Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mój syn ma chyba niedowagę!

Polecane posty

Gość gość

Mój syn za 3 miesiące będzie miał 12 lat. Urodził się prawie 3 miesiące za wcześnie z wagą 1200 g i wzrostem 47 cm. Obecnie ma 145 cm, rozmiar buta 34-35 i waży 30 kg! Wiem, że BMI jest do pomiaru dla dorosłych, ale z ciekawości zmierzyłam synowi i wyszło niecałe 14,3 a to oznacza już chyba anoreksję... Syn jest bardzo wysportowany, tańczy w zespole, chodzi na kółko teatralne. Jak chodzimy do jakiegoś lekarza np. pediatry, to lekarz nic nie sugeruje, tylko mówi do syna jaki z ciebie chudaczek. Nikt mi jeszcze nie powiedział, że jest zbyt szczupły, ma niedowagę. Ale syn ****ardzo dużo. Po prostu ma dobrą przemianę materii, bo je naprawdę dużo, je wszystko. Po dłuższej przerwie (2 godziny) między posiłkami zaczyna go skręcać brzuch, potem je i jest normalnie, ale jak się już naprawdę przeje, to też go boli brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze warto zrobic usg bo nie powinien bolec go brzuch a skoro cwiczy to miesnie tez powinny troszke wazyc wiec mozevlepiej porozmawiac o tym co cie niepokoi z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie tak się zastanawiam czy nie zrobić mu badań na robaki, bo jednak ten brzuch czasem go bez przyczyny boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozesz mu zrobić badania,ale ja mysle ze nie masz sie czym martwic, taka moze byc jego uroda,mój mąż ma kolege który ma ponad 180 cm wzrostu a wazy ponad 60 kg,****ardzo duzo a nie moze przytyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn ma nie całe 6lat, wzrost 134cm waga 26kg rozmiar buta 33.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro twój ma tyle lat i takie parametry to trochę komiczne chyba w zasadzie nie mogę sobie wyobrazić 12latka i 30kg chociaż jest nie za wysoki to może aż tak tego nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie w przedszkolu był jednym z wyższych, a w szkole przystopował i teraz jest przeciętny. Ale on ogólnie właśnie chyba przez to wcześniactwo ma taką buźkę też nie 12-latka. Ogólnie dziecinny jest. Chodzi do 5 klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezu, faktycznie mało wazy. Moja córka ma 6 lat i jest naprawde szczupła (babcia uwaza, ze chuda;) i wazy 25 kg, 130 cm wzrostu. Wydaje mi sie, ze jest tez niski. Pamietam, ze ja w wieku 12 lat, z tym ze w 6 klasie mialam 166 cm, z tym, ze bylam raczej wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twój syn jest po prostu bardzo niski. Mój jest o 3 miesiące starszy, ale o prawie 20 cm wyższy. I zdziwisz się, ale waży tylko o 9 kg więcej. Jest chudy, ale nie jakoś tragicznie, więc moim zdaniem przesadzasz. A co do wagi mięśni - owszem, mięśnie ważą więcej, ale u człowieka wysportowanego. Dziecki w tym wieku, nawet jeżeli oprawiają sport, wcale nie są mocno umięśnione. A taniec tym bardziej nie jest sportem, który wpływałby na rozwój masy mięśniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do tych od wzrostu powiem, ze taki wzrost u chłopaka w tym wieku wcale nie jest wyjątkowy. Wielu chłopców późno rośnie, w dodatku rosną skokowo. Potrafią kilkanaście cm w ciągu wakacji skoczyć, więc nie wmawiajcie matce nieprawidłowości. Skoro dzieciak je i nie choruje to znaczy, że wszystko jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej , Jak Cie to nipokoi to zrob badania , ale moj brat byl zawsze sucharem , takie kosci obleczone skora, mial nawet serce badane , ale nic mu nigdy nie dolegalo - taka uroda , a miesnie zaczna przybywac po 14 roku zycia , wzrostem tez bym sie nie martwila bo wybije sie jeszcze w gore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mając te 12 lat ważyłam 30 kg i miałam około 155 cm wzrostu. TAK! wszystkie gnaty na wierzchu, przypisywali mi syropy dla niejadków przy każdej chorobie (jakbym nie umiała czytać) mimo, że nie miałam nigdy problemów z jedzeniem. Jako 15-16 latka przytyłam aż do 38 kg i miałam 160 cm. Te 160 cm ostało, ale waga dopiero po 1 ciąży podskoczyła mi do aż 45 kg jak ważyłam w ciąży ponad 50 to czułam się jak słonica, a ile rozstępów. Nie miałam problemów z niczym, uczyłam się dobrze, koncentrowałam się na wszystkim. Moja mama też podobnego wzrostu tak do 40 roku życia nie ważyła więcej niż 45-48 kg i wydaje mi się, że to jakoś genami poszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn ma 13 lat, 152 cm wzrostu i waży 38 kg. Jest bardzo szczuplutki, ale w życiu mi lekarz nie powiedział, że ma niedowagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wiecie, ja jak miałam 12 lat, miałam rozmiar buta 38-39, ważyłam 48 kg i miałam 165 cm... A moj syn taki. Ale mi to nie przeszkadza, bo wiem, że chłopcy rosną inaczej, no, tylko ta waga taka malutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ma celiakię, stąd bolący brzuch, a ty o tym nie wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POTRZEBUJE POMOCY Z CÓRKĄ

