Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Mia14

Zapalenie błony śluzowej żołądka i refluks.

Polecane posty

Witam :) Ja własnie przy tym Controlocu mam bóle w dole brzucha i biegunki, dlatego zmienię na inny i zobaczę co będzie się działo a i zapytam przy okazji o Emanerę. Jak dziś u Was wyglada dieta ? Ja po wczorajszych ruskich pierogach, dzis pozwolilam sobie na dwa plasterki pomidorka, a później planuję przystąpić do chudego twarogu :) Pijecie kawę z mlekiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
annagość -stosuję linex forte cały czas bez przerw , dobroczynne bakterie nie dopuszczają do zagnieżdżenia się patogenów :) .Moja gastrolog powiedziała,że obecnie właściwie każdy człowiek powinien przyjmować probiotyki. Ja widzę efekty przyjmowania ich więc stosuję. Emanerę biorę właściwie stale, bez niej czuję się fatalnie. Czasami robię taki eksperyment i nie zazywam leku-skutki są nieciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annagość
Kawę piję,ale czarną z ekspresu Senseo na saszetki,podobno taki sposób parzenia jest najmniej szkodliwy dla żołądka.Problem mam z kupieniem saszetek,bo w naszych sklepach nie ma do tego typu ekspresów,muszę zamawiac przez internet.Na początku choroby przez trzy lata nie piłam kawy.Na mleko źle reaguję od bardzo dawna.Pierogi - na taki rarytas pozwalam sobie w okresie letnim,teraz jak biorę leki ,niestety nie. Jeżeli masz biegunki,to porozmawiaj z gastro,może zaproponuje ci jakiś probiotyk,bądź sama spróbuj coś ze zdrowymi kulturami bakterii. Ja na biegunki stosowałam Tribiolac,Entero Acidolac lub proponowaną przez gastro popularną Smectę. Dobrym probiotykiem jest też Dicoflor 60,trochę drogi ew.jeszcze Sanprobi IBS,też wychodzi drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMia14
Mam ekspres cinieniowy, ale boję się jeszcze pić prawdziwą kawę, choć i tak kupuję łagodna - Cemę i piję z mlekiem, na razie raczę się zbożową Caro :) Zrobiłam dzis próbę z chudym twarogiem i jak na razie jest dobrze :) Probiotyk biorę cały czas i Debridat, ale to chyba od Controlocu mam, bo wczesniej jak byłam na Nolpazie to nic sie nie działo, jutro wybiorę się do lekarza POZ, zapytam co ona o tym myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annagość
Spróbuję jeszcze raz kupic Linex Forte,zobaczymy,czy będzie jakiś pozytywny efekt.Wiem,że powinniśmy /zdaniem lekarzy/zażywac probiotyki, chociaż czytałam też ,że probiotyki nic nie dają. Im więcej czytam,tym bardziej nic nie wiem. Kiedyś ,jeszcze w 2013r. ostatni raz udało mi się kupic Linex Gastro /niestety już nie produkują/, miał dużo większy skład niż Linex Forte i ten pierwszy bardzo mi pomagał. Zero bólu jelit,zero wzdęc,gazów i przelewania w jelitach.Stosowałam też Digenzym Digestive Forte /zawierał probiotyki i enzymy trawienne/,Travimax i Gastric. Wszystkie wycofane. Wszystkie miały taki sam skład 100% roślinny i działały b.dobrze.Digenzym jest produkowany w Rumunii,chciałam kupic,niestety nie odpowiadają na emaile pisane w j.niemiecikm i ang.rumuńskiego nie znam. Ech,rozmarzyłam się. Zastanawiam się czy nie należy szukac przyczyny nie tylko w żołądku,a zainteresowac się całym przewodem pokarmowym,dlatego też poszukuję informacji ,gdzie mogłabym wykonac testy wodorowe,one wykazują nieprawidłowości w funkcjonowaniu przew.pokarm. To na początek,ale chyba muszę z tym poczekac do kwietnia do wizyty u gastrologa,on powinien wiedziec,gdzie takie testy są wykonywane i jakie badania inne jeszcze niż endoskopia i kolonoskopia będą pomocne w diagnozowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_Karina
Ja przeszłam na dietę eliminacyjno-rotacyjną i mój stan zdrowia znacznie się poprawił. Nawet nie ma porównania do tego co bylo wcześniej. Przestałam miewać zgagi i bółe, teraz właściwie normalnie funkcjonuję, a wcześniej to szkoda gdać. trafiłam na świetną panią dietetyk i lekarzy, którzy naprawde o mnie dbają, co prawda też im sporo za to płacę, ale rezultat jest rewelacyjny i myślę, że niedługo będę mogła zrezygnować całkowicie z leków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość bez woreczka
Karina napisz coś więcej o tej diecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia14
