Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość zmartwiona mama dwojki2

sprawa 4 latka w zerowce

Polecane posty

Gość gość zmartwiona mama dwojki2

Slyszlam, ze od tego roku szkolnego (wrzesień 2015) dzieci w wieku 3 i 4 lat mogą isc normalnie do zerówki i szkola ma obowiązek ich przyjąć ( tak mi pow iedziala kolezanka nauczycielka) Wiec zlozylam podanie do szkoły ( mam 4 letniego syna) po paru dniach dyrektor tej szkoły do mnie zadzwonil i pwoiedzial żebym przyszla do szkoły. Tam pwoiedzial mi , ze jest bardzo dużo dzieci 5-letnich które musza być zapisane do zerówki a mój syn jest jedynym 4 -latkiem w tej grupie i , ze jeśli zgłosi się jeszcze 2 osoby to wtedy odmowi mi przyjęcia mi dziecka bo samorząd się nie zgadzi żeby on chodzil ze względu na ilość dzieci - klasa może liczyc tylko 26 osob. Wydaje mi się , ze chce mnie ten facet zrobić na szaro bo kolezanka wyraźnie powiedziała, ze wraz z ustawa o 6-latkach w szkole wyszla ustawa , ze 3 i 4 latki mogą być normalnie zapisane do zerówki. Jak to jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalna Ty jesteś? Może i mogą 4 latki do zerówki iść ale pierwszeństwo mają 5 latki, to chyba oczywiste. One mają OBOWIĄZEK a czterolatki zaledwie MOGĄ, widzisz różnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość zmartwiona mama dwojki2
no i co z tego, ze maja obowiązek? Minister Kluzik podpisując ustawe o 6 latkach wyraźnie mowila, ze ugrają na tym 3-4 latki bo mogą isc wcześniej do zerówki. A dyrektor majac dużo dzieci w klasie moglby zrobić 2 klasy zerowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chora z ciebie baba. Pewnie chcesz na opłatach za przedszkole oszczędzić sknerusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość zmartwiona mama dwojki2
sama jesteś chora baba! Tak chce zaoszczedzic na oplatach w przedszkolu i co w tym dziwnego? Nie jestem typowa kafeterianka która spi na pieniądzach , ma wlasna firme i 2 luksusowe samochody a ukradkiem zakłada temat jak przezyc tydzień za 50szl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwszeństwo mają 5cio łatki i odroczone 6cio latki. Więc dyrektor nie ma obowiązku przyjąć Twojego dziecka ani tworzc specjalnie dodatkowej klasy. Więc nie zaoszczędzisz na przedszkolu. Aha i jak ci się wydaje, ze zerówka szkolna jest całkowicie darmowa to jesteś w błędzie. Książki, cała wyprawka, comiesięczne opłaty. A ustawa dotyczy 5cio, a nie 4ro i 3latkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie przeciez mgłas zapisac dziecko do szkoły juz od razu od urodzenia ! I co pózniej ? W wieku 16 lat matura ? Czy zawodówka i do pracy ? Przeciez nie bedzie nawet pełnoletnie to dziecko ! Pewnie uwazasz ,z e jeszcze robisz to dla dziecka, dla jego dobra , by bylo lepiej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 latki maja pierwszensto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem, że można nie mieć pieniędzy i oszczędzać, ale puszczanie całkowicie nieprzygotowanego 4 latka do zerówki to już przegięcie, szkodliwe dla rozwoju psychicznego dziecka. Fajki pewnie palisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A zastanowiłas się jaką krzywdę zrobisz dziecku.... Zerówka to nie przechowalnia i darmowa opieka nad twoim dzieckiem, 5 latki mają problem żeby odnaleźć się w realiach szkolnych a ty sobie wymyśliłas ze twój 4 latek się tam odnajdzie.... Pracuje w przedszkolu wiem jak wyglądają podręczniki dla 4 a jak dla zerówki, różnica jest diametralna.... Jeśli nawet ten dyrektor się na to zgodzi, to twoje dziecko będzie codziennie wracać z dołem ze znowu bylo najsłabsze w grupie... Nie zrobiło szlaczka, nie znało wyrazu na A, nie umiał wyciąć nożyczkami, najsłabiej mówi, jest najniższe, nie radzi sobie w szatnii....Przykładów można wymieniać. Brawo dla twojej koleżanki nauczycielki, że ci taką mądra rade dala.... To posłuchaj mnie, też nauczycielki, posylajac 4 latka do zerówki zrobisz mu OGROMNĄ KRZYWDĘ!!!!! Druga rada : przecież możesz posłać do przedszkola, w państwowym od tego roku mają obowiązek go przyjąć, jeśli dziecko będzie między 8 a 13 to będziesz płaciła tylko za wyżywienie..... Aaaa nie śpię na pieniądzach, nie mam z mężem firmy, ale te 200 zł, to bym jakoś na przedszkole wysuplala....... Jak poslesz do zerówki dziecko w wieku 4 lat, to z 500 potem będziesz wydawać na terapię psychologiczna swojego dziecka.... A DLA KOLEŻANKI NAUCZYCIELKI MEDAL GŁUPOTY ZA RADĘ, AŻ MI WSTYD ZE TEN SAM ZAWÓD CO JA WYKONUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to jak? W wieku 4 lat do zerówki, a w wieku 5 do pierwszej klasy? Współczuję dziecku. I to tylko dlatego, ze matka chce oszczędzić. A ja myślałam, że tak głupich ludzi nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nieprzesadzajacie z ta krzywda. mojej znjaomej corka chodzi do zerwoki jako 4 latka i zyje. Co wy macie z tym krzywdzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Toć tłumacze co z tą krzywdą..... Nie jako mama ale osoba pracująca w zawodzie.... To jest na prawdę zazwyczaj na niekorzyść dziecka.. to tak jak z paleniem w ciąży, owszem rodzą się zdrowe dzieci, ale wiadomo ze nie wolno ppalić i koniec kropka..... I jeszcze raz powtarzam ze między 8-13 w przedszkolu w grupie 4 latków płatność jest tylko za obiady, i dziecko będzie w swojej grupie wiekowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś się dowiedziałam, że 19 dzieci, w naszej miejscowości, które poszły od 6 lat muszą powtarać klasę, dzieci nie dały radę. jest to miasteczko 15 tyś. nie pytałam ile było klas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×