Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Mia14

Zapalenie błony śluzowej żołądka i refluks.

Polecane posty

Gość Mia14
Witaj Anno :) U mnie też dobrze. Dolegliwości brak od dłuższego czasu, ale dmucham na zimne i staram sie jeść lekko. Dotrwałam do końca umowy o pracę, z przerywnikami na L4, bo inaczej sie nie dało. Kilka dni temu wróciłam z nad Bałtyku, gdzie udało mi się złapać jeszcze ostatnie słoneczne dni :) I jestem na etapie organizowania własnej działalności. Zmiany mam nadzieję, że na lepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mia - życzę powodzenia w organizacji działalności i cieszę się, że u Ciebie wszystko ok. A myślałam, że post z g.12,00 o florze bakteryjnej był Twój. Będę tu czasami zaglądać, być może pojawią się nowi forumowicze z podobnymi problemami, a może napisze ktoś, komu udało się wygrać z problemem ''żołądkowym''. Mia daj znać od czasu do czasu co u Ciebie. Pozdrawiam.Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćamorek
dziękuję za odpowiedź, tak też zrobię z tym lenem będę mielić bo do tek pory piłam zmielony już, a czy ktoś z was stosował sok ze świeżej kapusty ? podobno pomaga na żołądek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno pomaga, mam na myśli sok z kapusty. Piłam,mnie nie pomógł. Piłam też sok z surowych ziemniaków, też nie pomagał. Może piłam zbyt krótko, ale dobre toto nie było. Mam nadzieję, że twoje problemy są związane z ciążą i po porodzie znikną. Niestety na forach nie znajdziesz złotego środka na wyzdrowienie. Każdy musi sam indywidualnie poszukiwać własnych sposobów. Tutaj jedynie możemy sobie podpowiadać co stosujemy, bądź pytać jak to zrobiłaś o to, kto dany specyfik stosował i z jakim skutkiem. Mam nadzieję, że uda ci się wrócić do zdrowia. A jak długo jeszcze do rozwiązania? Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia14
Witam Was. Ja od wczoraj znów mam kryzys i zaś Controloc muszę brać i ścisłej dietki trzymać. Pozwoliłam sobie delikatnie mówiąc rozszerzyć dietę no i teraz mam za swoje :( Anno ile tego soku z kiszonej kapusty piłaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćamorek
najbardziej obawiam się wrzodów albo coś gorszego, ehh no nie wiem właśnie czy to pieczenie to przez ciąże, jakoś tak ciężko mi myśleć,że takie zapalenie i tyle trwa i tak ciężko wyleczyć, a jak długo piłaś sok z kapusty ? ja wyczytałam,że kuracja trwa około 6 tygodni - spróbuje co mi szkodzi, w środę idę do nowej gastrolog ciekawe co mi poradzi, wybaczcie wiem,że się przejmuję ale wkurza mnie,że nic nie moge brać żadnych leków tylko dieta niby lepiej ale nie na 100 % rodzę pod koniec kwietnia/początek maja więc jeszcze trochę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćamorek
Anna, Mia14 wy miałyście zapalenie żołądka tak? a mogłybyście napisać ile już leczycie się czy też wyleczyłyście się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli chodzi o chory żołądek i biegunke to możliwe są duze podrażnienia o***tu (przykry ból:) Ja kiedys gdy mialam mega biegunke i akurat stosowalam lidokaine na skóre na tatuaż zastosowalam ją na strefe bolącą podczas biegunki. Poskutkowalo lepiej niz zwykly nivea soft. Swoją lidokaine znalazlam na www.naporost.pl i stamtąd wysylam za pobraniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gośćamorek - moje zapalenie wyszło na początku stycznia br, najpierw ostre, potem w kwietniu przy drugiej stan był już dużo lepszy. Miałam też helicobakter, którego w kwietniu już nie było. Stosowałam dietę lekkostrawną, byłam prawie 6 miesięcy na L4, było dość dobrze, gdy pozwoliłam sobie na normalne jedzenie, to od wczoraj znów jestem na Controlocu i ścisłej diecie. Przy problemach gastrycznych tak podobno jest. Wiem sama po sobie, że w tym przypadku naprawdę ścisła dieta czyni cuda. Przy czym tu ścisłość sami sobie ustalamy, bo nie ma reguły co można a co nie, każdy sam, metodą prób i błędów wie co i ile może. Głowa do góry, można z tym żyć. Ja całą ciążę miałam potworną zgagę, po porodzie problemu juz nie było. Pozdrawiam, Mia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćamorek
