Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Martyna Pokora

Twardość wody jak sprawdzić?

Polecane posty

Gość Martyna Pokora

Witam wszystkie czytelniczki oraz czytelników (jeśli tacy tu bywają). Ostatnio w wielu tematach trafiłam na informacje jak to twarda woda niekorzystne wpływa na smak kawy, herbaty, armaturę, kabinę prysznicową, skórę, włosy, instalację grzewczą w domu itd. Problem w tym, że ja nie wiem jaką mam wodę. W smaku jest w porządku, ale to pewnie dlatego, że się przyzwyczaiłam. Za to herbata zdecydowanie lepiej smakuje u mojej sąsiadki, która ma specjalne urządzenie (nie chcę nic reklamować). Wiem, że wodę można wysłać do sanepidu, ale ja chcę takie badanie przeprowadzić sobie sama. Czytałam, że paski do mierzenia twardości wody to ściema i nie są w stanie dobrze zmierzyć twardości wody, ale są jeszcze jakieś inne testery. Tylko gdzie to kupić i skąd mam wiedzieć które wybrać? Chcę mieć bardzo dokładny wynik, a nie przybliżony. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takich informacji udzieli Ci firma wodociągowa w twojej miejscowości !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaboLabo
Ciężko w internecie znaleźć odpowiedni tester twardości wody. Zestawy ze strzykawką na allegro to samoróbki. Nie wiem czy działają. W sklepach laboratoryjnych możesz szukać takich specjalnych dwóch odczynników, dzięki którym można zbadać wodę. Najpierw wlewasz jeden odczynnik, a potem dozujesz drugi i liczysz krople. Niestety do tego potrzebna jest pipeta, a koszt takiego zestawu to około 100zł. Sporo jak na badanie wody w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna Pokora
Ale ja mam wodę ze studni, więc firma wodociągowa niewiele mi pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna Pokora
LaboLabo, w innym wątku ktoś już odpowiedział na dokładnie tako same pytanie, właśnie znalazłam. Na allegro można kupić tutaj http://allegro.pl/tester-twardosci-wody-uzywany-w-laboratoriach-i5005841640.html i to jest jakiś bardzo dokładny, używany w laboratoriach tester twardości wody. Dzielę się linkiem, jeśli ktoś jeszcze miałby ochotę za dwie dychy sprawdzić swoją wodę. Dziękuję chemikowi z innego wątku, który podesłał ten link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bierzcie i badajcie z tego wszyscy :D Po co mi aż 20 testów wykonywać? Nie ma tańszej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
30zł z przesyłką to dla Ciebie dużo? To kup sobie paski do mierzenia twardości wody. Tyle tylko, że takie paseczki to o kant dupki rozbić. Wiarygodność takich testów jest znikoma. Równie dobrze, możesz otworzyć czajnik i zobaczyć czy masz kamień na dnie. Jak masz kamień to masz twardą wodę. I będziesz miał wykonane "badanie" metodą chałupniczą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakreconna
Martyna bardzo dziękuję za link do aukcji. Wczoraj kupiłam jedną sztukę. Faktycznie tanio, bo z przesyłką 30 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maksymilian Max
Też kupiłem jedną sztukę. Żona mnie od miesięcy prosi by zrobić coś z tą wodą, bo mamy milimetrowy osad w czajniku, masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja swoja sprawdzałam na jakiś próbkach z calgonu... to bylo wieki temu :d Polecam podejć do wodociągów, powinni podać Ci taką informację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale po co komu taki test? wystarczy obejrzeć wnętrze czajnika, czy osadza się kamień, czy nie jak się osadza szybko, to woda jest twarda, jak osad powstaj***ardzo wolno, to woda jest miękka jak w łazience łatwo powstają osady na lustrze, kabinie prysznicowej itp. to woda jest twarda można wlać wodę do szklanki i zostawić do odparowania - jeżeli na ściankach szklanki zostanie twardy osad, to woda jest twarda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata Wrona
Szczerze mówiąc takie chałupnicze metody mnie nie przekonują. Właśnie zamówiłam ten polecany tester. Sprawdzę to profesjonalną metodą i wtedy będzie wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gieniusz
