Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

antybiotyki we wczsnej ciąży

Polecane posty

Gość gość

witam, jestem w 8. tygodniu ciąży. na początku dostałam zapalenia pochwy i cewki moczowej, na to macmiror, a tera od straszego dziecka zaraziłam się i mam zapalenie oskrzeli. lekarz przepisał mi bioracef, bo przzez uporczywy kaszel w ogóle nie mogę spać. boję się stosować antybiotyki, bo to dopiero początek ciąży, ale czuję się fatalnie. czy któraś z Was jadłą antybiotyki w 1. trymestrze ciąży??? macmiror stosowałąm dopochwowo, a bioracef mam brać doustnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zazywalam antybiotyk na zakazenie ukladu moczowego (krew w moczu!) wlasnie w 6-8 tyg ciazy. przepisal mi lekarz, ktory stwierdzil ze takie zakazenia sa bardzo powazne w przypadku ciazy i zazywanie odpowiedniego antybiotyku niesie duzo mniejsze ryzyko niz zignorowanie i niedokladne wyleczenie infekcji. teraz jestem w 25 tyg ciazy, dzieciaki super zdrowe, bo to ciaza blizniacza na dodatek;) a i uklad moczowy ok od czasu tamtej kuracji. pamietaj, ze sa tzw antybiotyki bezpieczne w ciazy, ktore mozna, a nawet powinno sie (w przypadku zalecen lekarza) zazywac. poszperaj w necie, encyklopedii czy te antybiotyki ktore dostalas sa na pewno tymi bezpiecznymi - ale zakladam, ze lekarz dobry i wie co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, lekarz rzeczywiście jest ogarnięty, jest to antybiotyk z grupy B, czyli z tej grupy, z której jedynie można stosować w czasie ciąży. no ale i tak się martwię :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie martw się, ja pierwszy antybiotyk na zapalenie oskrzeli miałam właśnie w 8 tygodniu, potem w 17 zapalenie płuc i w 27 i 34 też zapalenie oskrzeli, nigdy nie chorowałam, a w ciąży to jakiś koszmar był! Całe szczęście córeczka zdrowa, a od porodu 2 lata temu jeszcze nie chorowałam. Chyba ciąża tak osłabiła organizm, że wszystko łapałam. A brałam duomox i amoksiklav. Zdrówka życzę i wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałam augmentin i wszystko dobrze się zakończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agula8
u mnie pod koniec I trymestru wyszła w posiewie z pochwy bakteria Ureaplasma mimo że nie miałam żadnych objawów/tylko podwyższone leukocyty/.Lekarz kazał odczekać jakieś 2 tygodnie i wziąść antybiotyk.Brałam przez 6 dni sumamed i przez 20 dni provag, żeby nie złapać grzybicy po antyb. Jeśli nie ma potrzeby-to wiadomo lepiej unikać wszelkich leków, ale czasem się nie da.Choroba może bardziej zagrażać ciąży niż potencjalnie antybiotyk-lekarze wybierają przecież też najbardziej sprawdzone. Ale warto pytać o alternatywę np.leki wziewne,miejscowe itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×