Mia14 dziękuję Ci, dodajesz mi wiary, czyli dieta dieta dieta u mnie to problem bo mam zachcianki i ciągle bym jadła tylko niestety to lekkostrawne mi nie smakuję, a jeszcze jakbyś mogła mi opisać czy ciebie żołądek boli jak zjesz coś nie odpowiedniego? piecze? gniecie? bo mnie najpierw bolało, potem przestało a teraz głównie jak czuję to pieczenie tyle,że ja nie wiem czy to zgaga bo ja nie czuję tego za mostkiem tylko w dołku sercowym/podsercowym tak jakoś się to piszę i czasem takie palenie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak czasem mnie piecze, czasem boli i zchodzi w dół do jelit, to niby normalne jest, mi przy tym zrobiły sie paskudne hemoriody. Generalnie tu tylko dietą możemy sobie pomóc, te IPP też nie są do końca takie dobre na dłuższą metę, a w ciąży to wierzę, że jest Ci jeszcze trudniej. Ja w kryzysowych dniach żyję na czerstwym pieczywie z masłem, kawie zbożowej i kaszy kus kus, a jak muszę się zasłodzić to paruje jabłka albo brzoskwinie i jem z kaszą jaglaną, wiem, że marnie to brzmi, ale jak przypilnuję się kilka dni, to potem już lepiej jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćamorek
Mia14 - jakoś tak mi lżej,że jest ktoś kto ma tak jak ja chociaż wolałabym abyśmy były zdrowe, no nic jakoś muszę przetrzymać to, w środę mam wizytę u nowej gastrolog może mnie czymś poratuję, no właśnie ja w ciąży nie mogę brać ipp :( od jutra piję tą kapustę co będzie to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, może z ta kapustą wstrzymaj się do środy i zapytaj Gstro. Bo to wiesz w ciąży lepiej nie eksperymentować, a kapusta to sama w sobie ciężka jest. Postaraj się kilka dni przetrzymać jedząc lekko i sama być może poczujesz ulgę. Najgorzej to jest jeden, góra dwa dni, najważniejsze żeby nie dopuścić do głodu , tak co 2 - 3 h coś delikatnie przegryźć i pić dużo wody niegazowanej, żołądek odpocznie i będzie lepiej, zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćamorek
wiesz co ja czuję ulgę jedząc lekko, i mnie nie boli jakoś strasznie mocno teraz tak lekko i uważam że z moim żołądkiem jest o wiele lepiej niż w maju było ale niestety taki mam organizm i charakter,że nawet niewielki ból odczuwam i mocno przeżywam...poprostu chciałabym nie czuć problemu z żołądkiem.. tak zrobię poczekam do środy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie myśl o bólu, staraj skupić się na czymś innym a o tym w ogóle nie myśleć, bo nerwy też nie pomagają. Trzeba przetrwać to i już, nie ma wyjścia. Tak będzie łatwiej :) Wiesz już czy to chłopczyk czy dziewczynka ? Ja mam 6,5 letnią córę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćamorek
oj ja właśnie mam z tym problem,że chyba za dużo myślę :) jeszcze mam takie pytanie odczuwam jak mnie piecze zgaga no to chyba zgaga nieprzyjemny smak w buzi czy to normalne? jak nic mi nie dolega to tego nie czuję. będzie na 99% dziewczynka:) to już duża pannica:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgaga to u mnie uczucie palenia, pieczenie w przełyku, głównie po słodyczach albo czymś kwaśnym. Trzeba parę dni dać ulgi żołądkowi i bedzie dobrze, zobaczysz. Tymczasem ja zmykam spać, bo jutro wcześniej wstaję, wybieram się na rajd po galeriach z moją córą :) Dziewczynki są cudowne ( nie wiem jak z chłopcami, bo nie miałam jeszcze ;) ) Do napisania, Mia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amorku - sok z kapusty piłam ok. 4 tygodni. Chyba zbyt krótko, ale mnie to nie smakowało i nie poprawiało samopoczucia, ani nie