Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ciśnieniomierz rozbieżność pomiarów w krótkim czasie

Polecane posty

Gość gość

Posiadam ok. 7 letni ciśnieniomierz elektroniczny naramienny automatyczny przyzwoitej firmy. kilka lat temu pokazywał mi podobne wyniki pomiarów robionych w krótkim czasie. ok 4 lata nie używałem go (używała raz na kilka dni matka - pokazywał jej podobny wynik). ostatnio jak nim mierzę pokazuje mi prawie zawsze wynik świadczący o nadciśnieniu ale....no właśnie czy może być tak że siedzę spokojnie i po 5 min zmierzę i mam 137 , odczekam 5 min w idealnej ciszy i spokoju i mam 151 i znowu 5 min przerwy w identycznych warunkach i stanie emocji i 138. Albo np w ciągu 30 min na jednej ręce 134 ,150 , 133 , 148.czy takie różnice są możliwe gdy nawet nie zmienia się pozycji ciała?? czy ciśnieniomierz się *zużył* ?ciśnienie rozkurczowe przeważnie podaje mi podobne (niecałe 80). tylko skurczowe pokazuje tak dużą rozbieżność. mam na pewno o rozmiar za mały mankiet(to podobno zawyża wyniki) ale chyba nie powinno wpływać na rozbieżności. rozmiar od 22-32cm a ja mam w lekko zgiętej ręce 39cm. Pytanie moje dotyczny rozbieżności np przed chwilą pomiar skurczowy 150 ,a po 5 min 135.....bez sensu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy wiesz ze nie wolno tak raz po razie mierzyc cisnienia i pamietaj ze jak bedziesz tak mierzyc co 5 minut i to i tak za kazdym razem bedzie ono inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdejmowałem kołnierz po każdym pomiarze. wiem że ciśnienie zmienia się często ale ja nawet pozycji ciała nie zmieniałem a cisnienie skurczowe o 15 kresek sie zmieniało. zastanawiam sie wiec czy to nie czasem cisnieniomierz sobie jaja robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwierz mi ze nie ja od lutego zaczelam sie leczyc na nadcisnienie i musze caly czas zapisywac pomiary lekarz powiedzial ze mam mierzyc 2 razy dzienni lub wtedy kiedy bardzo zle sie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez tak robilam jak ty na poczatku mierzylam kilka razy pod rzad i za kazdym razem wychodzilo mi co innego i nie wiedzialam ktory pomiar mam zapisac skontaktowalam sie z ciotka ktora pracuje w szpitalu i to ona mi powiedziala ze nie mozna tak mierzyc .Zawsze sie mierzy na lewej rece jesli musisz odrazu drugi raz to zrob to na prawej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2015.04.20 odp. ale miałaś tak duże rozbieżności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak i dlatego zglupialam i nie wiedzialam co mam zapisac.Teraz mierze sobie kolo poludnia i wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety moje cisnienie zmusilo mnie do pojscia do lekarza ja juz pije leki na nadcisnienie i wiem ze pierwszy raz musze zmierzyc cisnienie minimum 2 godz po przyjeciu tabletki.Ale przedtem mierzylam sobie rano poludnie i wieczor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymoteusz1
Bo chodzi o to, by mieć dobry jakościowo ciśnieniomierz. Jeśli wybierzemy na przykład coś z http://www.sklepikseniora.pl/cisnieniomierze-c3689.html to wiadomo, że dostaniemy sprzęt dobry jakościowo. Fakty są takie, że między różnymi ciśnieniomierzami mogą być nawet spore różnice, wszystko zależy od jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwqaa
Widocznie trzeba wymienić na nowy. Ja polecam te od Diagnostic - bardzo porządne i niedrogie. No i można dostać w większości aptek w polsce i w sklepach medycznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olekkot