Ja to mam najwiękrzy problem ze wszystkich państwa.Moja córka za 2 tygodnie ma 12 lat ...Jej waga wynosi 22 kg a wzrost to 126cm...To nie sa żarty!Nie wiem co mam robić nie ma karłowatości nizkorosłości itp..No ale ona nosi ubrania na 6 lat!Nie rośnie od 3 lat ani 1cm, nie dojrzewa, piersi nie zaczeły jeszcze jej rosnąć,nic ani rusz!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa

Moj syn w grudniu skonczy 12 lat. Ma 145 cm i wazy 30 kg. Urodzil sie dosc duzy bo 59 cm i 3950. Je normalnie ale taka juz jego uroda. Syn ma niedoczynnosc tarczycy. Mial robione badania na celiaklie i wiele innych ale nic nie wyszlo.  Bylismy u gastroenterologa, ktory pytal o moj rozwoj w wieku dzieciecym i stwierdzil ze taka juz jego uroda po mnie. Ja idac do 1 klasy wazylam 17 kg. Az do ciazy wazylam 42kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa
10 minut temu, Gość POTRZEBUJE POMOCY Z CÓRKĄ napisał:

Ja to mam najwiękrzy problem ze wszystkich państwa.Moja córka za 2 tygodnie ma 12 lat ...Jej waga wynosi 22 kg a wzrost to 126cm...To nie sa żarty!Nie wiem co mam robić nie ma karłowatości nizkorosłości itp..No ale ona nosi ubrania na 6 lat!Nie rośnie od 3 lat ani 1cm, nie dojrzewa, piersi nie zaczeły jeszcze jej rosnąć,nic ani rusz!:(

Mysle ze powinnas udac sie do endokrynologa. Zbada wiek kostny i moze zaleci podawanie hormonu wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

 

16 minut temu, Gość POTRZEBUJE POMOCY Z CÓRKĄ napisał:

Ja to mam najwiękrzy problem ze wszystkich państwa.Moja córka za 2 tygodnie ma 12 lat ...Jej waga wynosi 22 kg a wzrost to 126cm...To nie sa żarty!Nie wiem co mam robić nie ma karłowatości nizkorosłości itp..No ale ona nosi ubrania na 6 lat!Nie rośnie od 3 lat ani 1cm, nie dojrzewa, piersi nie zaczeły jeszcze jej rosnąć,nic ani rusz!:(

Jestem ektomorfikiem, 35 lat.Mam 151 cm i ważę 43 kg. Mam dwoje dzieci. Jem co chcę, nie tyję. Ciężko mi rozbudować mięśnie. To chyba genetyczne, bo mój ojciec, dziadek i prababka też zawsze byli szczypiorkami o nienasyconych apetytach.

W młodości wylałam wiele łez, bo koleżanki śmiały się, że jestem kościotrup, anorektyczka, rodzice mnie nie karmią, nigdy mnie żaden facet nie zechce bo facet nie pies i na kości nie poleci... Doszło do tego, że w wieku 16 lat chodziłam w lecie w bluzach i długich spodniach, bo tak wstydziłam się własnego ciała.

Mama mnie pocieszała, że na pewno po ciąży coś mi zostanie i zacznę wyglądać " jak człowiek". Moja mama ma kobiece kształty, pupę, biodra i zawsze szydziła z mojej postury,, do tej pory nazywa mnie " Sucharkiem". Ale do rzeczy- po obu ciążach szybko zeszłam do tych 43 kg i wyglądam znowu okropnie. Na szczęście zostały mi jakieś piersi...

Byłam badana od dziecka na robaki, choroby metaboliczne, tarczycę. Zawsze miałam wzorowe wyniki. Mimo niedowagi mam bardzo dużo energii, w pracy się śmieją, że mam ADHD. Nie choruję niemal wcale, raz na 3 lata złapie grypę. Miesiączka przyszła u mnie dość późno,bo w wieku prawie 14 lat, ale problemów z płodnością nie mam;)

Bardzo cię proszę,dbaj o poczucie własnej wartości swojego dziecka. W okresie dojrzewania rówieśnice bywają bardzo przykre, ja do tej pory wstydzę się iść na basen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Masz rację BMI nie stosuje się u dzieci. Od tego są siatki centylowe. 

Mój drugi syn jest ciągle na 3 centylu i wzrostu i wagi. Pierwszy syn zawsze powyżej 90 centyla.

Mąż i ja jesteśmy niscy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
18 godzin temu, Gość Gość napisał:

lat.Mam 151 cm i ważę 43 kg. Mam dwoje dzieci.

Ciekawe kto takie chuchro zapłodnił, pewnie dzieci po pijaku na imprezie bo inaczej nikt by takiej anorektyczki nie zapłodnił. A ty jeszcze szczycisz się swoją figurą bo jesteś modna i taka fiiit. Mój mąż mówi, że takiego chuchro by kijem nie tknął 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkk
21 godzin temu, Gość POTRZEBUJE POMOCY Z CÓRKĄ napisał:

Ja to mam najwiękrzy problem ze wszystkich państwa.Moja córka za 2 tygodnie ma 12 lat ...Jej waga wynosi 22 kg a wzrost to 126cm...To nie sa żarty!Nie wiem co mam robić nie ma karłowatości nizkorosłości itp..No ale ona nosi ubrania na 6 lat!Nie rośnie od 3 lat ani 1cm, nie dojrzewa, piersi nie zaczeły jeszcze jej rosnąć,nic ani rusz!:(

Od 3 lat nie urosła ani cm a Ty nie byłaś z tym u lekarza? Przecież to jest aż dziwne. Może ma taką urodę i będzie niska ale to warto zbadać zanim popadnie w depresję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×