Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

3 miesieczne dziecko przekreca glowe na 1 bok

Polecane posty

Gość gość

gdy probuje przekrecic na drugi to i tak odkreca glowke, gdy blokuje poduszka to sie przesuwa a gdy nie ma jak sie przesunac to placze. Czy ktoras mama miala taki problem i jak sobie poradzila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poloz mu poduszke z drugiej strony lozka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koleżanka miała taki problem ze swoim synkiem. Okazało się, że mały ma asymetrię. Miesiąc rehabilitacji i wszystko wróciło do normy :) Rehabilitacja metodą vojty (czy jakoś tak). Także zalecam wizytę u neurologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie też był taki problem,tyle że Maly miał po prostu swoją ulubioną stronę główki do spania. Kiedy nie spał wieszałam mu zabawki po drugiej stronie łóżeczka tak aby się nimi zainteresował i przekrecal główkę w drugą stronę:)później kiedy juz trzymal ja prosto ćwiczyłam z nim przed tv:)a ze lubi się w nią wpatrywać stawalam z nim bokiem raz z jednej a raz z drugiej strony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to może być asymetria ułozeniowa, odpowiednie ćwiczenia, noszenie dziecka i zmiana stron w łóżeczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JA też chodziłam z synek na rehabilitację z tego powodu ale u neurologa nie byliśmy. Po miesiącu wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polskie matki to sa na ogol skrzeczace c**y neinawidzace ludzi bo nie wiedza nawet kim chca byc 333 www.youtube.com/watch?v=WKZKItSfrTw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie robic cwiczenia? dziecko ulozone na 2 bok placze i nie chce zasnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba bylo zmiac strony od urodzenia po rowno.Raz ,zeby spalo na prawa ,raz na lewa.Teraz pewnie ma asymetrie i glowka ucieka na jedna strone.Sprawdz u lekarza ,moze nie jest tak zle i sie samo wyrowna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Córka (teraz 6 msc) miała podobny "problem". Aż główka jej się lekko zniekształciła. Kładliśmy ją po drugiej stronie łóżeczka przez jakiś czas, później na zmianę. Zaczęliśmy właśnie w wieku 2-3 msc. Teraz jest wszystko ok, ale w jedną stronę potrafi mocniej główkę przekręcić i częściej ją tak trzyma np gdy jest na rękach. Ja np widzę, że jest jakby trochę cała wygięta, jakby literka C. Nie zawsze jest to widoczne ale moim zdaniem często... Byłam u lekarza, mówiłam... ale stwierdził, że jest wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie zawsze jest to, że dziecko jest układane na jeden bok, mogło juz tak być ułożone w brzuchu i dlatego to się nazywa asymetria ułożeniowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po porodzie bylo ok. ze wzgledu na inne schorzenie przez jakis czas nie moglam dziecka klasc na boki i teraz jest problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my byliśmy u pani doktor od rehabilitacji, musiałam naciągać dziecku szyje, mało przyjemne, do tego odpowiednio nosić, kłaść spać z wałkiem z ręcznika z jednej strony, polecam dobrego lekarza, nie koniecznie pediatrę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ide do lekarza ale dopiero po nowym roku. Chcialabym juz wprowadzic jakies dzialania bo wiem ze czym predzej tym lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×