Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mami_a

wycieczka do krakowa

Polecane posty

Gość mami_a

W lutym planuję wycieczkę z mężem i naszym synkiem do Krakowa na tydzień. Powiedzcie jak sądzicie, czy tydzień to odpowiednia długość czasu na pobyt w Krakowie, czy moze to za długo i wystarczy nam weekend na zobaczenie wsyzstkich ciekawych rzeczy w krakowie, a poźniej lepiej pojechać gdzies dalej :)? Co polecacie dokładnie zwiedzić w Krakowie :)? Jesteśmy z Gdańska i będzie wszyscy pierwszy raz w krakowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja raczej polecam 2 tygodnie nie będziecie się tak śpieszyć i wszystko zdążycie zobaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
weźcie maski przeciwpyłowe ze sobą koniecznie :D luty to nie najlepszy czas na zwiedzanie Krakowa. Przyjechała tu kiedyś szwedka i po weekendzie intensywnego zwiedzania trafiła do szpitala (przyczyną był oczywiście smog, ale o tym się nie mówi). Poza smogiem Kraków jest piękny i tydzień powinien wystarczyć, ale odradzam nadmierne forsowanie się (lepiej nie biegać od atrakcji do atrakcji). Sprawdźcie dokładnie co chcecie zobaczyć najbardziej w Krakowie. Wszystkie oddziały muzeów narodowych w niedziele są za darmo (wystawy stałe), warto się więc wtedy wybrać jeśli ktoś chce zaoszczędzić. Dla osób starszych (dzieci mogą się nudzić) polecam Fabrykę Schindlera. Polecam kopiec Piłsudskiego w centrum lasku Wolskiego (widać całą panoramę miasta), ale radzę się tam wybrać w dzień bez mgły. Innym ciekawym muzeum jest muzeum lotnictwa, frajda dla dzieciaków :) . Wawel i Rynek to raczej stały punkt programu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazza
Ja też bardzo polecam kraków. Oczywiście krakow to miasto, które można zwiedzać bez końca bo do zwiedzania sa nie tylko te oczywiste zabytki, ale także smaczki samego miasta - ciekawa architektura, stare dzielnice etc. Ja pierwszy raz jadąc do Krakowa wynajęłam sobie przewodnika i to on pokierował nas po ciekawszych zaułkach, które nie sposób znaleźć nie będąc z samego Krakowa. Bardzo polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w Krakowie 20 lat kocham to miasto, sądzę że warto poświęcić na nie więcej czasu wybrać się też do muzeów teatrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwiedzamy|net
Kraków można w zupełności zwiedzić w przeciągu tygodnia. Warto zwrócić uwagę nie tylko na takie oczywiste punkty jak Wawel czy Sukiennice, ale także zajrzeć do licznych muzeów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mooly
O ! Bardzo fajny temat. Ja szukam teraz pomysłu na ferie dla swoich dzieci, które też nigdy nie były w Krakowie. Znacie jakieś strony gdzie będzie opisane w jakiś wygodny sposób co warto zobaczyć, gdzie to jest, ile kosztuje etc? Nigdy nie byłam w krakowie a to duże miasto i boję się, że sama sobie nie poradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obsikajcie zimnego Lecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to może przewodnik? Ja dla siebie znalazłam tę Panią zobacz.krakow.pl i ona nas oprowadzała 2 tygodnie temu. Dzieciaki były bardzo zadowolone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem w jakim wieku dzieciaki- zakładam że w szkolnym skoro ferie... Rynek, Wawel- to chyba "obowiązkowe" punkty, do smoczej jamy w lutym nie wejdziecie. Polecam przejść się Grodzką, jest tam Fabryka Cukierków w której co godzinę są bezpłatne pokazy (wiadomo- jakieś zakupy mile widziane) i zaraz obok Muzeum Żywych Motyli. Czyli po prostu wielka motylarnia :) Na pewno warto zwiedzić muzeum podziemne pod Rynkiem, osobiście polecam też gorąco Muzeum Inżynierii Miejskiej. Fabryka Schindlera, teren obozu w Płaszowie- to zależy na ile dzieci duże, rozgarnięte, i ile z tej wycieczki wyniosą. W ZOO zimą również jest co oglądać. No i kopalnia soli w Wieliczce- nie dajcie się wkopać w wycieczki organizowane, bo wychodzi duuuużo drożej niż samodzielny wyjazd. Lubiącym turystykę pieszą polecam Zakrzówek i kopce. A co do smogu- wiosną i latem wcale nie jest specjalnie lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że to wystarczająco. A masz już nocleg? Bo jeśli nie to polecam http://agro13.eu/. Są niedaleko Krakowa, cisza i spokój a stamtąd spokojnie zwiedzisz i Kraków i okolice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla dzieci atrakcją na pewno będzie aquapark, jak ktoś nie lubi wody, to też co ś tam dla siebie znajdzie też gorąco polecam muzeum, bardzo nowoczesne i ciekawe, też dla dzieciaków, pod sukiennicami starówka z Rynkiem Solnym, Krakowski Kazimierz (dzielnica żydowska), Kopiec Kościuszki (z siedzibą RMF) i Kopiec Piłsudskiego (genialne miejsce na rodzinny piknik na kocyku) w okolicy Ojców, Wieliczka, Tyniec za przewodnika proponuję wujka google, wystarczy w zupełności kocham Kraków i jeżdżę tam zawsze, kiedy mam okazję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinski
