Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy to prawda, że po Pierwszej Komunii popoludniu idzie się do kościoła?

Polecane posty

Gość gość

To prawda jest?? Teściowa mi powiedziała, że po coś się idzie ale nie wiedziała po co. Moje dziecko ma w tym roku I KŚ i o niczym takim nie słyszałam.. Wiecie coś na ten temat?? U nas sprawa jest o tyle bardziej skomplikowana, że chcieliśmy po kościele jechać 60km dalej, do dziadków, którzy maja dom jednorodz. i tam zrobić przyjęcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coś ty taka nietomna? Obudziłaś się? Nie macie przygotowania do tej komunii? Spotkań na ten temat? Nikt ci nie powiedział o nabożeństwie popołudniowym? Chyba, że nie chodzisz na te spotkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
P.S. Po południu piszemy oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedyś tak było, nie wiem jak jest teraz, bo może w różnych kościołach jest różnie, 4 lata temu moja siostra miała komunię i byliśmy tylko rano, a msza z tym odnowieniem przysięgi, czy czegoś tam była na drugi dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:42, ano wyobraź sobie, że nie mieliśmy jeszcze ani jednego spotkania nt organizacji komunii, te zaczynaja się dopiero za 2 tygodnie :o :o I spuść z tonu, bo ci żyłka pęknie :o 🖐️ Dziękuję gościu 19:45, widać każda parafia ma swoje zwyczaje, będę musiała zapytać u źródła w takim układzie.. Jeszcze raz dzięki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, u syna też miałam nabożeństwo nast dnia. A tej co się tak uniosła proponuję jakąś walerianę, bo coś nie tak pod kopułką chyba jest:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas była msza po południu, po której odbierało się pamiątkę I Komunii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas też tak jest. Komunia o 10 a 16 chyba druga msza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas kiedyś chodziło się po pamiątkę i po chleb. Teraz chleb dają po komunii a pamiątkę w poniedziałek. A żadnego nabożeństwa nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas kiedyś tak było jakos od 3 lat już tego nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn nie szedł ,miał komunię 2 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas idą po południu do kościoła , ksiądz rozdaje wtedy obrazki święte ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas tez sie chodzi na godz 15 bodajze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwne , że nie miałaś spotkania jeszcze , u nas było raz w miesiącu. A co ze strojami komunijnych kamerzysta fotografem itp ? Coś mi tu śmierdzi chyba masz gdzieś spotkania wszędzie gdzie słyszę są spotkania od października a w nie których parafiach to i od pierwszej klasy . U nas jest msza o 9.30 odnowienie Chrztu świętego (czyli "jakieś przysięgi " jak to ktoś nazwał ) jest w sobotę przed spowiedzi a świętą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdy ja miałam pierwszą komunię, po południu szło się jeszcze raz na nabożeństwo i pamiątkowy obrazek (taki w ramce do zawieszenia na ścianie). Ale to było lata świetlne temu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdy ja miałam pierwszą komunię, po południu szło się jeszcze raz na nabożeństwo i pamiątkowy obrazek (taki w ramce do zawieszenia na ścianie). Ale to było lata świetlne temu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas idzie sie po obrazek, który jest pamiątką komunii, w niektóre lata jest też wtedy robione zdjęcie grupowe, ale to tylko jeśli nie uda siezałatwić fotografa na po mszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:42, ano wyobraź sobie, że nie mieliśmy jeszcze ani jednego spotkania nt organizacji komunii, te zaczynaja się dopiero za 2 tygodnie pechowiec.gifpechowiec.gif I spuść z tonu, bo ci żyłka pęknie x żeby tobie nie pękła z nadmiaru informacji :P w normalnej parafii spotkania są od października-listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakie to żenujące
