Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

co dać na śniadanie 15 miesięcznemu dziecku

Polecane posty

Gość gość

córka ma 15 miesięcy i nie lubi pieczywa ( próbowałam różne rodzaje, raz w tygodniu zje tosta z serem, częściej nie chce ). Od 2 miesięcy nie chce już pić mleka, nie chce tez żadnych kaszek, kleików. Chwilami już nie wiem co mam jej dawać na śniadanie. Dostaje jogurt ( sam lub z płatkami ) lub jajecznicę albo kiełbaskę, czasem zje malutkiego naleśnika. Je 5 posiłków dziennie. Po śniadaniu je jakąś zupkę, gdy się wyśpi je ziemniaki/kaszę, ryż polane masłem lub sosem z mięsem/rybą albo spaghetti z sosem szpinakowym lub bolognese itp. Później deser w postaci deseru mlecznego lub owoców. Na kolację je jakąś zupkę ( inną niz ta pierwsza ) lub ryż/makaron z warzywami lub jogurt jeśli go nie jadła na śniadaie. W międzyczasie czasem zje ciastko, czekoladkę lub chrupki kukurydziane, ale generalnie nie przepada za słodyczami itp. Tylko już nie wiem co mam jej dawać na śniadanie i kolacje. Ma jeść non stop dania obiadowe albo to co podałam na początku? Przecież nie moge jej codziennie dawać jajek itp. Macie jakieś pomysły? Dodam, że od samego początku nie lubiła chleba, bułek, biszkoptów itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoje dziecko to jeszcze je śniadania. Ile ja bym dała, żeby moje 1,5 roczne dziecko jadło jajecznicę albo nawet tego tosta. Mój syn nie wie jak smakuje chleb z masłem o wędlinie już nie wspominam. Czasami zje tylko suchy chleb/bułkę. Raz na kiedy parówkę. Tyle. Chyba bym musiała podawać mu zupę na śniadanie obiad i kolację bo to lubi najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogę tylko napisać co je moja: jajecznicę na parze, parówkę czy kiełbaskę gotowaną jak u Ciebie, owsiankę, płatki kukurydziane, jaglankę, kaszę manną (wszystko na krowim mleku) z dodatkiem owoców suszonych czy świeżych/miodu/soku malinowego, co kto lubi. Poza tym naleśniki, omlety (z wędliną, pomidorem, żółtym serem czy mozarelką), twarożek wiejski, uwielbia zupę mleczną na słono (mleko krowie z odrobinką soli i z makaronem). Jeśli Twoje dziecko nie lubi zwykłego pieczywa - może spróbuj z chałką, rogalikiem albo bułką maślaną? One są bardziej miękkie i słodsze niż zwykły chleb. Ja podaję z pastami: jajecznymi, z cieciorki, z brokuła, albo standardowo: z wędliną, serkiem topionym czy na słodko z dżemem, miodem, twarożkiem owocowym. Zjada też jajka - i na twardo i na miękko, ale u nas zawsze z chlebem z masłem. Współczuję, bo musisz kombinować ale zazwyczaj takie kulinarne grymasy z czasem znikają i ich miejsce zajmują inne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To dziecko jest za małe żeby nie piło mleka. Spróbuj różne płatki na mleku, może kakao, może zupa mleczna z ryżem. W końcu załapie, miałam z synem podobny przypadek. Nie jadł mleka od 1,5 roku jak go przestalam karmić piersią do ponad dwóch lat. Później polubił, najczęściej z płatkami. Możesz jeszcze dawać serki homogenizowane, twarożek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomidorki koktajlowe albo inne małe, sparzone i obrane ze skórki. Moje dzieci jadły po pół miseczki bez żadnych dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja jest alergikiem na mleko ale je tak- grzanke z konfitura, tosta bez sera ale z wedlina i ogorkiem, kielbaske drobiowa, chleb w jajku-to jest absolutny hit bo jaj w postaci jajecznicy, jaja na miekko-twardo, omleta-nie ruszy a chleb w jaju uwielbia, owsianke czy olatki ryzowe lub kasze manne z owocami, kanapke z wedlina ale tego malo akurat bo nie lubi. Past nie lubi niestety... Ile ja bym dala zeby mogla jesc nabial...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Snadanie to u nas zawsze owsianka. Dodatki sie zmieniaja: rodzynki, jagody, banan itd Czesto kupuje corce mieszanke platkiw owsianych, jaglanych i quinoa. W weekend czasami mamy nalesniki. Polecam owsianke bo jest to szybkie, tanie i zdrowe sniadanko. Ja mala od poczatku przyzwyczailam i bardzo ja lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc 20.25 Jest bardzo duzo zamiennikow mleka krowiego : owsiane, ryzowe, migdalowe. Moja corka tez ma alergie ale nie odczuwam tego za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bremusia
moje dziecko zjada kaszke kukurydziana ugotowana na wodzie i maselku z cukrem i doprawiam jej na przemian musem jablkowym nieraz sama kaszka czasem jogurt,w zaleznosci jaki ma humorek:) Z chleba lubi tylko zlizac maslo czy ser pokruszyc i tyle.Parowki jadla ze trzy razy w zyciu i ilekroc probuje ona sie nimi bawi ale ich nie zjada.placuszki kukurydziane z jablkiem tez sa alternatywa. Moja mala ma 15 mc . Jajek nie lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×