Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

wada serca u dziecka 22 tydzień ciąży

Polecane posty

Gość gość

Witam. U mojego dziecka wykryto wadę serca pod nazwą bigeminia podczas usg prenatalnego w 22 tygodniu ciąży. Lekarz nic nie chciał powiedzieć tylko naradzić się z lekarzem prowadzącym ciążę. Ale minę miał nieciekawa. Przeprowadził wywiad zdrowotny, z którego nie mógł podać przyczyn, bo jestem osobą zdrową bez nałogów. Do lekarza prowadzącego idę w piątek ale już jestem załamana. Czy u którejś z mam w ciąży zdiagnozowano tą wadę u dziecka? Na Internecie niewiele jest informacji. To moja druga ciąża. Pierwsze dziecko jest zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bigeminie komorowe sa rodzajem arytmii, czyli zamiast jednego skurczu miesnia sercowego okresowo lub regularnie odnotowuje sie 2 (jesli bylyby to 3 to wowczas jest to trigeminia itd). Czyli w czesci tkanki sercowej wytwarzajacej impuls elektryczny wywolujacy skurcze komor sercowych (potocznie bicie serca) dochodzi do zapetlenia sie tego impulsu, co powoduje dodatkowy skurcz lub dodatkowe skurcze. Arytmie komorowe najczesciej dotykaja ludzi w starszym wieku i niweluje sie ich przyczyne wykonujac zabieg inwazyjny ablacji, ktory polega na wypaleniu pradem blizn w miesniu sercowym na drodze przewodzenia dodatkowego impulsu, po wczesniejszym jego zlokalizowaniu w czasie (rowniez) inwazyjnego badania elektrofizjologicznego serca. Nieleczona arytmia stwarza ryzyko niewydolnosci miesnia sercowego (w skrajnych przypadkach zawalu). Czy naduzywalas moze potas przed badaniem, albo bylas po jakims ostrym odwodnieniu (biegunka bez spozycia elektrolitow)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomyslalam jeszcze o wrodzonej przetoce w ktorejs czesci miesnia sercowego, ktore sa nie takim rzadkim zjawiskiem obserwowanym u plodow lub diagnozowanym tuz po narodzinach dziecka. Tylko nie widze za bardzo zwiazku miedzy nia a ukladem bodzco przewodzacym serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
(Wyjasniam, ze przetoka jest to niedomkniecie w trakcie rozwoju plodowego tkanki rozgraniczajacej poszczegolne czasci jakiegos narzadu (np. komor sercowych), przylegle narzady (np. pluca od oskrzeli), naczyn krwionosnych, lub narzad od otrzewnej.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na twoim miejscu wykonałabym dodatkowo echo serca płodu, jeżeli twój lekarz cię nie skieruje. Ale powinien w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dziecko ma zwapnienie na sercu , dowiedzialm sie na badaniu prenatalnym w 20 tyg i zalecił poszerzenie diagnostyki o echo serca u kardiologa więc moim zdaniem najlepiej by było jakby to ocenił specjalista w tej kwesti . Tylko pamiętaj że echo serca najlepiej zrobić do 24 tyg koszt u mnie 180 zł ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie byłam odwodniona w żaden sposób, nie nadużywam też potasu. Zastanawiam się, po szperaniu w internecie, czy dziecko nie przechodziło zapalenia mięśnia sercowego w ciąży. 6-8 tydzień miałam ostre zapalenie oskrzeli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_lidka
Ja przeżyłam koszmar będąc w ciąży drugą córeczką. Lekarz w 20 tyg. ciąży podczas badania powiedział, że podejrzewa wadę serca, że krew cofa się z komory do przedsionka, ponadto powiedział, że moje dziecko ma tzw. bright spot na serduszku. Naczytałam się oczywiście, że takie wady występują przy zespole down'a. Byłam przerażona. Pojechałam do Warszawy na badanie echa płodu. Kosztowało mnie to prawie 500 zł w 2011 roku do słynnej Pani profesor. Tam wyszło, że wszystko jest ok i nie ma się czym martwić, a bright spot rzeczywiście był ale to nie jest żadna wada tylko taki urok. Moja córka ma dziś 4 lata i jest zdrowa jak ryba. Proponuję wybrać się na takie dokładne badanie i skonsultować z innym lekarzem. Bez paniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×