć wanny, lubię robić sobie co tydzień saunę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się w większości mieszkań tak jest że Właściciel Lokalu zniża czynsz na okres zimowy. Gdyż ogrzewanie jest elektryczne. Po drugie kilowat energii jest droższy niż u potencjalnego odbiorcy. Gdyż taki lokal jest jak działalnośc gospodarcza. A za prąd i tak płaci wynajmujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam całe życie wannę i nigdy się w niej nie moczę, bo wolę codzienny, szybki prysznic. Leżenie w wannie jest niezdrowe, bardzo osłabia. Dodatkowo nie jest to higieniczne, choć to drugorzędna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie tak to jest nowy blok budowany w xxl wieku mam kuchnie połączoną z salonem sypialnie i łazienke mieszakmy we 2 osoby i w kazdym pomieszczeniu jest na scainie grzejnik konwektorowy i włącza sie tylko go do gniazdka i grzeje , mowicie że to rpzez grzejniki takie rachunki dostaje ? w poprzednim mieszakniu mynosił nas prąd 35 zł bo 100zł na 3 miesiące a teraz na 1 miesiąc jest 300 dlatego to dla mnie szok aż sie boje co będzie w styczniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy takich temperaturach jak teraz korzystamy tylko z 2 grzejników na pełnej mocy (2000w jeden) na noc, czy jak gdzies wychodzimy to wyłączamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaczynam sie powoli zastanawiac nad zmianą mieszkania bo jak przyją mrozy 30c to nas nie bedzie na niego stać mimo że tak sie cieszyłam że w nim zamieszakmy ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieć ogrzewanie na prąd i pytać dlaczego ma się wysokie rachunki - mam atak głupawki :DDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie jest nasza wina ze ejst ogrzewanie na prąd wyajelismy juz wyposazone mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak napisałem prąd jest droższy Gdyż Budynek gdzie wynajmujecie to działalnośc gospodarcza. W poprzednim lokalu tez budynek jest zarejestrowana jako działalnośc gospodarcza. Lecz ogrzewanie było z sieci. Czasem właściciele budynku czy kamienicy są udziałowcami w energetyce i mają niższe opłaty. W obecnym lokalu najwidoczniej właściciel nie ma udziałów i opłata za kilowat jest o wiele droższy. A piece jak wiadomo mają swoją moc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież jesteście Polakami i znacie realia klimatyczne, tak, czy nie? Przy wynajmie mieszkania jest to podstawowa rzecz, jaką należy się zainteresować a nie potem pisać głupawe posty na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No mówię, że to totalna kretynka :D Nie przyjmuje do swojego "umysłu" nawet 1% tego co do niej piszecie. "nie jej wina" :D Bo przecież nikt się nie pyta o takie szczegóły zanim się prowadzi :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
włąsciciele mówili że jest dobrze ocieplony budynek i nie powinno być problemu z opłątami za energie w tak nowoczesnym bloku to normalne ze jest kuchnia elektryczna czy zmywarka na rachunku pisze ze w listopadzie zużyliśmy 671 kwh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tak będziecie płaci a może i więcej piec w ciągu dnia chodzi gdzieś 8 do 12 godzin w ciągu dnia A inne urządzenia Tyle w ciągu miesiąca i stąd te rachunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×