zmniejszały się dolegliwości. Choruję od 2009r. Czy się wyleczyłam? Nie wiem. Zobaczę, jeżeli przetrwam do przyszłego lata bez inhibitorów, to będę mogła powiedzieć, że jest zdecydowana poprawa. Moje objawy podobne są do twoich. Już niewielki stres wywołuje zgagę. Objawy zgagi b.dokładnie opisałaś. Bóle żołądkowe podobne są do zawałowych u niektórych. Kiedyś przestrzegałam diety, dzisiaj już nie do końca. Nie jem żółtych serów,pizzy,musztardy,papryki,owoców cytrusowych,mleka i przetworów mlecznych. Natomiast jem dużo kiszonych warzyw i piję /pisałam już/ len i różne ziołowe herbaty wspomagające funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Był czas, że prawie codziennie byłam u lekarza lub na ostrym dyżurze w szpitalu. Stres, nerwy, strach i ból robiły swoje. Dzisiaj jest lepiej, ale boję się zimy. W ub.roku musiałam w styczniu zacząć brać IPP. Brałam prawie do maja. Nie codziennie, ale brałam. Amorku jesteś młodą osobą , wyjdziesz z tego na 100%. Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z takimi problemami trzeba jak najszybciej udać się do lekarza, który zajmuje się tego typu schorzeniami. Może warto pomyśleć o wizycie u dra. kawiorskeigo? tutaj macie namiary: www.chirurgiakrakow.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W kwestii odpowiedniej diety przy refluksie żołądka polecam poczytać tutaj http://przyczyny-objawy-leczenie.pl/dieta-w-chorobie-refluksowej-leki-bez-recepty/. Znajdziesz tam również ewentualne leki, które pomogą przy tym schorzeniu, jednak sama dieta jest najważniejsza i jeśli będziesz się ściśle trzymać paru zasad, to nie powinno być większego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia14
No właśnie, ja diety ostatnio nie trzymałam i znów jestem na Controlocu. Mam ostatnio jakies słodyczowe ciągotki, ale to minie mam nadzieję ;) Co u Ciebie Anno, aura przedświateczna ju działa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj Mia - aura działa, może nie ta świąteczna, ale tak jak piszesz raczej ''na słodycze''. Nie wiem, co jest , ale też podjadam słodkości. U mnie na szczęście dobrze, bez tabletek. Czasem wieczorem lekka zgaga, wtedy biorę 1/2 Rennie. Len piję dalej. Pozdrawiam. Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refluksik 33
Witam po dlugiej nieobecnosci.....tak jak pisalam w lipcu mi pomogl kwas solny hcl i tego oczywiscie sie bede trzymac....obecnie zaczynam 9 miesiac ciazy a dolegliwosci bolowych zoladkowych brak , z czego sie ogromnie ciesze . Acha i nie bralam kwasu w trakcie ciazy z oczywistych powodow tylko przed- pomogl. Jednakze kazdy organizm jest inny i w jednym przypadku bedzie potrzebna dluzsza kuracja a w innym krotsza. Wydaje mi sie , ze jest to scisle zwiazane z poziomem zakwaszenia zoladka. Zycze wszystkim Wesolych Swiat wolnych przede wszystkim od bolu i wszelakich dolegliwosci zoladkowych. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dziecko tez na to choruje i nie moze jesc zadnych smazonych rzeczy, zadnych cytrusów. I przed spaniem tez nie moze jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia14
Witam Was świątecznie :) u mnie ostatnio dobrze, do tego stopnia, że dziś pokusiłam się o krówki :)) Mikołaj mi je przyniósł, więc musiałam, ale tylko kilka .. i mam nadzieję, że tak będzie dobrze, chociaż przez jakiś czas. Wesołych Świąt życzę Wszystkim odwiedzającym :) Anno jak przygotowania przedświąteczne, szalejesz w kuchni ? Pozdrawiam Mia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gęste ciepłe siemię lniane powinno się pić. Potem sok z surowych buraczki czerwonych wcześniej się napić bo nie popijamy soku a jest kac bo zasusza. Gdy nie ustępuje powinno się starać i z dobrym skutkiem jest leczenie Hiperbarii Tlenowej. ( gania.ewa@wp.pl) w razie pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×