Mierzę ciśnienie raczej okazjonalnie jak się gorzej poczuję, ale automat mam raczej z tych lepszych, bo Easy Med od niemieckiego Geratherm. Fajna, prosta konstrukcja, jest duży przycisk sterowania, także nie za bardzo idzie się pomylić przy obsłudze i wcisnąć nie ten klawisz co trzeba. Szybko mierzy, nie wypacza pomiarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W domu mamy jakiś ciśnieniomierz nawet nie wiem jaki i tak go w sumie od święta używamy, zwłaszcza po jakimś obżarstwie lubimy sobie z żoną sprawdzić jakie wyniki i czasami to się za głowę łapiemy bo wychodzą ostro podwyższone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilgorka
Mam ciśnieniomierz Easy med i jak na razie działa okej, prosta obsługa, wyświetlacz dość duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupowałam ciśnieniomierz naramienny w tym roku i mierzę od czasu do czasu, zwłaszcza jak się gorzej czuję i to od razu wychodzi w takim badaniu że ciśnienie jest albo podniesione albo obniżone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze nam się w domu korzysta z ciśnieniomierza Easy med on jest właśnie przeznaczony dla rodzin, pamięć ma dla 3 osób dostosowaną, mankiet jest zmywalny, baterie są w stanie trochę podziałać nim padną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No powiem, ze dużo osob ostatnio ma problemy ze zdrowiem – ale to jest wina ich odzywiania, używek itd. sam mam predyspozycje genetyczne do powikłan kardio – i dlatego regularnie mierze sobie cisnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sanity robi promocje na swoje przyrządy, ja się na zestaw SmartCardio + Pulsooksymetr DuoControl zdecydowałem, ciśnieniomierz oddałem tacie a ten pulsooksymetr ja używam bo muszę saturacje sobie regularnie sprawdzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę żeby dziadkowi w prezencie kupić nowy ciśnieniomierz i mam na oku Easy Med ktoś kupował? Wygląda solidnie, niemiecka firma więc powinien trochę podziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zestawie u Sanity jest trochę urządzeń z rabatem, sam kupiłem SmartCardio + Pulsooksymetr DuoControl o pulsooksymetrze już długo myślałem a ciśnieniomierz tak czy siak miałem wymienić bo stary już ledwo pompowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wygodny mankiet jest w naszym Easy Med i chodzi mi o sam kształt i materiał ale też o to że podczas napełniania nie ściska ręki za mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo jestem happy z naszego Easy med nic się nie zacina, pompuje od ręki, w ciagu paru chwil mam wynik na wyświetlaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używam od paru miesięcy Easy Med i raczej sobie go chwalę, wyświetlacz ma bardzo fajny, widać cyferki jak na dłoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupowaliśmy zestaw SmartCardio + Pulsooksymetr DuoControl niedawno, w takim komplecie Sanity ma zniżki na urządzenia także tym bardziej się opłaciło. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciśnieniomierzy ci u nas dostatek...chciałoby się powiedzieć...bo dużo teraz urządzeń jest na rynku, ja kupiłem niemiecki Easy Med i działa fajnie, szybki, dokładny model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bezproblemowo działa mi zestaw SmartCardio + pulsooksymetr DuoControl, urządzenia oba tak samo dokłądne i wygodne w użyciu, a przez to że wzięłam w dwupaku to cenowo wyszło dużo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super działa Easy Med, nie czeka się długo na wynik, wyświetlacz jest bardzo wyraźny z ładną prezentacją wyników, wszystko widać jak na dłoni, wiadomo też czy wynik jest okej, czy jednak warto byłoby te ciśnienie skonsultować z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na długiej gwarancji udało mi się kupić Easy Med bo ma przybite aż 5 lat, a rzadko się aż tak długa ochrona zdarza przy takim sprzęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mamy w domu od jakiegoś czasu SmartCardio plus DuoControl w zestawie Sanity i zdają nam dobrze egzamin. Prosta obsługa szybki i dokładny wynik w obu przypadkac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×