Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy 37 tc to juz bezpieczny czas na porod?

Polecane posty

Gość gość

Od 24tc mam skurcze, z każdym dniem coraz dluzsze, teraz już bolesne od 2-3 dni. Wizyta u lekarza 25. Zaczęłam dziś 37tc, zlapaly mnie od rana już 4bolace skurcze. Powinnam jechać do szpitala? Wyciszaja jeszcze w tym czasie poród?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedz nie czekaj jedz wycisza i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ona znowu ten sam temat zakłada:-/ do psychiatry debilko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie znów??? Zakladam pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zglos sie na IP ! bo do pewnego momentu moga wyciszyc a potem juz nie! a najlepiej dla dziecka by jeszcze przynajmniej tydzien posiedzialo w brzuszku (38tydz-uznawane za ciaze donoszona-sama urodzilam pierwszego dnia 38tyg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zleży jak duże jest dziecko. Ja leżałam w szpitalu do 37t2d i wypuszczono mnie do domu po badaniu usg. Lekarz stwierdził ze dziecko jest juz na tyle duże ze jak się rozpocznie akcja to nie będą jej zatrzymywać. Leżałam w szpitalu od 34 tc i dostalam wtedy zastrzyki na rozwój płuc dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak waga dziecka jest ok to spokojnie możesz już rodzić. Ja rodziłam córkę w 37 tygodniu, ważyła 3030 g, wszystko było w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem w 37tyg+5dni ostatnio w poniedziałek byłam u ginekologa i mała ważyła już 3450g tak więc doktorka powiedziała że spokojnie już mogę jechać na porodówkę bo wiadomo im większy dzidziuś tym twierdzą że gorzej rodzić..Tak wiec jak dzidziuś ma swoja wagę bez obaw można już rodzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak waga wpływa na gotowosc do życia malucha? Bo nie rozumiem. Płuca jak najbardziej, ale waga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Waga odpowiada za umiejetność samodzielnego trzymania ciepłoty ciała. Dlatego niektóre donoszone noworodki o niskiej wadze urodzeniowej (ponizej 2500 g) musza i tak grzać sie w inkubatorze. Z Kolei w 37 tygodniu płucka sa na ogół dojrzałe i samodzielne do oddychania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuje za wyjaśnienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 37 tydzień ciąży i moja mala wazy juz 3,5 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×