Tydzień powinien wystarczyć i to bez wielkiego pośpiechu. A macie jakieś lokum? Jeśli nie to polecam zajrzeć na bookapart.com, można znaleźć fajne okazje na apartamenty i pokoje. Przydaje się szczególnie przy dzieciach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamy lokum: pokój 18, ul. Lisa Witalisa, Hotel Krakuvvvvvvvvvvv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś jeszcze zajrzy na ten wątek z zamiarem znalezienia informacji, ile dni potrzeba na zwiedzenie najbardziej miejsc w Krakowie i okolicach to ja poleciłbym pobyt trzydniowy: Dzień 1 - Kraków z Drogą Królewską i Muzeum w Podziemiach Rynku (może też krotki rejs po Wiśle) Dzień 2 - Żydowski Kazimierz ze zwiedzeniem na zakończenie Fabryki Oskara Schindlera Dzień 3 - Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce, wieczorem wizyta w opactwie Benedyktynów w Tyńcu (zwiedzanie plus możliwość uczestniczenia w warsztatach ze śpiewu w chorale;) W razie pytań zapraszam do kontaktu: http://videcracovia.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam od małego Jest co zwiedzać ciekawe miejsca i wgl Bonusy Dresy z maczetami Dziwki na ulicy Kozaki Leszcze I wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Krakowa zdecydowanie warto wybrać się na tydzień, bo tam jest naprawdę masa atrakcji. Ja ze swej strony polecam, oprócz tych najbardziej znanych zabytków, np. Muzeum Sztuki Współczesnej i Muzeum Sztuki Japońskiej. Mają tam zawsze bardzo interesujące wystawy. Tylko najlepiej zwiedzać Kraków i jego okolice samochodem, bo tam nie ma niestety zbyt dobrej komunikacji miejskiej. Jak nie ma się własnego auta, to można tutaj www.facar.com.pl np. wypożyczyć sprawne, wygodne auto. Mają łatwą procedurę jeśli chodzi o najem samochodów. Poza tym to firma z doświadczeniem, naprawdę warta polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak będziecie w Krakowie, to poza samym miastem warto jest też odwiedzić kopalnię soli w Wieliczce. :) To bliziutko. Ostatnio byłam tam z rodzinką i było świetnie. Nocowaliśmy w http://hotellenart.pl/ , bardzo dobry hotel ze spa. Ogółem, wyjazd się udał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kraków to cudowne miasto. Kilka tygodni temu wypozczylam z chłopakiem samochod z http://www.wypozyczalnia.transpost.com.pl/ i tez wybrałam się tam na wycieczke. Nastepnym miastem w kolejce jest Wroclaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam niedawno w Krakowie z chłopakiem - nocowaliśmy w apartamencie (http://www.apartmentcracow.com/pl/) minimalnie kawałek od Rynku i przyznam, że jak dla mnie sam weekend to stanowczo za mało by zobaczyć wszystko :) Niby Rynek, Wawel, Wisła wszytko w pobliżu jednak by na spokojnie wszystko obejrzeć to o kilka dni więcej by się przydało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyna112233
Polecam skorzystanie z noclegu w Apartamentach Florian wysoki standard, pomocna i przyjazna obsługa, miła atmosfera, a przede wszystkim świetna lokalizacja, która pozwala na szybkie dostanie się zarówno do centrum jak i na obrzeża miasta. 100% jakości i profesjonalizmu. Idealne noclegi na spędzenie świetnych chwil z rodziną, przyjaciółmi i ukochaną osobą. Polecam http://apartamenty-florian.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oo, ja też wynajmuję auta od www.facar.com.pl. Mają sprawne, wygodne i ładne auta, no i zgadzam się, że wynajęcie od nich auta w ogóle nie jest skomplikowane, a warunki najmu przedstawione konkretnie i jasno. To godna polecenia firma. Poza wymienionymi zwiedźcie jeszcze dzielnicę żydowską, warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokat65
zamów sobie przewodnika który oprowadzi Cie po wszystkich najciekawszych miejscach, ja miałam gościa od zobacz.krakow.pl i bardzo mi się podobało, mówił bardzo ciekawie, dowiedziałam się bardzo dużo o historia miasta itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wycieczka do Krakowa to naprawdę świetny pomysł, ale poza sezonem zimowym ze względu na smog. Najlepiej skorzystać z pomocy przewodnika lub biura turystycznego http://www.go2cracow.pl/ zajmującego się turystyką przyjazdową do Krakowa i okolic. W każdym razie, tydzień to mało, aby rzeczywiście poznać to miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wycieczka do krakowa to super pomysł. Bo kraków to piękne i magiczne miasto. Proponują wynająć przewodnika dużo dobrego słyszałam o Pani Ewie Gawrył. Moi znajomi zaprosili do siebie znajomych z Brazylii i Pani Ewa pokazała im magie tego miasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neli46
Jeżeli będziecie w Krakowie, to warto wybrać się do Kopalni Soli w Wieliczce. Zobaczcie sobie tą firmę: http://www.bekrakow.com/salt-mine-tour/ ich oferta skierowana jest także do polskich turystów, chociaż głównie organizują wycieczki dla obcokrajowców. Oprócz tego na pewno trzeba zwiedzić Wawel, Podziemia Sukiennic oraz Muzeum Narodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łapcie namiary na info o konferencji - http://www.konferencje.inzynieria.com/ Właśnie na temat smogu. To do czego doprowadzono Kraków jest chore, a nie sądzę, żeby mogło być lepiej. Kto się tym interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj macie namiary - http://www.grupaaktywni.pl Kraków jest piękny, zwiedzania tam macie na minimum kilka dni, wszystko jest zdecydowanie do ogarnięcia - to trzeba zobaczyć. Ale lista atrakcji rzeczywiście bardzo długa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×