Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Mia14

Zapalenie błony śluzowej żołądka i refluks.

Polecane posty

Witam Was Kochani - Anno, Adalino :) Dawno mnie nie było. Nadrobię zaległości i napiszę niebawem. Pozdrawiam serdecznie, Mia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No witaj Moja Droga. Co się z Tobą działo? Przypuszczam,że miałaś jakiś poważny powód. Martwiłam się o Ciebie. Nadrabiaj więc zaległości i będziemy rozmawiać. Cieszę się,że jesteś. Buźka. Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia14
Witam Was serdecznie. Anno :) Długo mnie nie było, bo dużo się działo i w domu i w pracy. Trochę wyjazdów. Ale ze zdrowiem jest dobrze, na szczęście. Nic nie dolega ze storny przewodu pokarmowego, aczkolwiek dmucham na zimne trzymając dietę :) Ostatnia gastroskopia wyszła dość dobrze. Od czasu do czasu męczą mnie hemoroidy, na kwiecień mam zaplanowana kolonoskopię, to zobaczymy co tam sie dzieje. A jak u Ciebie, jak się masz ? Pozdrawiam, Mia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Czesc Mia. Bardzo sie ciesze ze u Ciebie w koncu jest dobrze. Czy moglabys napisac jaka w koncu diagnoze Ci postawiono i jaka diete stosujesz zeby sie dobrze czuc. Zycze wszystkim forumowiczom spokojnych ( bez dolegliwosci) i radosnych Swiat Bozego Narodzenia :). Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam No, u mnie niestety nie jest dobrze,mogę powiedzieć, że tak w kratkę. Raz lepiej,raz gorzej. Stres,jelita. Cieszę się, ze u Ciebie wszystko się uspokoiło i jest dobrze. Iwona, jak Twoj***adania,coś nowego w samopoczuciu? Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem,dlaczego wyszły mi gwiazdki. Miało być ''jak Twoje wyniki badań''. Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Czesc Anna. Samopoczucie takie sobie, z zoladkiem i jelitami narazie bez zmian, dieta lekkostrawna itd, mam bardzo duze niedobory witamin B12 i D3, jestem na wysokich dawkach, mam nadzieje ze jak zupelnie to samopoczucie sie poprawi i przestanie mnie tak bujac, lekarka podejrzewa zespol zlego wchlaniania ale trzeba znalesc przyczyne tego zespolu, TK jest w normie, nic zlego nie znaleziono, dlatego skierowala mnie ponownie do gastrologa bo dalej waga mi spada, czekam na termin. W piatek wizyta u dietetyczki, musze miec ustawiona diete, nie trawie tluszczow i bialek. Iwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia14
Witam Was dziewczyny :) Moja diagnoza to gastropatia rumieniowa. Staram się trzymać dietę lekkostrawną - jeść często i lekko, duzo pić i przedewszystkim spokojnie żyć. Stres nas zabija jestem o tym przekonana. Miałam równiez sprawdzana wit. B12 ale jest dość dobry poziom, D3 i K2 + mg biore regularnie. Jakie zioła pijecie ? Polećcie cos sprawdzonego. Pozdrawiam, Mia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Czesc Mia. Ja ziol zadnych nie pije, poprostu mi nie smakuja zadne herbatki ziolowe, uzywam tylko zmielona czarnuszke i kozieradke zeby doprawic drob albo zupe, pije tez caly czas siemie lniane i to tyle z moich ziol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia14
Witaj, ja tez piję siemie mielone rano, ale zioła lubie - szałwie , dziurawiec, różne mieszanki kupuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam ustawioną dietę od dietetyczki. Dopiero ją wdrażam. Dużo pracy z przygotowaniem potraw. Jutro wizyta u gastrologa. Iwona napisz, coś tak w skrócie odnośnie diety,jak już będziesz wiedziała. Moja nakierowana jest na leczenie SIBO + suplementy. Mia - zioła piję różne. Teraz to prawoślaz,lipa,pokrzywa,rdest ptasi,przytulia i dużo wody z solą kłodawska. Zazwyczaj wybieram zioła śluzowate,powlekające śluzówkę żołądka. Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Ok napisze, nie wiem jak ona mi ta diete ustawi, teraz to jem ok 800 - 1000kcal dziennie a to zdecydowanie za malo, dlatego caly czas chudne, przez nietoleracje tluszu i bialek i zle wchlanianie nie przyswajam za duzo nawet z tego co zjem. Teraz jem biale bulki ze smarowaniem o niskiej zawartosci tluszczu z satala, rzezucha i chuda wedlina np poledwica sopocka albo z miodem, owsianke na wodzie, banany a na obiad kurczak i warzywa na parze, miseczke salaty i ryz gotowany. Co 2 -3 dni gotuje krupnik albo jarzynowa na kurczaku. Jadlam pstraga na parze ale juz tez go nie toleruje. Potrzebuje pomocy dietetyczki bo sama sobie nie poradze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z kolei jadam sobie chleb jaglany bezglutenowy /o dziwo jest pyszny/, bo taką dietę mam ustawioną. Jest to dieta kilkuetapowa,zaczyna się bardzo łagodnie,ale zobaczymy jak będę tolerować poszczególne produkty. Rzeczywiście jadasz za mało kalorii. W menu widzę,mamy podobnie,ja też owsiankę na wodzie, od pstrąga też mnie odrzuciło,ale jadam polędwicę z dorsza duszoną na maśle klarowanym,pycha.Z zupami też mam podobnie,ale gotuję na wywarach mięsnych ,bez kości. A B12 nie dostałaś w zastrzykach? Szybciej się uzupełnia i bardzo długo utrzymuje się wysoki poziom w organiźmie. Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Nie zapisala mi B12 w zastrzykach bo jest niska ale jeszcze na dolnej granicy normy a w zastrzykach tylko jak ponizej normy, ostatni wynik to 155 a norma jest od 120 do 661 wiec duza dawka w tabletkach na teraz, wit D3 mam 25 a ponizej 30 to duzy niedobor wiec dostalam jedne tabletki z wapnem ktore mam brac dwa razy dziennie i jedna ekstra dziennie dodatkowo ale bez wapna. Mnie narazie odrzuca od jakichkolwiek ryb, moze sie przejadlam bo zeby urozmaicic diete czesto sobie wczesniej robilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A K2Mk7 bierzesz razem z D3,czy lekarz nic nie mówił na ten temat? Podobno wtedy D3 lepiej się wchłania. Jestem ciekawa tej diety od Twojej dietetyczki. Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Ja wogole zmienilam lekarza, ta nowa zupelnie inaczej podeszla do moich objawow i badan. Teraz przede wszystkim skupila sie na uzupelnieniu witamin i dalszej diagnostyce czyli odeslala mnie do gastrologa. Musza znalesc gdzie leczy przyczyna tego ze nie trawie tluszczu i nabialu, czy to watroba nie produkuje wystarczajaco zolci, czy trzustka, czy zoladek dalej niedokwaszony. Zobaczymy. K2 MK7 nie biore ale te witaminy w tabletkach co mam to nie sa suplementy tylko leki i duze dawki. Moze to tylko sugestia ale dzis rano jakby troche mniej mnie bujalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia14
Witam, czytam o waszych dietach i w sumie jem podobnie z wyjątkiem owsianki, moi dotychczasowi Gastro zgodnie odradzali duże ilości błonnika, bo to podrażnia podobno. Więc zrezygnowałam. Nie słyszałam jak dotąd o ziołach śluzowatych musze więc zgłębić temat ;) Iwona a Ty pęcherzyk żółciowy masz ? czy usunięty ? Złe wchłanianie prawdopodobnie może oznaczać problemy z trzustką. Jakies badania będziesz miała robione pod tym kątem ? Tymczasem Kochani życzę zdrowych i spokojnych Świąt oraz lepszego Nowego Roku. Mia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie Przyłączę się do życzeń świątecznych. Życzę spokojnych świąt,bez bólu i nerwów,relaksu i dużo odpoczynku,mimo diet i wyrzeczeń życzę przyjemności w smakowaniu potraw /oby nie za dużo/ tych dozwolonych i tych zakazanych. Życzę też udanej zabawy sylwestrowej niezależnie od tego,gdzie ten wieczór będziecie spędzać. Mam nadzieję,że spotkamy się w Nowym lepszym dla naszego samopoczucia Roku. Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Zaś wczorajszy post nie przeszedł,a tak ładnie napisałam. Przyłączam się do życzeń świątecznych, spokojnych,zdrowych,bez dolegliwości i bólu Świąt Bożego Narodzenia. Wspaniałego Sylwestra niezależnie gdzie będziecie go spędzać. Z nadzieją przywitajmy Nowy Rok,może on nam dobre zmiany przyniesie. Iwona - i jak dieta? Mia- śluzowate to np.lipa,rumianek /niezbyt często,bo wysusza śluzówkę/,ślaz,prawoślaz,porost islandzki,jest gotowy zestaw ''Śluzowit'',sklepy zielarskie. Do zobaczenia. Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i mam ,co chciałam,dwa w jednym. Post ukazał się z jednodniowym opóźnieniem. Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona3004