Tak było i jest do tej pory, pewnie w całej Polsce? Wszystkie dzieci z pierwszej Komunii Św. po południu idą ponownie do kościoła obowiązkowo na Msze Św. oraz po pamiątki komunijneWymuszaja na ludziach kasę i modlenie sie pod przymusem.Moja córka miała mówić kawałek modlitwy?.Mimo nakazu kościoła nie pojechaliśmy. .Pamiątke dziecko odebrało od zakonnicy na lekcji religii.Po komunii mnóstwo dzieci przestało uczęszczać na religię.Taka była nieprzyjemna zakonnica,że dzieci nie chciały chodzic do szkoły przez ta lampucerę.Wywalili ją, ale za pózno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babcia Jagna
Moja wnuczka w ubiegłym roku była u I komunii i tez musiała pójść z rodzicami do kościoła na godz.16,30 na mszę Świętą i po pamiątkę z Pierwszej Komunii Świętej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W naszej Parafii spotkania z rodzicami odbywały się dopiero w lutym i to zaledwie 2 razy, potem chodziłam na nauki do kościoła z dzieckiem od marca do końca kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie spotkałam się z czymś takim, zdaje się że po komunii był jeszcze biały tydzień i wtedy się chodziło na codzienne msze, ale żadnych mszy popołudniowych w dniu komunii nie było ani u mnie, ani u rodzeństwa, i w mojej rodzinne parafii nie zmieniło się to do tej pory. Pamiątki- obrazki i różaniec, dzieci dostawały pod koniec mszy albo po niej- pod kościołem, potem pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne i koniec. Tak samo u rodziny na wschodzie (sama jestem z Krakowa)- tam dzieci dostają jeszcze chlebki, ale tu również wszystko na mszy pierwszokomunijnej i po południu już do kościoła nie idą. Tak więc autorko pewnie co parafia, to obyczaj, dopytaj i tyle, a przecież nawet jeśli ta msza po południu jest i dzieci na nią zaproszone to nikt dziecku głowy nie urwie jak się nie pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roukola
U mnie spotkania tez zadnego po komunii nie bylo. A spotkania dla rodzicow przed komunia byly dwa. Jedno organizacyjne w polowie kwietnia i jedna proba generalna na tydzien przed komunia. Wiec prosze nie merzyc wszystkich miara swojego nadgorliwego.ksiedza proboszcza. Spotkania od pierwszej klasy??? Pogielo kogos?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas się chodzi po oludniu na nieszpory mody dostał obrazek -pamiatke z komuni z data itp....i były robione zdjecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alby zalatwiala zewn firma, spotkanie bylo jedno po zebraniu w szkole. Fotograf, kamerzysta - tym sie zajmowaly trojki klasowe. Widze, ze u niektorych komunia na miare wesela, takie zaangazowanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli się idzie 2 raz do kościoła to nie na msze bo ona była rano a popołudniu jest nabozenstwo majowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na początku sie zdziwiłam jak tytuł zobaczyłam, ale teraz sobie przypomnbiałam, ze faktycznie było cos takiego, samej mszy nie pamiętam, ale pamiętam przed kościołem rozmowy po południu bo niektórzy tatusiowie byli lekko mówiac, trochę wcięci już :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie idzie się na druga mszę tylko na majowe. U nas wtedy robią zdjęcia, a dzieci dostają pamiątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam komunię chyba w 1990 roku, ale tak.. wtedy się chyba szło 2 razy.. na pewno za drugim razem dostawało się obrazek itp.. ale czy to była cała msza, czy to w jakiejś innej formie było tego nie wiem.. a swoją drogą to autorka ma i tak fajnie,.. z tego co wszędzie czytam, to dzieciaki od początku roku szkolnego muszą w drugiej klasie ( czasem ponoć juz od pierwszej) co miesiąc chodzić na jakieś dodatkowe spotkania...a i rodzice też mają jakieś tam "zebrania" w kościele. A tutaj nic.. luzik.. (czyli tak, jak było kiedyś, bo nie przypominam sobie jakiś specjalnych spotkań dla rodziców.. religię miałam w 1 i 2 klasie przy kościele, a nie w szkole)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas jedna msza w miesiącu jest dla dzieci komunijnych. Ksiądz nic do tej pory nie mówił o kwestiach organizacyjnych, ot zwykła msza, tyle że niby dla komunistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×