Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

Gość Ivee85
Jak byłam w ciąży to ta kreska u mnie prawie była niewidoczna, po porodzie zrobiła się brązowa i jest widoczna. Mój mały ma chyba 5 zoladkow, ciągle by jadł. Urodził się z wagą 3400 przy długości 57cm, wszyscy mowili, że jest chudziutki jak na taką długość. Dziś minęły trzy tygodnie od porodu, a on ma już drugi podbródek i faldki na raczkach i nozkach. Jeszcze trochę tak poje i będzie wyglądał jak oponka Michelin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1234gość1234
Hej Dziewczyny, Nie wiem czy wiecie ale powstała nowa wyszukiwarka miejsc dla obecnych i przyszłych mam na. www.miastomamy.pl możecie dowiedzieć się co robią przyszłe mamy w Waszym mieście, jak spędzić ciekawie czas z maluszkiem. Poza tym tam znajdziecie informacje o szkołach rodzenia i szpitalach. Polecam Agnieszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilu2310
Dziewczyny jaki macie sposob na usypianie waszych maluszkow? Co mozecie polecic? Moje zasypia tylko na rekach, budzi sie odrazu z krzykiem jak tylko poczuje lozeczko pod plecami. Na dluzsza mete jest to niemozliwe zeby tak ciagle spala i byla wiecznie lulana. Pomozcie, dajcie jakis pomysl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mały przeważnie zasypia przy piersi, ale kiedy boli go brzuszek to pomaga suszarka do włosów,szybko przy niej zasypia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelika26
Moja mała tez ma problemy teraz z zaśnięciem i suszarką jest niezawodna od cycka jak śpi.odkładam ja do łóżeczka jak poczuje łóżeczko.to błyskawicznie oczy jak 5 zł i krzyk wtedy wystarczy ze gdzieś jest w pokoju włączona. Jeszcze przez 2,3 min płacze ale jak w końcu dotrze do niej dźwięk suszarki uspokaja się i w ciągu 10 min oczy ma coraz mniejsze i zasypia a ja odchodzę od niej z ta suszarka coraz dalej żeby mniej ja słyszała i wyłączam wgl. Jak się przebudzi znowu ja włączam ale to wystarczy już na 1 min i znowu śpi. I tak z 2 podejścia i zasypia na dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarka
dziewczyny moze wy doradzicie... moj maly gdzies od 3 dni nie moze zrobic kupki tylko puszcza caly czas baki i to takie smierdzace ze nie da sie wytrzymac :P nie wiecie co zrobic zeby wkoncu zrobil ta kupke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ciężarka zapytaj może w aptece, pewnie dostaniesz czopek glicerynowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarka
mam nawet takie czopki ale hmm takiemu malemu ? troche sie boje ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
To są specjalne czopki dla malutkich dzieci, malutkie czopki. Mój akurat to wali tych kupek sporo na dzień jakieś 6 razy i coraz lepiej mu idzie, to znaczy nie musi już tak się wysilać, myślę, że te jelita są już silniejsze po prostu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarka
wiem wiem ze malutkie ale itak nie jestem cos przekonana wsadzac mu w tylek :P wczesniej tez robil co chwile a teraz wcale :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Moja Ania nie robiła kupy 8 dni,bąki śmierdzące .Pytałam lekarza kazała czekać,tak może być przy karmieniu piersią. Siódmego dnia piłam kefir i jadłam suszone śliwki.Nie wiem czy dzięki temu ale następnego dnia była duuża kupcia. No i znów nic,drugi dzień ale teraz już jestem spokojniejsza. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarka
dalam mu jednak ten czopek i zrobil taka kupe ze hej :D widac ze mu ulzylo bo smial sie i smial pozniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliskaa93
Ja moją karmię mieszanie i też robi kupę raz na 2-4dni Ale jak już zrobi to się w pieluszce nie mieści. Podobno to normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaLumieree
Hej, właśnie dzisiaj z maluszkiem wróciliśmy ze szpitala. Dzięki Bogu te wymioty (chociaż same w sobie nie były groźne, bo spowodowane zbyt szybkim połykaniem mleka przez malucha) zaniepokoiły mnie na tyle, że trafiliśmy na oddział. Okazało się, że mały zachorował na bezobjawową odmianę zapalenia płuc. CRP miał powyżej 100, trzy dni leżał na sali obserwacji, bo było z nim bardzo źle. Teraz się tak boję o niego, że znowu coś się stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Hej dziewczyny co tam u was? Cisza zupełna nastala:) My tez chorobę wszyscy przeszliśmy mały z tego wszystkiego najlepiej się trzymał, obyło się bez szpitala, szczepienia musieliśmy przełożyć. Poza tym mały rośnie jak na drożdżach, waży już jakieś 5,5kg :) Czuje to doskonale jak małego noszę, był taki leciutki, a teraz to już klocuszek taki. Ogólnie jest przesłodki do schrupania, i ciągle się uśmiecha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, faktycznie, straszna cisza nastała na wątku. LaLumierre, współczuję tego, co przeszliście, mam nadzieję, że teraz jest w porządku. Mój mały skończył 6 tygodni, zrobił się pulchniutki, co czuję, jak wezmę go na ręce :) Wstaje dwa razy w ciągu nocy na karmienie, parę razy zdarzyło się nawet, że jak zasnął o 23, to wstał po 4 :) mam nadzieję, ze mu się nie odmieni. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaLumieree
