Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Czy wasze dzieci mają w swoich pokojach rolety albo zasłony?

Polecane posty

Gość gość

Bo tak się zastanawiam. Jedna moja koleżanka (typowa eko mama) zrobiła dzieciom kremowo-żółte rolety i dodatkowo jeszcze zasłony kolorowe. Natomiast druga koleżanka (początkująca mama) nigdy jeszcze córce (2 latka) nie założyła ani rolet, ani zasłon i dziecko śpi normalnie, a ta eko mama to przed spaniem swojej również 2-letniej córki zasłania zawsze i rolety i zasłony, egipskie ciemności jej robi. I tak się zastanawiam co lepiej wybrać, bo jednak coś dla dziecka chciałabym mieć i jakiego koloru, a jeśli zasłony to skąd. Bo mam w domu zasłony z Ikei i są bardzo sztywne te z 1m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up no proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja u syna mam rolete ktora nie przepuszcza swiatla i firankę. W nocy powinno byc ciemno bo sie lepiej spi,dlatego tez dorośli niektorzy zakladaja opaski na oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U córki są żaluzje, takie w oknie w środku. Jak kupowaliśmy mieszkanie to zostały i nie zmienialiśmy, kupiliśmy tylko delikatne firanki. Na noc jej zawsze zasłaniamy żaluzje, wtedy dłużej śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam rolety podklejane specjalną folią. Dziecko lepiej śpi . W nocy opuszczam całe.w dzień do polowy, żeby było lekkie zaciemnienie. Największy plus tych rolet to to że w lato pokój się nie nagrzewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam w poprzednim mieszkaniu sypialnię od strony ulicy, jeszcze latarnia praktycznie pod oknem, nawet z ciemnymi zasłonami światło przebijało. Teraz mam właśnie takie "egipskie ciemności", bo okno sypialni od podwórka i światła właściwie żadnego, jest ciemno nawet przy cienkich, jasnych zasłonkach, i muszę przyznać że śpi się o niebo lepiej. Nie budzę się w nocy, śpię spokojniej (według męża- wcześniej budziło go moje przewracanie się), wstaję bardziej wypoczęta. Dodam że od ulicy wcale większego hałasu nie było, uliczka jednokierunkowa, ruch w nocy minimalny. Mały też ma swój pokój taki ciemny w nocy bo od podwórka właśnie (mieszkamy w kamienicy), teraz miał zasłonki takie jakiekolwiek, bo akurat karnisz był, zaczynamy na wiosnę remont i będzie miał też albo jedno, albo drugie- to też u nas kwestia prywatności żeby zasłaniać okna kiedy się ściemnia i zapalamy światła w mieszkaniu. Jakby w nocy miało mu sztuczne światło wpadać to też bym zaciemniała tak skutecznie jak się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serioserioserio serio
A ja mieszam w bardzo spokojnej dzielnicy, w nocy może tu może 5 aut przejedzie, w dzień nie wiele więcej, bo mieszkam w ostatnim bloku na osiedlu, a potem już za 50 m jest znak, że koniec miejscowości. Latarnia czasem się świeci, czasem nie, ale na pewno nie pod oknami. Moja córka (2,5) ma właśnie w pokoju zasłony kolorowe i jasne rolety i zawsze zasłania jej wszystko i robie egipskie ciemności. Natomiast syn (8) tez ma i zasłony, i rolety, ale on sobie sam zasłania co chce i kiedy chce. Czasem zasłoni, czasem nie, a jak już zasłania to albo rolety, albo zasłonę. Robi co chce, ja już mu nie zasłaniam, bo on czasem chce, czasem nie chce. Wybierz taką wersję jak ja, bo zawsze możesz albo poziomo, albo pionowo zasłonić słońce. Dodatkowo oczywiście firanka prześwitująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My tez mamy zaslony zaciemniajace , przydatne sa szczegolnie latem , gdy dziecko idzie spac przed zachodem slonca Nie wiem tylko co ma do tego bycie eko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie też chciałam zapytać o co chodzi z tą