Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasia06

Czy mam prawo odmówić porodu SN po przebytym cesarskim cięciu?

Polecane posty

Gość kasia06

Witam. Rozmawiałam kilka dni temu z dziewczyną, która zmuszono po cesarskim cięciu do porodu naturalnego po krótkim odstępie czasu. Mam bardzo złe przeżycia z prób rodzenia SN , wywoływania porodu i na końcu miałam zrobioną cesarkę. Chciała bym mieć drugie dziecko za jakiś czas ale boj się, że sytuacja się powtórzy. Czy mam prawo odmówić prób sn po porodzie rozwiązanym cc? Czy są tu mamy którym proponowano sn po cc a nie zgodziły się na to? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam cc z pierwszym teraz moje dziecko ma 5lat i jestem w ciąży z drugim lekarz sam z siebie powiedział i już zaznaczył w karcie ciąży ze będę miała 2cesarke.pierwsza przechodziłam tak jak ty, czyli porod sn a raczej próby 15godz potem szybko cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz prawo odmówić. :) Ja mialam cc 5 lat temu i teraz za dwa tygodnie będę miala drugie :) jeżeli lekarz zmusi cię do porodu naturalnego to bierze za cb odpowiedzialność jak cos ci sie stanie to on idzie siedziec tak mój lekarz mówi. Nie moga cię zmusisc :) ty mozesz sie ewentualnie uuprzec na poród naturalny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi :) Mam nadzieje, że tak będzie. Powiem szczerze, że próby Sn tylo godzinne a na koniec cc to prawie jak by mieć 2 różne porody na raz. Mnie męczyli od 16 poprzedniego dnia następnego dnia do 19. O 19 zrobili cc to już siły nie miałam na nic. A że było biegiem to wkuwali mi się 8 razy w rękę bo nie mogli dobrej żyły znaleźć i tak przez 2 dni miałam lewą rękę bezwładną i całą siną że nawet małej nie mogłam wziąć :( Dlatego boje się powtórki tego wszystkiego. Wolę wiedzieć zanim zajdę z drugim. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz prawo, takie jest zalecenie PTS. Ale ostateczna decyzja i tak nelazy do lekarza na dyzurze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem w 15 tc. i juz sie zaczynam martwic jak bedzie z cc. czy lekarka mi nie "zabroni". 1 cc mialam 2010 r. dodatkowo w biodrach mam 85 cm.. wiec chyba nawet nie ma mowy o tym by bylo sn oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pierwsze dziecko 24 godziny męczarni i zrobili cc drugi poród po 4 latach sn nie było powodu robić cc i musiałam urodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×