Oczywiście już jest dobrze. W czwartek byliśmy na kontroli, w najbliższy piątek też będziemy. Będzie miał robione również dodatkowe, kontrolne badania krwi i moczu. Ale myślę, że jest ok. Jest radosny i pogodny, apetyt też mu dopisuje :) więc jak na razie nie mam powodów do niepokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivee85
Hej dziewczyny, co u Was ciekawego? Mój mały był dziś na szczepieniu i cały czas śpi. Robi sobie tylko krótkie przerwy na jedzenie. To już mały grubasek - dziś skończył 7 tygodni i waży już 6 kg, a urósł dwa centymetry. Od jakiś trzech dni wieczorem nachodzą go kolki, dobrze, że suszarka pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
panizfrancji dziecko uroslo 12cm?? no cos mi sie nie wydaje .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaLumieree
Jak dziewczyny po Sylwestrze - jak zniosły go wasze maluchy ? Mój generalnie poczekał z kulturą do 12 (jakby wiedział, że to Sylwester i trza siedzieć do północy ;) ) i... w środku pokazu sztucznych ogni zasnął, tak po prostu mimo huku i wystrzałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaBasia
Hej kobietki :) Czas leci jak szalony, moja córeczka za kilka dni skończy 3 miesiące... Jest już z niej taki fajny, duży bobasek :) Ogólnie jest bardzo spokojna i pogodna, płacze tylko gdy jest głodna, a w dzień na prawdę często je, bo nawet co godzinę (oprócz spacerów, wtedy wytrzymuje 3h bez jedzenia). Za to w nocy już od dawna śpi 8 godzin bez przerwy - od 23 do 7, jak dla mnie idealnie :) W Sylwestra była u nas identyczna sytuacja jak u LaLumierre, mała zasnęła 5 minut po północy, wśród huku fajerwerków ;) Pozdrawiam Was wszystkie i życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuśki w Nowym roku :) mój brzdąc przespal sylwestra, jak zasnął po 21, to wstał po 3 i nie przeszkadzała mu mała imprezka w drugim pokoju. Zasypia o 23 i wstaje tak mniej więcej ok.5, więc mogę się wyspać. W dzień też nie jest zbyt absorbujacy, choć zaczęło się u niego ząbkowanie, dokładnie w dwa miesiące. Dziwilam się, że tak szybko i teraz tak z 3 razy w ciągu dnia wpada w histerię z tego powodu. Gryzakow nie uznaje, najlepsza jest wlasna rączka, ewentualnie mój palec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauliskaa93
Hej dziewczyny :) moja mała też przesypia noc. Je koło 21 i śpi do 5 :) jest bardzo grzeczna i kochana :) karmię ją mm i powinna jeść 6 razy a je 5 przez to że śpi w nocy,mam nadzieję że jej tym nie zaszkodze. Za tydzień szczepienie to zobaczmy ile przybrała. Miesiąc temu ważyła 4,730. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaLumieree
mój przez jakiś czas zaczął coraz więcej przesypiać w nocy i znowu częściej wstaje na karmienie. Ostatnio przeszliśmy na Bebilon Pepti ze względu na skazę białkową (mały mało przybierał na wadze i dostał AZS ), jutro kontrola wagi u pediatry :) No i am wrażenie, że wyrzyna u się pierwszy ząbek, strasznie się ślini i gryzie wszystko - od swoich i moich palców przez pieluszki tetrowe po wszystkie zabawki jakie dostanie swoje ręce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilu2310
Moja mala jest magiczna. 19.30 kapiel pozniej mleczko i do lozeczka. Zasypia glaskana po czole i spi od 20 do 2 mniej wiecej pozniej na spiocha mleczko i do 5-6 spi. Pozniej mleczko i spimy do 8-9:) nie musze juz jej na rekach nosic.sama slicznie zasypia, ciagle gaworzy i sie smieje, kupka raz dziennie, jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivee85
U nas od jakiś 3 tyg. Też zaczęło się ssanie, najpierw piąstki, teraz przerzucil się na kciuk, czasami tak mlaska, że w nocy się budzę, jak zaczyna ssac przez sen. Jak wyjmę mu palec, to zaczyna marudzic. W czasie ciąży tak się martwilam jego niską waga w porównaniu do waszych pociech, ale teraz nadrabia to z nawiązką, bo waży już 7kg, a za tydzień skończy trzy miesiące, a karmię go piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow Ive to faktycznie jest duży :D moja waży pewnie z 5,5 kg i za tydzień skończy 3miesiące. Też wkłada piastki do buzi i czytałam że to taki etap rozwoju ze się interesuje nimi i to dla dziecka najlepsza zabawka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No duży jest, jaki był drobny widzę już tylko na zdjęciach i nagraniach :) Tak poza tym, to wam też tak szybko czas leci? Pamiętam jeszcze jak wszystkie czekalysmy, zastanawialysmy się, która będzie pierwszą, a tu już u mnie i Pauliski prawie 3 miesiące skończone, choc byłyśmy ostatnie na liście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 plus 3
Cześć dziewczyny! Dziś chwila spokoju wieczorem, usiadłam sobie przed komputerem, a tutaj nasz wątek na kafeterii widać :) Moja malutka też już duża, waży gdzieś między 6,5 a 7 kg. Po pierwszym miesiącu, kiedy miała przestawiony dzień z nocą, była naprawdę grzecznym aniołkiem. Aż do stycznia, bo z nowym rokiem zmieniła się w marudę. Ale to z powodu ząbków, wychodzą jej dolne jedynki. Pierwsza jej się przebiła 2 tygodnie temu, a druga do teraz przebić się nie może, jest tylko bańka na dziąsełku... A tak w ogóle, to mimo wiecznego zmęczenia, czuję się szczęśliwa z moją trójką dzieciaczków :) Napiszę coś więcej następnym razem, idę się przespać, póki mam okazję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×