Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość HaPo

24 tydzień ciąży czy ktoś popisze?

Polecane posty

Gość HaPo

Hej dziewczyny! Jestem w 24 tygodniu ciąży. W pierwszym trymestrze problemy, ale wyszliśmy na prostą by się wydawało. Jednak od dwóch dni odczuwam nieustanne parcie na pęcherz. Nie schodziłabym z sedesu najlepiej... Poza tym czasem w nocy na wkładce jest plama z nietrzymania moczu. Dziecko przez te dwa dni kopie mnie w okolicy pęcherza nieustannie... W pochwie lekki śluz, ale był też wcześniej, niestety chyba wraca infekcja. Kolejny termin do lekarza mam na 26 stycznia. Nie wiem czy dzwonić z tymi objawami czy to normalne i poczekać? Nie mam żadnych skurczów ani nic. Sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pierwszej kolejności zrobić badanie moczu. Możesz w swojej przychodni, na drugi dzień wynik. Jeżeli nie brałaś profilaktycznie to polecam żuravit i herbatke żurawinową. One nie wyleczą infekcji, ale pomogą utrzymać odpowiednie zakwaszenie. Samo nie trzymanie moczu nie jest niczym niepokojącym. Proponowałabym przynajmniej to badanie moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie 22 tc. od czasu do czasu mam takie częstsze i mocniejsze parcie na pęcherz - np. dziś. Biegam do wc co chwilę, momentami czuję, że nie wytrzymam... infekcji żadnej nie mam. Śluz normalnie u mnie też jakiś występuje. Jak masz jakieś wątpliwości to skontaktuj się ze swoim lekarzem. Ja do mojego kiedy mnie coś niepokoi wysyłam esa i on mi daje znać czy trzeba przyjechać na kontrolę czy to naturalne fizjologiczne sprawy zw. z ciążą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam zlecone badanie moczu przed kolejną wizytą. Ja się trochę boję czy to się dziecko nie wstawia już do porodu i przedwczesnego porodu się boję... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to że jest nisko nie znaczy ze ma zamiar sie urodzić. A masz inne objawy? Rozwarcie? Skróconą szyjkę? Skurcze? Zrób badanie moczu i zobaczysz, a jeśli wyjdzie czysto to znaczy że bobas zasiadł na pęchęrzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 grudnia na wizycie było wszystko w porządku, też się martiwłam, bo w pochwie było mokro, ale lekarz mówił, że wszystko zamknięte i szyjka w porządku, a ta wilgoć to była infekcja w pochwie, która zresztą dała zły wynik moczu. Mój lekarz wiele ze mną przeszedł, jest bardzo cierpliwy, a poza tym jest obleganym specjalistą i ma wiele babek, nie chce z każdą pierdołą dzwonić. Wiem, że to głupie myślenie, ale najwyżej jutro zadzwonię jeszcze. Mam w domu tabletki na poprawę moczu, bo już raz brałam w ciąży, a na badanie mogę najwcześniej w poniedziałek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×