Gościu bez woreczka - na temat diety wspomnianej powyzej jest sporo informacji w sieci, polega to na eliminacji produktów uczulających a następnie za jaki okreslony czas wprowadza się je i obserwuje działanie i tak w kółko, czy Ty masz równiez problem z zarzucaniem żółci do żołądka ? Ja kończę w sobotę 14 dniową kurację wasnie na problem z zarzucaniem żółci i przyznam, że czuję się znacznie lepiej, nie wiem na ile jest to działanie leków czy poprostu regeneracja błony śluzowej przy stosowanej diecie :) Nadal mam brać IPP i Debradit a na biegunki smecta, lekarz mówi, że są one prawdopodobnie wynikiem brania tylu leków, a i przy samym Controlocu też to czasem występuje, jeśli nie minie to jutro zmienimy IPP i w perspektywie kolonoskopia, a po weekendzie mam kolejną wizytę u Gastro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macie po prostu za słaby kwas żołądkowy. Żadne probiotyki wam nie pomogą. Nie wolno brać w takim przypadku controlocu!!! Lekarze nie wiedzą co czynią, uhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia14
A dlaczego nie wolno Controlocu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_Karina
Mniej więcej ta dieta wygląda tak, jak wyżej opisał to kolega. Chociaż nie zgodze się, że tak w kółko się to powtarza. Badanie polega na zbadaniu przeciwciał krwi na badany alergen. ja miałam robiony akurat cytotoksyczny test opóźnionej alergii pokarmowej, który bada zarówno ilość nietolerancji, jak i stopień nasilenia tej alergii. tj. np. pokazuje produkty, których mój organizm kompletnie nie toleruje i będe musiała z nich zrezygnować już na zawsze, ale także takie, na które mój organizm się uczulił, ponieważ, nie wiem, za dużo tego produktu spożywałam przez ostatni czas. I w ten sposób własnie układa się diete eliminując te produkty, które szkodzą, ale po pewnym czasie będzie można do nich wrócić - rotacja :) i jak się okazuje, często te produkty, których nie tolerujemy tworza w organizmie stan zapalny, który własnie przyczynia się do osłabienia organizmu, sta choroby. Teraz jestem właściwie na diecie roślinnej. Raz w tygodniu jem tylko ryby. Plan żywieniowy mam ułożony tak, że nie chodze głodna i jedzenie jest smaczne. Ale najwazniejsze jest to, że objawy choroby znacząco się uspokoiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość bez woreczka
Dzięki Karina za informację, Mia przed operacją woreczka nie miałam zarzucania żółci, dzisiaj nie wiem , wybieram się na gastroskopię to się wyjaśni , dzisiaj moim głównym problemem są dolegliwosci trawienne oraz ciągłe bóle gardła ( tzw, maska laryngologiczna) jako objaw refluksu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość bez woreczka źle się stało,że dałaś go sobie wyciąć. Nam często się wydaje,że mamy nadkwasotę, reflux, a jest odwrotnie. Musimy wzmocnić soki żołądkowe. Szukajcie ratunku sami, bo lekarz da wam controloc, a on osłabia kwas, czyli czyni jeszcze gorzej! Ma rację ktoś wyżej, posłuchajcie Jerzego Zięby na you tube, będzie jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia14
Gość bez woreczka - mój woreczek żółciowy byl cały zawalony kamieniami, w ogóle w dniu zabiegu juz sam mi pękł, po samym zabiegu czułam się dobrze, żadnych problemów nie miałam, moje problemy gastrologiczne spowodowane są prawdopodobnie nadmiernym stresem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annagość
do gościa z 8,20 i 14,51 - jestem pewna,że jest to ten sam gośc. Na jakiej podstawie twierdzisz,że mamy za mało kwasu w żołądku. Jeżeli coś się pisze ,to należy to poprzec jakimś przykładem,dowodem naukowym,bo samo stwierdzenie rzucone tak sobie nikogo rozsądnego nie przekona.Osoby mające problem z żołądkiem,wiedzą wystarczająco dużo na temat nad/czy bezkwaśności,ale nikt,a przynajmniej ja nie będę się leczyła na podstawie presji ze strony jednej osoby,która coś tam przeczytała i ''lata'' po wszystkich wątkach,ciągle polecając nowego autora i jego osiągnięcia w leczeniu ''tego i owego'' Chcesz ,to lecz się sama,innych zostaw w spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość bez woreczka