Czesc. Mia- pecherzyka nie mam juz 17 lat. Czekam na wizyte u gastrologa, bedzie napewno wiecej badan, musza w koncu znalesc przyczyne co mi jest. Anna- dieta eliminacyjna, odstawic pokarm silnie alergizujacy czyli taki ktory moze powodowac wyrzut histaminy i silne reakcje, u mnie to ryby, kwasne owoce np ananas. Zero tluszczu typu maslo, oliwy, zastapic tluszczem z awokado, tylko drob typu kurczak, indyk, parowane, pieczone lub smazone ale bez tluszczu na pergaminie, wszystkie warzywa parowane (kapusta biala, brokul, fasolka szparagowa) ale tylko troszke i jak nie bede tolerowac to nie jesc, zero nabialu, zastapic mlekiem kokosowym, omlet tylko z bialek mozna dodac rzezuche do smaku, duzo kolorowych salat do kanapek i obiadow, owoce slodkie i dojrzale, jablko pieczone ale 2-3 razy w tygodniu, humus ale bez czosnku i oliwy, moge zrobic ze strartym buraczkem albo pieczona czerwona papryka bez skorki, batoniki i ciasteczka owsiane jako przekaski miedzy posilkami, jesc trzy glowne posilki a miedzy owoc lub batonik owsiany, do owsianki kilka malin i/lub borowek. To tak w najwiekszym skrocie. To jest dieta na najblizsze dwa tygodnie, mam dokladnie pisac co zjadlam kazdego dnia i jak sie czulam, jakie byly objawy itd mam nastepna wizyte 5-go stycznia. Wesolych i zdrowych Swiat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia14
Witam i życzę zdrowia i szczęścia w Nowym Roku :) Anno dziękuję mam już spis ziół do zakupu, jakie Ty pijesz ? Iwona dietę miałam podobną poza owsiankami. Jak się na niej czujesz ? Co po wizycie 5 .01 ? Polecicie jakiś wysyłkowy sklep zielarski ? Pozdrawiam, Mia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich! Pozdrażniłam przełyk nurofenem oraz citroseptem. Mam uczucie guli w gardle, ból i pieczenie w klatce, czasem cofa mi się wszystko do gardła. Udałam się do gastrologa, który stwierdził polekowe zapalenie przełyku przepisał tabletki emanera 2x dziennie, kazał przejść na dietę oraz pić siemię lniane. Biorę lek 3 dni, na diecie jestem od tygodnia i nie widzę poprawy:((( borykam się z tym już 3 tydz i nie mam siły. Ktoś miał podobnie? Ile trzeba czekać na efekty leczenia?? Czy mogę coś zrobić co pozwoli szybciej wygoić się przełykowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość innygość
Na podstawie czego,gastrolog uznał,że masz polekowe zapalenie przełyku? Ból i pieczenie w klatce,uczucie guli,cofanie się pokarmów mogą wskazywać na refluks,ale gastrolog powinien najpierw wykonać gastroskopię i później ''gdybać'' co to jest. Jak długo trwa leczenie? A różnie czasem miesiąc,dwa, a czasem rok,dziesięć, a może też dokuczać nawet do końca życia. To schorzenie ma tendencje nawrotowe. Z jakiego powodu brałaś nurofen i citrosept?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stwierdził, że polekowe ponieważ nigdy nie miałam problemów z żołądkiem, raczej zdrowo się odżywiam i pojawiło się to centralnie po tych lekach. Citrosept piłam na przeziębienie a nurofen na ból związany z miesiączką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorris_31
Spokojnie, ja coś takiego przerabiałam z 4 lata temu. Nie pamiętam czym podrażniłam przełyk i żołądek ale było okropnie. Miałam wszystkie Twoje objawy plus ból brzucha i nudności. Po jakiś 2 tyg od brania leków widziałam już delikatną poprawę, tak naprawdę lepiej się poczułam po ok. miesiącu. Wróciłam do normalności, objawy już więcej nie wróciły. Także głowa do góry:) podrażniłaś to teraz czas regeneracji musi potrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamta_dziewczyna
Ja też mam teraz takie podrażnienie/zapalenie. I również wywołane NLPZ! Biorę helicid 2 x dziennie i po tygodniu jest znaczna poprawa. A raczej była bo dopadło mnie jakieś przeziębienie no i wzięłam neosine , a to był błąd wszystkie objawy wróciły... Nie mam pojęcia jak walczyć z infekcją, skoro nawet czosnku i owoców nie mogę? Bo o lekach nie wspomnę. Macie jakieś sprawdzone sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja właśnie mam tez takie stany depresyjne do tych boli wiec lekarz mi zdiagnozowal bole jako nerwobole, na stronach różnych tez tak pisza np. http://no-spa.pl/zespol-jelita-nadwrazliwego/przyczyna-zjn - refluks cały czas mi dokucza ale po zwyklej nosie czuje sie lepiej nie wiem czy jeszcze isc do innego lekarza zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witajcie...czy przy tym schorzeniu ma ktoś problem z pieczeniem i bólem w całej jamie ustanej?...ja męczę się już piąty rok...piecze i boli zwłaszcza podniebienie...lekarz powiedział mi że to stomatodynia czyli zespół pieczenia jamy ustnej...podobno nie do wyleczenia...a często wystepuje i przy refluksie i przy zakażeniu helicobakterem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×