ekomamą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypowiadałam się wczoraj- też nie wiem co ma do tego bycie eko :D Ale autorka napisała że "normalnie" śpi dziecko które nie ma zasłoniętych okien, więc pewnie zaciemnianie pokoju to dla niej kolejne "dziwactwo" eko-mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zasłon nie mamy nigdzie - nie podobają mi się. W pokoju dziecka jak i innych jest firanka i rolety. Inaczej sobie nie wyobrażam ;) Zasuwam często rolety - latem by "ochłodzić " pokój który jest bardzo słoneczny oraz mieszkam na takiej ulicy że lampy tak świecą że bez rolet mam za widno w pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja - autorka. Z tą eko mamą chodziło mi o to, że koleżanka cacka się z dziećmi, co 5 minut każe im myć ręce, obiady tylko z eko hodowli, przegrzewa dzieci, bo mówi, że to dla nich dobre, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem co znaczy dla Ciebie eko- matka, ale dalej nie kumam zupełnie jaki to ma związek z tematem, tzn. co ma bycie "eko" do zasłaniania okien :D Równie dobrze mogłaś napisać że ta koleżanka jest blondynką albo ma dwa koty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja - autorka. Wiem, że to śmiesznie zabrzmiało, wiec odkrecam tą eko mamę :). Nieno, chodzi o to, że koleżanka chucha, dmucha, nie wolno się przewrócić, rąk pobudzić, szpinak, brokuły, no wiecie, to czego dzieci nie lubią. I żaden promyk nie może wejść do pokoju córki jak ta śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez mam wszedzie zaluzje/rolety... Synowi dodatkowo dolozylam latem zaslony, myslalam ze bedzie dluzej spal jak nad ranem slonce mu nie bedzie przebijac... Gdzie tam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość10000
Ja mieszkam na przedmieściach. Póki co jestem w ciąży ale pokój już częściowo urządziłam. Od koleżanki która zna się na materiałach dostałam niebieskie zasłony 1,2 m. Przyjemny materiał ale nie wiem niestety jak się nazywa. Jeśli się nie mieszka przy ulicy to nie widzę powodu aby zasłaniać na noc okna. Jeśli dziecko się przyzwyczai do takiej "egipskiej ciemności" podczas snu, może mieć później problemy aby bez niej zasnąć, a może się zdarzyć, że np. na wakacjach nie będzie zasłon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie - u nas pokój małej jest na piętrze, rolety mamy owszem, dość dobre jakościowo bo zakupione w http://maat.com.pl/ ale opuszczone są zazwyczaj na połowę długości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A my mamy wszędzie rolety które zaciemniają ale w sypialni zalozylismy roletę zewnętrzna i mamy prawdziwa ciemność :) maz czesto pracuje na nocne zmiany wiec o wile lepiej mu sie spi, pokoj sie tak nie nagrzewa latem i nie slychac aż tak dzieci na placu zabaw. Dla nas super sprawa, jakbym planowala mieszkac w tym mieszkaniu dlugo to i dzieciaki by mialy ale u nich w pokojach slonko swieci do max 11 rano na szyby wiec roleta dawalaby tylko zaciemnienie a nie ochronę przed sloncem a na to mi szkoda kasy :) jak skonczymy budowę to w każdej sypialni będą zewn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamy rolety, ale byly tam na dlugo przed dzieckiem bo ja potrzebuje ciemnosci absolutnej zeby zasnąc. w dzien nie zaslaniam. syn zasypia normalnie. na nocne spanie zmniejszamy swiatlo i zaslaniam rolety, zeby odroznil dzienne spanie od nocnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie toleruję rolet, bo nie mogę "kontrolować", co się dzieje na ulicy ;) Mieszkam na parterze. W dodatku nie można regulować dopływu światłą.. W kuchni (od podwórka) mam firanki i zasłony, w salonie (od podwórka) firanki i drewniane żaluzje (jakoś zasłon, nawet ozdobnych sie nie dorobiłam hehe), w łazience (od ulicy) firanka i roleta, którą