Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LORD4SPORT

Pomoc w doborze sprzętu fitness, Pytajcie!

Polecane posty

Na forach pojawia się wiele zapytań odnośnie pomocy w doborze sprzętu fitness i siłowego. Jeśli zamierzacie zakupić orbitrek, rowerek, bieżnię lub inny sprzęt - Pytajcie! - Doradzimy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadwiga1965
Korzystając z okazji, że został stworzony ten temat mam pytanie:) Mam w domu bieżnię, na której ćwiczy mój mąż bo ja mam problemy ze stawami. Chciałabym też zadbać o swoją formę - jaki sprzęt możecie polecić? Proszę o pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jadwiga1965 - w takim przypadku, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup orbitreka. Nie obciąża on stawów i trenuje większość partii ciała. Napisz proszę jakiego jesteś wzrostu i wagi, postaramy się dobrać najlepsze dla Ciebie urządzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadwiga1965
Ja mam 165cm wzrostu i ważę 70kg, chciałabym żeby jak kupię taki sprzęt mój mąż też mógł na nim poćwiczyć (170cm/75kg). Nie wiem ile kosztuje taki sprzęt, bo nie miałam czasu się zorientować, ale nie chciałabym się zrujnować finansowo - mogę wydać max 2200-2500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darlu
Witam, Musimy wraz z małżonką zrzucić trochę wagi (180cm/90kg i 173cm/73kg) i zacząć systematycznie się ruszać w celu poprawienia kondycji, samopoczucia i zdrowia (przyplątały się do mnie problemy kardiologiczne... :|) Szukamy czegoś niezbyt dużego, cichego (by móc podczas ćwiczeń oglądać TV), solidnego i oczywiście w rozsądnej cenie. Podpowiedzcie na jakie sprzęty zwrócić uwagę, czym się kierować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widziałem w jednym ze sklepów w promocji eliptyka z 6 kg kołem zamachowym. Zastanawiam się, czy jak ja oprócz żony bym ćwiczył (80 kg), to nie będzie to za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darlu - Bardzo dobrym rozwiązaniem dla Państwa będą: Orbitrek FINNLO LOXON - 20 kg koło zamachowe , bardzo duża średnica koła, co daje płynny i długi krok. Orbitrek FINNLO ELLYPSIS SX1 - 20 kg koło zamachowe (z przodu), dlatego jeszcze dłuższy krok i większa płynność, jakość ćwiczeń. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość - 6 kg koło zamachowe jest stanowczo za lekkie, nawet dla kobiety. Najlepszym wyborem dla Ciebie i Żony byłby orbitrek z 16 kg kołem zamachowym, np. HAMMER Crosstech XTR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Góra111
Witajcie, Zastanawiam się na inwestycją w swoje zdrowie i kupnie bieżni. Planuję na niej głównie chodzić, a może z czasem również trochę pobiegać. Jestem dość postawną osobą (190cm/140kg). Na co mam zwrócić uwagę szukając bieżni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Góra111, W Twoim przypadku zasadniczym kryterium wyboru będzie max. waga użytkownika i rozmiar pasa biegowego. Jedno z drugim idzie w parze. Możemy zaproponować: HAMMER LIFE RUNNER LR22i - max. waga użytkownika 150 kg, wymiary pasa: 150 x 52 cm ; FINNLO ALPINE III - max. waga użytkownika 150 kg, wymiary pasa: 140 x 52 cm ; FINNLO ENDURANCE III - max. waga użytkownika 150 kg, wymiary pasa: 148 x 51 cm. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj onWawa1, Idziesz w dobrym kierunku (przednie koło zamachowe), jednak w tej cenie (jak nie niższej) możesz kupić sprzęt o wiele lepszych parametrach, dłuższej gwarancji i znanej na całym świecie firmy. Mowa tutaj o: FINNLO SX1 http://lord4sport.pl/orbitrek-finnlo-ellypsis-sx1.html FINNLO E1000 http://lord4sport.pl/orbitrek-finnlo-ellypsis-1000.html Mają większą max wagę użytkownika, cięższe koła zamachowe, 3 letnią gwarancję DoorToDoor. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joachimski
Potrzebuję orbitreka dla żony. Waga 58 kg, wzrost 158. Coś dobrej jakości, ale w przystępnej cenie. Max 2000 zł. Proszę o poradę. - Joachim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joachimski
@LORD4SPORT dziękuję. Właśnie o coś takiego mi chodziło. Jak podejmę ostateczną decyzję dam znać :) Żonie się podoba, więc sądzę, że to tylko formalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bieganie w Polsce ostatnio stało się bardzo modne. Jest to krok w stronę zdrowego trybu życia Polaków. Każda inicjatywa związania z ruchem zasługuje na pochwałę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WnusiaAnusia