Mia Po jakim czasie od operacji woreczka zaczęły się twoje problemy gastrologiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słusznie,nakłanianie kogoś do leczenia niedokwaśności tylko na podstawie przeczytanej książki nie świadczy dobrze o autorze posta. Najpierw badania,a potem leczenie.Na tzw.oko ,bo mi się wydaje,że mam niedokwaśność można sobie narobić więcej szkody niż pożytku. Leczenie w ciemno w tym przypadku jest bardzo niebezpieczne,może dojść nawet do perforacji. Nikt dla własnego widzimisię nie usunąłby woreczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Woreczek usunięto mi w marcu 2013 roku a problemy gastrologiczne zaczęły się w grudniu 2014 r., od bólu brzucha i biegunki, myslałam że to jelitówka, bo sezon na to był. Później dwa razy trafiłam do SOR z silnymi bólami całego brzucha, stwierdzono nerwicę i zalecono gastroskopię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia14
Powyżej zapomnialam podpisać się - Mia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia14
A czy robiłyście kolonoskopię ? Zamierzam podejść też i do tego badania w niedługim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annagość
do gościa z 10,49 - jak długo masz refluks? Początki choroby,to zazwyczaj bóle w klatce piersiowej i inne też. Też tak miałam na początku,teraz również zdarzają się takie bóle,ale wtedy gdy zażywam inhibitory pompy prot. Dolegliwości nigdy całkowicie nie ustępują,nawet w okresie wolnym od brania leków,czasami coś tam poczujesz. Kolonoskopię miałam z zalecenia gastrologa,jest to w pakiecie wszystkich badań,jeżeli dolegliwości długo nie ustępują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_Karina
ech, niestety lekarze czasami sami nie wiedza, co robią :( leczą tylko objawy, a właściwie łagodza dolegliwości, nie szukając przyczyny choroby. dopóki nie zaczęłam się leczyć, że tak to ujmę niekonwencjonalnie, za pomocą diety, nie byłam tego świadoma, a co więcej nie wierzyłam, że tak błaha rzecz, jak jedzenie może naprawdę w wielkim stopniu pomóc. dopiero człowiek jak zachoruje i się męczy zdaje sobie sprawę z tego, jaki był wcześniej głupi, nie dbając o zdoriwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mia czy oprócz opisanych przez ciebie dolegliwosci miewasz taki niesmak w ustach a czasem gorycz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia14
Gościu powyżej ja mam refluks jelitowo - żołądkowy, ten można powiedzieć mniej dolegliwy, bo mi zarzuca treść z jelit do żołądka. Poza ciążą nigdy nie mialam zgagi czy goryczy w ustach na szczęście. Teraz po drugiej farmakologi czuje się trochę lepiej, ale wciąż trzymam dietę, biorę Debridat i Probiotyk, pod koniec tygodnia mam wizytę u Gastro, zobaczymy co dalej. Jest tutaj może Ktoś z Dolnośląskiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia14
Halo, co tutaj tak cicho :) A ja wczoraj byłam u Gastro i zaś kazała powrócić do leku na zmniejszenie wydzialania żółci i dalej ścisła dieta, bo jelita mnie od kilku dni bolą i wkurza mnie już to wszystko, ale cóż ja mogę poza delikatną zupką na obiad z ryżem, niewiele :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość bez woreczka
Mia a jaki lek przepisał ci gastrolog na zmniejszanie wydzielanej żółci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia14
Rowachol na kolejne 14 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annagość
Jak we wszystkich,a z pewnością w większości przypadków lekarze nie mają pomysłu na leczenie chorób żołądka.Schemat jest jeden , albo uda się i wszystko mija po paru tygodniach lub miesiącach,albo chory cierpi latami leczony tymi samymi lekami,tylko nazwy są inne. Bądźmy dobrej myśli Mia,leczysz się dopiero dwa miesiące,więc spokojnie,będzie dobrze. Ja też próbowałam już dwa razy odstawic Emanerę w lutym i mi się nie udało,chyba jeszcze za wcześnie.Muszę tak z miesiąc odczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia14
Anno masz rację, Gastro sama podobnie mi powiedziała i tylko dieta i czekać i czekać aż przestanie lub chodź przyniesie ulgę, a ja jestem już zmęczona tymi wizytami, lekami i dietą i próbowaniem, a do tego jestem bardzo słaba, po zakończonej kuracji dwa dni było już dobrze, biegunki ustąpiły to i ja pozwoliłam sobie na więcej. A trzeciego dnia, a własciwie to juz w nocy bóle miałam okropne, tak, że kolejne dwa dni nie zjadłam już prawie nic, tylko piłam dużo. Ten, kto nie doswiadczył tego, to nie ma zielonego nawet o tym pojęcia, a doradzających jest sporo. Ech życie .. Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość bez woreczka
Mia14 refluks tak ma jednego dnia wydaje się że już jest wszystko ok człowiek jest szczęśliwy ,pełen zapału a tu dnia następnego ból i inne dolegliwości i żyć się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×