Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszla mama dziewczynki

Nie wiem jak dać na imię córce

Polecane posty

Gość przyszla mama dziewczynki

Jestem w 7 miesiącu ciąży, a nadal nie mam imienia dla mojej córeczki. Przeglądam różne strony z wykazem imion, ale jakoś żadne mnie nie przekonuje. Nie wiem jak wybrać imię. Naprawdę mam z tym problem. Warunki mam takie, że nie chcę powielić imienia z rodziny tej najbliższej w której najczęściej się obracamy z mojej strony jak i ze strony męża. Także kilka imion odpada w przedbiegach. Nie chcę też imion typu Hanna, Zofia, Antonina. Takie bardziej współczesne, ale też nie Nikola czy Dzesika. Naprawdę mam problem może ktoś tu coś wspomni i mi tym samym pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daria, Milena, Iga co Ty na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Milenke mamy w rodzinie, Iga mi się nie podoba, Daria ładne mogę wziąć pod uwagę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Iga mnie też się nie podoba, a co powiedz na Idę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym swoją nazwała Łucja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Joanna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dasha95
O właśnie, dobry pomysł Daria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest wiele ladnych imion zenskich, dziwie sie ze nie mozesz znalezc odpowiedniego, chyba ze problem jest z wyborem jednego z kilku ktore ci sie podobaja. o wiele gorzej jest z imionami meskimi, malo ladnych i nieudziwnionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma Blanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może Ilona? Też ciekawe. Albo Kaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O, właśnie tez chciałam zaproponować Kaję. I bardzo podoba mi sie Aurelia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama dziewczynki
Jest masa pieknych imion to fakt, ale gdy probuje je sobie utozsamic z moja corka to jakos nie wydaja mi sie dobrym wyborem. Syna nazwalabym Kuba, to jest postanowione juz od dawna. I problemu bym nie miala. Moja siostra ma córke Maję, Kaja brzmi podobnie byłoby zabawnie. No własnie Kai w takim razie też nie wykluczam. Joanna nie bardzo, nie bardzo tez Ilona. Blanka to moja mama:) dziekuje za propozycje, zawsze bedzie mi latwiej. Maz zgodzilby sie praktycznie na kazde imie jakie podsune. Ale ja sama do zadnego nie jestem tak na 100przekonana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dałam córce,jagoda,podobaja mi sie nina i nel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakie imiona miały twoj***abcie? może po nich? i myślę, że twoja mama też ucieszyłaby się, gdybyś nazwała córkę po niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kinga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hejjj15
Mi się bardzo podoba imię Kalina, ale piszesz, że nie chcesz staromodnego. Podobają mi się również : Laura, Ada (jako pełne imię), Wiktoria, Lena. Na Twoim miejscu stawiałabym na bardziej międzynarodowe imiona nie jakaś Katarzyna, Stanisława, Agnieszka, w końcu nigdy nie wiesz, co będzie chciała robić w życiu Twoja córka, a z międzynarodowym imieniem po prostu jest łatwiej, oczywiście nie mowię o jakiś imionach typu Jessica, Jennifer tylko polskich, łatwych do poprawnego przeczytania w każdym języku :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Babcie to Stanisława i Teresa. Może mama by się ucieszyła, ale powiem szczerze, że nie lubię gdy w rodzinie imiona się powielają czy to dzieci czy dorosłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpiękniejsze imię dla dziewczynki to Anna Wszystkie Anie które znam sa wyjątkowymi kobietami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja będzie Łucja, też jestem w 7 miesiącu :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama dziewczynki
Ada? To będzie Adrianna? Albo może Adela? No fakt takie typowe imiona jak Katarzyna, Anna, Agnieszka też mnie nie zachwycają. I były tak bardzo te 20 parę lat temu modne, że każda ciocia dla mojej córki nosi tego typu imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama dziewczynki
Rowniez pozdrawiam mamę Łucji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hejjj15
Adrianna bardzo ładnie brzmi :p ale może być równie dobrze samo Ada :p też ładne, bardziej konkretne imię, no i wyróżniające się, ale nie tandetne :p Ja bym stawiała na samą Adę, ale to ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marysia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pola, Marcelina, Michalina, Łucja, Nina... Jest masa fajnych imion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama dziewczynki
Nie wiedziałam, że ewentualnie można zapisać w urzędzie krótką formę Ada. Nie spotkałam się z takim imieniem szczerze. No to cóż mam już kilka propozycji, dwa miesiące do namysłu może jeszcze coś dopiszecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Natalia nie podoba ci się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejjj15 dziś Katarzyna to bardzo międzynarodowe imię. Katarina, Katrin, Kate. Autorko, a jakbyś się przyjrzała imionom, które są w kalendarzu w konkretnym miesiącu? Mam na myśli miesiąc, w którym urodzi się dziecko. Z takich "normalnych" imion w maju masz: Monikę, Magdalenę, Aleksandrę, Iwonę, Irenę, Różę, Weronikę, Paulinę, Ewelinę, Joannę, Julię. W innym kalendarzu znalazłam jeszcze Igę, Mariolę, Mirę, Teodorę, która jest Dorotą. Możesz też dać żeński odpowiednik męskiego z tego miesiąca. Dominika, Eryka, Emilia, Kamila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podobają mi się imiona rzadkie: Anastazja skrót Nastka, Nastazja; Karina, Kalina, Łucja, Olga, Laura, Liliana, Nina, Matylda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×