Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy można nauczyć się języka od zera przez rok?

Polecane posty

Gość gość

Chodzi mi o poziom komunikatywny (B2/ średnio-zaawansowany/matura rozszerzona). Chcę się uczyć niemieckiego - sama, z książek i internetu, 1-2 h dziennie. Teraz zaczynam od zera (miałam trochę niemieckiego w liceum ale już nic nie pamiętam bo już minęło sporo czasu) Jak myślicie jest to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIE i nie polecam. ja sie uczylam 10 lat w szkole niemieckiego . przeprowadzilam sie mialam 2 lata przerwy. potem zaczely sie od nowa podstawy bo moja klasa nie miala wczesniej niemieckiego. Zapomnialam wszystkiego. Do matury podeszlam z angielskiego choc uczylam sie go tylko 2 lata ale mialam genialnego nauczyciela w technikum. Kazdego by nauczyl jezyka w pol roku. Niemiecki jest trudny, glupi w wymowie i czytaniu. Sama nie dasz rady musisz miec jakiegos korepetytora czy nauczyciela. albo chociaz jakiegos kolege z niemiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nauka jezyka niemieckiego od ZERA do poziomu matury rozszerzonej w ROK?no nie wiem. szczerze watpie. angielskiego to nawet w pol roku mozna sie nauczyc ale niemieckiego?? po co zdajesz jezyk ktorego wogole nie pamietasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Włoski albo hiszpański, to nawet jest szansa, ale niemiecki? Wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po co ci niemiecki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ogarniesz sama w domu niemieckiego przez rok tak obiektywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żadnego języka nie można się nauczyć w tak krótkim czasie :O angielskiego również, jeśli chcesz rozmawiać, rozumieć i pisać w tym języku - lata praktyki codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko nie mow,ze nastepna ktora mysli w przyszlosci o pracy w DE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.50 ona nie chce rozmawiac tylko mature rozszerzona zdac zeby nauczyc sie plynnie mowic****isac to trzeba wyjechac do tego kraju. innej drogi nie ma. Zadna nauka w Pl nie da tyle co chocby miesiac w niemieckojezycznym kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę, że tak, nawet w pól roku jeśli ktoś się uprze; teraz są takie możliwości, można z neta za darmo ściągać podręczniki, pomoce naukowe, mp3, filmy z napisami, więc jak ktoś bardzo chce to nawet w pól roku by się nauczył, ale oczywiście więcej godzin dziennie a nie tylko 2-3. Kiedyś tego nie było, podrecznik do nauki języka kosztował 80zł, a teraz wszystko za darmo można sobie z neta ściągać, fiszki jakieś na androida, wszystko, wystarczy chciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kto wam powiedział że ona chce na maturze go zdawać? Porownala poziom który chce osiągnąć do poziomu umiejętności na maturze rozszerz. Myślenie nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciemniaki nie wmawiajcie jej,ze sie nie da! może wy nie potraficie, ale są tez ludzie zdolni i zdeterminowani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość autorka123
Ale ja nie chce zdawać matury...już jestem po studiach. Angielski znam biegle (CPE) i chciałabym się nauczyć dla siebie drugiego jezyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie da sie , to będzie sztuczny poziom sredniozawansowany. jeszeli zaczynasz od zera to sie nie da .. Czyli nie jesteś nawet na poziomie podstawowym bo najpierw jest początkujacy dopiero potem podstawowy.. z podsatwowego na sredniozawansowany mysle ze by sie dało ale z poczatkujacego nie ma zadnych szans .. Bo co to znaczy poziom poczatkujący ? To znaczy wiedza równa zero ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że tak. Ja się nauczyłam nawet w mniej jak rok. Przeszłam szkolenie w Biznes Camp - www.biznescampwarszawa.evenea.pl i później założyłam firmę, a kolejnym krokiem był język angielski i się udało :) Nigdy nie mów nigdy! Jeśli się chce to można wszystko. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
barbara ty jestes glupia czy tylko udajesz??? nauczyc sie samemu a przejsc szkolenie to chyba nie to samo co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli interesuje Cię skuteczna nauka angielskiego, zapraszamy Was na kurs języka skonstruowany tak, by znacząco podnieść Twój poziom komunikacji! Wychodząc naprzeciw potrzebom kursantów zdecydowaliśmy się wprowadzić PROMOCJĘ i w chwili obecnej koszt uczestnictwa w kursie to tylko 10zł miesięcznie! Liczba promocyjnych miejsc ograniczona! :) Więcej informacji na stronie: https://akademiaexpertow.pl/cdn/premium/b6218ebd353098e2a0c28db6c9c3934e.html Zapraszamy również na naszą stronę na fb TryTalk Dołącz do nas! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domiinik
Można nauczyć się języka spokojnie przez rok i nie trzeba przy tym się przepracowywać ;) Ja kiedyś sobie ubzdurałem, że ogarnę przez rok niemca i udało się, bo ktoś mi polecił niebieskie fiszki. Systematyczność, codzienne wertowanie i nowe zestawy pomogły i po ciut więcej niż roku naprawdę szło nieźle. To sposób, który nie zabiera czasu, bo zapychasz tym kazda wolna chwile, którą właściwie można spożytkować na głupoty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że najlepszym sposobem do nauki jest kurs. Dodatkowo możesz wspomagać się róznymi grami edukacyjnym , słuzącymi do nauki słówek z j. angieslkiego. Ja np. używam tej aplikacji http://langmission.com/ na smartfona i jestem z niej zadowolona. Posiada dużo poziomów, te zaawansowane i te dla laika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobrze reguły gramatyczne niemieckiego tłumaczy https://zalewskitomasz.pl/. U niego wszystko jest takie oczywiste. Nauka na zasadzie skojarzeniowej, sporo mnemotechnik, dużo mówienia na Skype. Od samego początku bardzo mi się spodobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×