zasłaniam wieczorem, ale w momencie, gdy już idziemy spać, to podciągam ją do góry, do połowy.. po drugiej stronie ulicy mam działki, domów nie ma.. i stoi latarnia.. więc w nocy mam łazienkę oświetloną latarnią, nie włączam w nocy światła w łazience, gdy z niej korzystam. U dwulatka w pokoju (od ulicy) firanki, drewniane żaluzje i od kilku miesięcy wreszcie zasłony. Udało mi się wreszcie kupić takie dosyć grube, które dobrze przyciemniają w Jysk. Jest to pokój bardzo nasłoneczniony, więc gdy świeci słońce jest w nim bardzo, bardzo jasno. Drewniane żaluzje nie tylko mi pokój przyciemniają trochę, ale też- jeśli są opuszczone- to powodują, że pokój tak mocno się nie nagrzewa.. Natomiast zasłony fajnie przyciemniają pokój na drzemkę. Chociaż ostatnio, gdy syn zaśnie, to odsłaniam 1 stronę z zasłony i "otwieram" jedne żaluzje, żeby właśnie było jasno, żeby młody za długo nie spał. W nocy natomiast ma zasłonięte żaluzje i 1 zasłonę, druga zasłona odsłonięta, żaluzje zasłonięte do zaśnięcia i jak zaśnie, to lekko jedną otwieram.. pokój oświetlony jest latarnią z ulicy ( jak był mały i trzeba było podać mleko itp. to właśnie żaluzjami regulowałam poziom światła, nigdy nie używałam żadnych lamp w pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak ostatnio zamówiliśmy córce załony w księżniczki. Takie sobie wymyśliła i takie ma a u syna mamy w piłki. Mamy sprawdzony sklep w którym szyja modne zasłony i rolety http://secretart.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak ostatnio zamówiliśmy córce załony w księżniczki. Takie sobie wymyśliła i takie ma a u syna mamy w piłki. Mamy sprawdzony sklep w którym szyja modne zasłony i rolety http://secretart.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy w naszej sypialni i u corki rolety zewnetrzne. Zawsze je na noc spuszczamy, nie do konca, ale ne tyle zeby, nawet gdy za oknem jest jasno, w pokoju panowal polmrok. Nie wyobrazam sobie zeby mnie slonce o 6 rano budzilo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oprocz rolet zenetrznych mamy u corki i w sypialni firanki ale sa one tylko tylko do dekoracji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salon to miejsce, gdzie przyjmujemy gości i spędzamy czas z najbliższymi. W aranżacji tego pomieszczenia starannie dobieramy wyposażanie oraz dodatki, aby stworzyć przytulną i ciepłą atmosferę. Istotnym elementem w projektowaniu wystroju wnętrza są także firanki. Dekoracja okienna salonu jest kwintesencją, a zarazem doskonałym dopełnieniem pozostałych elementów pokoju. http://www.veronatextil.pl/produkty/firany-fantazyjne-do-salonu.html - firanki do salonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.veronatextil.pl/produkty/zaslony.html Zasłony metrażowe, gotowe oraz komplety zasłon dekoracyjnych w różnych kolorach i wzorach, aż po bardzo ozdobne gotowe zestawy. Doskonale sprawdzą się one w wystroju mieszkań i domów prywatnych, jak i w miejscach użytku publicznego oraz w lokalach, takich jak: restauracje, sal konferencyjne, eleganckie hotele, pensjonaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaD
Moje dzieci mają w swoim pokoju rolety dzień/noc z Roletex. Świetnie się sprawdzają i uważam że dokonałam dobrego wyboru. Dają one przyjemne zaciemnienie w bardzo słoneczne dni. Jestem z nich bardzo zadowolona i gdybym dziś znów miała decydować wybór byłby ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaewa2
moje dzieci śpią tylko przy "egipskich ciemnościach", więc w pokoju mają plisy zaciemniające z https://projekt-plisa.pl/. są w neutralnym kolorze, nie rzucają się bardzo w oczy. o to mi chodziło - o funkcjonalność, niekoniecznie dekoracyjność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×