Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Agata1407

L4 w ciąży

Polecane posty

Witajcie, Pracuję już dwa lata w oparciu o umowę o pracę , umowę mam do końca paź 2015. Obecnie jestem w 20 tyg ciąży. Myślałam , że dam sobie radę w pracy (jestem pracownikiem biurowym). Natomiast w ostatnim czasie czuję się nienajlepiej - w pracy jest zimno siedzimy na korytarzu między dwoma wyjściami na zewnątrz i jak tylko ktoś wchodzi to zawiewa :) i już złapałam przeziębienie, poza tym jest sporo stresu . Dodatkowo codziennie wstaje rano o 5 i muszę przyznać , że się nie wysypiam, ostatnio jestem cały czas śpiąca. Nie wiem czy tu nie wydziwiam, dlatego proszę powiedzcie czy L4 nie będzie niewłaściwe? Czy brałyście zwolnienie w ciąży czy pracowałyście do końca? Poza tym mam umowę na czas określony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym na Twoim miejscu zapytała, czy nie da się trochę na czas Twojej ciąży pozmieniać warunków pracy, czy nie mogłabyś np. pracować w innych godzinach i w bardziej bezpiecznym dla ciąży miejscu. Jeżeli dobrze się czujesz to szkoda od razu uciekać, a tak pokażesz że Ci zależy, że jak okażą się trochę elastyczni, to i ty będziesz dalej normalnie pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, zę na L4. Nawet bym się nie zastanawiala. Tym bardziej, ze polowe ciaży juz przepracowalas. Medalu za wytrwalość od pracodawcy nie dostaniesz. Najważniejsze jest zdrowie dziecka. Po co potem pluć sobie w brodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co ze zmianą warunków pracy i dostosowaniem ich do twoich potrzeb? bo jeśli nie ma takiej możliwości to bym poszła na l4. ja w 1 ciąży byłam na zwolnieniu od 5tc do końca, czyli do 36tc, bo miałam ciążę zagrożoną i od tego 5 tc leżałam w szpitalu, a od 16tc już leżałam plackiem pod kroplówkami :O na szczęście druga ciąża była inna i pracowałam do 41 tc i szef zawiózł mnie na porodówkę jak dostałam bóli :) wszystko zalezy od twojego samopoczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiec pracodawcy on ma w obowiązku wyeliminować wszystkie zagrożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za sugestie. Dodam, że mój pracodawca wie, że jestem w ciąży, nie jest zadowolony, prawdopodobnie umowy mi nie przedłuży. Faktycznie porozmawiam z nim chociaż o możliwości poprawy warunków pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro wiesz, ze umowy Ci nie przedluży to tym bardziej na L4! To Twoje święte prawo. Skladki ZUS placisz, emerytury prawdopodobnie od nich nie dostaniesz (moze glodową), wiec nad czym sie zastanawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracowalam w podobnych warunkach co autorka. Praca za biurkiem ale duzy stres , zimno i dojazdy do pracy w trzaskajace mrozy. Poszlam na zwolnienie od bodajze 25 tc. Autorko mysl o sobie i dziecku, wcale sie nie zastanawiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×