Ja trochę z innej beczki. Może to nie typowe ćwiczenia fitness, ale zapytam. Na zbliżające się 80 urodziny dziadków chcemy (wszystkie wnuczki) kupić im orbitrek. Tak orbitrek, jak na swoje lata są w dobrej kondycji i to właśnie za sprawą ruchu. Jeżdżą 10 km kilkanaście razy w miesiącu na płatne zabiegi rehabilitacji. Tam ruszają się na orbitreku. Pomyśleliśmy, żeby kupić im coś takiego. Nie są to typowe ćwiczenia fitness, więc nie musi być to super urządzenie, ale nie chcemy kupić urządzenia kiepskiej jakości. Musi być to pewny sprzęt, aby starsze osoby też nie zrobiły na nim krzywdy. Liczę na Wasze rekomendacje. Budżet - ok. 1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj WnusiaAnusia, Jeśli urządzenie ma być wykorzystywane przez osoby starsze, sugeruję raczej manualną regulację oporu. Urządzenia tego typu są prostsze w obsłudze, jak również nie wymagają podłączenia do prądu. Komputer zasilany jest 2 bateriami alkalicznymi. Mogę polecić Orbitrek HAMMER ELLYPTECH CT3 - 12 kg koło zamachowe, 8-stopni natężenia oporu, maksymalna waga użytkownika 100 kg. 3 Lata Gwarancji. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WnusiaAnusia
Jaka ekspresowa odpowiedź :-D Dzięki! Czy te orbitreki są na zamówienie, ile trzeba czekać?, czy macie je na magazynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urządzenia są fizycznie na magazynie, tak więc nie trzeba oczekiwać na ich zamówienie. W celu uzgodnienia szczegółów zapraszamy do kontaktu mailowego: warszawa@lord4sport.pl lub tel: 22 841 00 12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amatorJacek
Hej witam Was. Zamierzam kupić ostatnio tak modny wszędzie orbitrek. Zasięgnąłem trochę języka i wiele osób mi mówi, żebym nie patrzył na te poniżej 2000 zł, ponieważ jestem za wielki (189 cm / 100kg). Byłem w jednym z marketów, przymierzyłem się i fakt za stabilnie się nie czułem. No i o co chodzi z tymi krokami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Jacku! Bardzo się cieszę, że poruszyłeś tą kwestię. Dzieje się tak ze względu na stosunkowo małą średnicę koła zamachowego w urządzeniach do 2000 zł. Inaczej ma się sprawa w orbitrekach droższych, które mają dużą średnicę koła (liczy się nie tylko waga, ale i rozmiar), np. Finnlo TIVON, LOXON, LOXON XTR - w tego typu sprzęcie dostrzeżesz ogromną różnicę w ćwiczeniach. Natomiast kompletną odskocznią są orbitreki z kołem zamachowym z przodu, jak na przykład FINNLO ELLYPSIS SX1, FINNLO E1000 i wyższe. W tego typu rozwiązaniach mieści się kwintesencja ćwiczeń na orbitreku. Mała odległość między płozami, długi krok, eliptyczny, naturalny ruch. Poezja ćwiczeń :) Pamiętaj, że nie jest sukcesem kupić sprzęt. Sukcesem jest kupno takiego, na którym poczujesz się komfortowo, ponieważ jeśli dobrze czujemy się na jakimś urządzeniu, to będziemy na nim ćwiczyć - po prostu . W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GeogrijLitvin
Witam, Zastanawiamy się nad zakupom nowy orbitreka, będą ćwiczyć dwie osoby 177cm / 100kg i 166cm / 70kg. Oczywiście mamy ograniczenie na budżet (max 1000 zł), sprzęt musi być cichy, wytrzymały, zamierzamy go intensywnie ur******ać, tj. 1h dziennie x 5 razy w tygodniu. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Wszystkich !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amatorJacek
Dziękie LORD4SPORT! W jakich godzinach macie otwarte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacku, LORD4SPORT ul. św. Jacka Odrowąża 15 (Targówek) 03-310 Warszawa tel. 22 841 00 12 warszawa@lord4sport.pl Godziny otwarcia: Pn-Pt: 10.00 - 18.00 Sobota: 10.00 - 14.00 Zapraszamy do odwiedzin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj GeogrijLitvin, Jeśli planują Państwo intensywnie korzystać z orbitreka, modele o słabych parametrach (budżet) szybko zakończą swój żywot. Co więcej dla osób o sylwetkach takich jak 177cm / 100kg, modele słabsze będą najzwyczajniej w świecie za małe. Co więcej, przy wadze ćwiczącego 100 kg, np. 8 kg koło zamachowe, nie zapewni odpowiedniego komfortu i oporu. Niestabilne urządzenie może być poza tym dla nas po prostu niebezpieczne. Powtarzam się, ale wiele osób nie zadaje sobie podstawowego pytania, "czy mi na tak małym urządzeniu będzie po prostu wygodnie?" Nie jest sztuką kupno sprzętu. Sztuką jest kupno odpowiedniego urządzenia, na którym będę prawidłowo i bezpiecznie wykonywał ćwiczenia :) W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×