Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak powiedziec facetowi ze stosunek boli ?

Polecane posty

Gość gość

pytam sie powaznie . jak wy powiedzialyście to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Franek, boli mnie jak się kochamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiedz, że boli i tyle. ja mojemu facetowi mówię, żeby najpierw robił to powolutku, bo pochwa musi się przyzwyczaić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie powinno boleć to myślę nie jest naturalne brałaś tabletki i Ci zaszkodziły albo coś unikaj tego chyba że chodzi o uderzanie tam w środku no to można zmienić pozycją bo czasem jest za twardy i duży albo nie wiem o co chodzi ale też tak czułam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z czym masz problem? Normalnie. Boli mnie to mówię. Pozycja nie ta, dni przed miesiączką, brak podniecenia. Walę prosto z mostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Suchość pochwy: przyczyny Najczęściej suchość pochwy wiąże się z wahaniami poziomu estrogenów. U pewnej grupy kobiet suchość pochwy występuje przed okresem, kiedy naturalnie spada poziom estrogenów. Suchość pochwy może też pojawić się w czasie ciąży, zwłaszcza w pierwszych miesiącach oraz po porodzie. Związek nawilżenia pochwy z poziomem estrogenów najwyraźniej widać w okresie menopauzy. Wówczas dochodzi do wyraźnego spadku poziomu estrogenów. Ścianki pochwy stają się cieńsze, mniej elastyczne i znacznie mniej nawilżone. Jest to powodem nieprzyjemnych odczuć jakich doświadczają kobiety dojrzałe oraz unikania seksu, który staje się nieprzyjemny i bolesny. Zmiany hormonalne po menopauzie prowadzą często do zanikowego zapalenia pochwy, które objawia się właśnie pieczeniem, swędzeniem, bólem, zaczerwienieniem i skłonnością do infekcji bakteryjnych oraz grzybiczych. Suchość pochwy może być też jednym z objawów infekcji: bakteryjnej lub grzybiczej. Te choroby pochwy z jednej strony są często skutkiem suchości, z drugiej - pogłębiają ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leczenie suchości pochwy Problemowi suchości pochwy można zaradzić pod warunkiem, że wiemy jaka jest jej przyczyna. Dlatego trzeba o swoich dolegliwościach powiedzieć ginekologowi. Gdy powodem są choroby pochwy: infekcja grzybicza lub bakteryjna, trzeba je wyleczyć i przywrócić naturalną florę bakteryjną pochwy. W przypadku przykrych konsekwencji antykoncepcji hormonalnej trzeba zmienić preparat, który stosujemy. Bardzo często zmiana pigułki na inną, o innym składzie i proporcjach hormonów likwiduje problem. W przypadku kobiet w okresie menopauzy czasem skutkuje podawanie hormonalnej terapii zastępczej. Nie jest to jednak panaceum dla wszystkich - likwiduje objawy suchości pochwy u mniej więcej połowy kobiet. Można jednak stosować dopochwowo kremy lub globulki z estrogenem. Zapobiegają one nie tylko suchości pochwy ale także ścieńczeniu jej ścianek i utracie elastyczności. W każdym przypadku ulgę przynosi nawilżanie pochwy dzięki stosowaniu nawilżających globulek, kremów czy żeli zawierających kwas hialuronowy, kwas mlekowy oraz glikogen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak ale brak podniecenia i suchość pochwy może być spowodowane lekami np. na trądzik ja po 12 miesiącach brania 8 tabletek dochodzę powoli do siebie . Myślałam że to co czuję minie po leczeniu ale nie - trwa do dziś i nie wiem czy oni chcieli mnie wysterylizować chyba tak. Za bardzo ufałam lekarzom o tym bym nie pomyślała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czasem nawet ginekolog Ci nie pomoże jeśli by chciał bo nie będzie źle mówił na drugiego lekarza jedyne co Ci powie to "nie bierz tych leków i możesz po nich nie mieć dzieci"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy nawilżeniu sztucznym nie masz przyjemności z tego i stajesz się zimna , bez uczuć, mniej kobieca lub nawet nie kobieca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam feminum-Nawilżający żel intymny dla kobiet - eliminujący niedobory wydzialania śluzu, szczególnie wskazany przy stosowaniu prezerwatyw, chroniący przed otarciami. Jest niedrogi- około 14 zł. Uzywałam globulek Feminnellahyalosoft, ale sa dosyć drogie- około 27 zł, ale za to też dobre. teraz kupie sobie żel provag- około 12 zł. Żeli durex lepiej nie stosowac- efekt chwilowy i nie leczy. A w dodatku kosztują około 20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie jest ten sam problem to znaczy suchość pochwy po porodzie. Niestety skończyła się ona infekcją grzybiczą gdyż po licznych otarciach po seksie nie mogło być inaczej. Gin polecił mi abym zastosowała sobie właśnie hydrovag oraz później invag w celu uzupełnienia mikroflory. Teraz jest zupełnie inaczej seks już nie boli:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×