Jednym ze sposobów na twardość wody jest zmniejszenie ciśnienia w słuchawce prysznicowej, wtedy woda nie wydaje się w ogóle twarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grażyna Kowalik
Ja znalazłam podobny tester twardości wody tutaj http://www.krainawody.pl/599-kropelkowy-tester-twardosci-wody.html ale kosztuje dwa razy więcej niż ten na allegro. Nie mam konta na allegro, dlatego szukałam czegoś w sklepach internetowych. Czy ten znaleziony przeze mnie tester twardości wody będzie dokładniejszy niż ten z allegro, czy to żadna różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zocha Taniocha
Grażyna, a po co przepłacać, jeśli na allegro jest za 2 razy mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grażyna Kowalik
ok, jest dwa razy tańszy ale co z tego? pewnie wynik, który otrzymam korzystając z takiego testera bedzie kompletnie z kosmosu w żaden sposób nie oddając rzeczywistego stanu rzeczy... dziękuję za takie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Działałem na tym samym testerze. To prawda - tani, miarodajny, prosty i szybki w użyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinka34
Warto oprócz testu na twardość wody zbadać, czy nie ma w niej większej ilości bakterii, niż powinno być. Bo taka woda w naszych kranach nie jest zupełnie od nich wolna - sa pewne normy i dopuszcza się np. małą liczbę bakterii e.coli w wodzie kranowej. Ale warto przeprowadzić badanie wody, jeśli podejrzewamy, że jej jakość bardzo się pogorszyła w ostatnim czasie. Ja niedawno przeprowadzałam takie badanie - pobrałam próbkę i niedługo później przyjechał po nią kurier z http://badaniewody.com/. Na szczęście moje podejrzenia i obawy okazały się nieuzasadnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okazało się że mamy twardą wodę i co teraz? Po co ta wiedzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miało być wiedza , nic nie da się przecież zrobić z twardą wodą , prysznic ... Mycie, tylko czajnik filtrujacy podobno się nadaje żeby do picia była miękka woda, z kąpaniem i myciem nic nie zrobisz z wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli ktoś chce zrobic badania wody, to warto odezwac się do firmy gc2000. Ich specjalnością jest uzdatnianie wody kotłowej, czyli przemysł, ale my od nich kupilisy bardzo porządne filtry do domu. Ta firma na b.duze doświadczenie i naprawdę robią rzetelne badania wody. Możecie nawet na ich str sprawdzić jakkie mają mierniki i testomaty do badania wody http://gc2000.pl/sprzet-i-mierniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amber54
Są takie paskowe testery do sprawdzania twardości wody. Może zaopatrz się w takie? Ja kiedyś dostałam je gdy kupiłam dzbanek z filtrem do wody i wyszło na to że mamy twardą wodę. Ostatnio trochę myślałam o tym czy nie ma w niej bakterii i nie wiadomo czego jeszcze. Stwierdziłam że chyba zgłoszę się do https://ekolabos.pl/ żeby zbadali próbki wody z basenu, kranów i tej która jest w studni. Jestem ciekawa jaki będzie wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annik1
W naszym basenie z PoolsFactory korzystamy z ich zestawów środków chemicznych. Dzięki temu woda jest optymalna i krystalicznie czysta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zanim zamontowaliśmy w domu filtry narurowe z firmy http://dualfiltry.pl to poprosiliśmy o zbadanie twardości wody czy rzeczywiście będzie potrzebna taka instalacja. Teraz zauważam różnicę po czajniku i pralce, na których nie osadza się tyle kamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładne badanie wody można zrobić w Ekolab http://www.ekolab.pl/ My korzystaliśmy z nich przy okazji zakładania studni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xza

przejrzyj stronkę https://technikawody.pl/ znajdziesz fajne informacje o twardości wody i jak z nią walczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×