Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

DJ czy orkiestra na wesele?

Polecane posty

Gość gość

DJ czy orkiestra? Pomóżcie mi proszę, bo już od dłuższego czasu zastanawiam się kogo mam wybrać na wesele – DJ czy orkiestre. Zawsze wydawało mi się, że nie ma dobrego wesela bez orkiestry, ale ostatnio byłam na weselu przyjaciółki na którym właśnie był DJ i naprawdę świetnie poprowadził całe wesele. Jakie macie z tym doświadczenia, kogo byście wybrali?

Gość gość
Byłam na weselach, gdzie był DJ i byłam na weselach, gdzie była orkiestra. Na jednym weselu, gdzie była orkiestra, było strasznie - to znaczy fajni goście weselni (to goście uratowali moją opinię o tym weselu, bo byli super), ale orkiestry nie dało się słuchać. Fałszowali wszystko, jak tylko leci. Goście zaczęli się bawić dopiero, jak popili sobie i ich tak w uszy nie piliło od tego śpiewu. Na jednym weselu natomiast byłam - i to było najlepsze wesele, na jakim byłam to był właśnie DJ. Miał tyle pomysłów na dobrą zabawę, że żałowało się, że już "czas na jednego" - znajoma powiedziała, ze wracając do domu płakała, bo tak ją nogi bolały od ciągłej zabawy i tańca, powiedziała że nigdy się tak nie wybawila i ja i wielu gości mieliśmy podobne odczucia. Tak więc nie ma rady: opinie, opinie i jeszcze raz opinie! Poza tym podczas kontaktu z DJ/zespołem możesz się dowiadywać, jakie mają pomysły na zabawę, pewnie mają też jakieś filmiki do obejrzenia.

Gość gość
W sobote byłam z dj -, najgorsze wesele na jakim byłam, goscie rozeszli sie po północy, jednej osobie nie powierzyłabym wesela. Tego typu puszczane utwory przez dj. moge posłuchac w Tv, radio... natomiast z zespołem jest lepszy kontakt i zabawa.

Gość gość
gosciu. wczoraj Sam fałszujesz pseudo dj. Jak nie masz słuchu, talentu do gry i umiejętności grania to sie nie wypowiadaj pędraku. Z dj wesele? dla mnie porażka.

Gość gość
Do gościa z wczoraj: Mogłabyś dać namiar na tego dj? My z narzeczonym jestesmy w trakcie poszukiwań i chcielibyśmy właśnie dj który potrafilby rozruszac gości.

Gość gość
jeśli nie chodzi o pieniądze, to spytaj gości, których chcesz zaprosić, czy woleliby zespół, czy muzykę puszczaną przez DJ-a. W różnych środowiskach są różne preferencje, mnie muzyka weselnych grajków męczy, ale inni ją lubią.

Gość gość
ciebie meczy "muzyka grajków"bo jestes tylko dj i to beznadziejnym bez jakichkolwiek umiejetnosci i to twój problem. Męczy ciebie tez zazdrość o "grajków" i twoja głupota. Zagaj ty jak to takie proste- ciemnoto.

Gość gość
Moja siostra po weselu z dj była zrozpaczona jak i cała rodzina, dj puszczał jakies swoje smetasy, dretwa gadka, zero prawdziwej muzyki, biesiada była spiewana przez dj (sorry to było wycie) tylko wstyd przed gośmi bo atmosfera nie była tak jak powinna byc na weselu. Juz nikt w rodzinie nie da sie nabrac na dj.

Gość gość
Ja byłam na dwóch weselach na których był zespół. Pierwszy to byli znajomi pary młodej, ślub ponad 10 lat temu. Super grali i wszyscy się świetnie bawili. W zeszłym roku byłam na ślubie kuzynki - zespół z polecenia sali weselnej - zabawa była drętwa. Zero zabaw - ale to może sobie tak para młoda zażyczyła. Brzydkie głosy, piosenki się powtarzały po kilka razy. Zero prowadzenia imprezy. Goście dość szybko się "rozproszyli" do domu. Byłam też na kilku imprezach z dj'ami - ale nie był to wesela, głównie urodziny lub rocznice. Niektórzy dj'e byli na prawdę świetni - prócz muzyki prowadzili całą imprezę, organizowali super zabawy (normalne a nie jakieś sprośne :)). Niektórzy zajmowali się tylko muzyką. Ogólnie uważam, że wszystko zależy od tego na jakich ludzi się trafi! Czasami dj może być o wiele lepszym rozwiązaniem niż zespół - osobiście wolałam nieangażującego się w prowadzenie dj niż zespół który grał w kółko to samo na dodatek fałszował :) Niestety dobre zespoły też swoje kosztują - życzę powodzenia w znalezieniu DOBREGO zespołu poniżej 4 tys. zł. Chyba, że po znajomości :D Dj też nie brałabym w ciemno - najlepiej wybierać takich, których się wdziało lub zna. Opinie na internecie mogą sobie sami pisać, więc tym też bym sie nie sugerowała :) Najlepiej popytaj znajomych, na pewno ktoś z Twojego otoczenia był na jakieś imprezie czy to z dj czy z zespołem. Pozdrawiam!

Gość gość
Nie widzę potrzeby wywalania kasy dla puszczaczy weselnych - którzy zwią się dj, juz 1000 razy wolę zespół !! a takich głuchych "znawców" głosów i wiedzy o muzyce odsyłam do programów TV może beda potrzebowali takich "obeznanych" Michael Jakson, czy Presley..... i wielu dla takich "znawców" jak tutaj siedzących tez nie mieli głosu. Jak widać klepać pierdoły każdy może,ale zagrać to trzeba włożyć do tego lata pracy, ale co tu wymagać od niedouczonych hultai, którzy za swój szczyt poziomu osiągają tylko szczyt głupoty na forach. Nawet jak będziesz pisać tysiące negatywnych postów o zespołach to ani rozumu ani umięjetności od tego nie przybędzie.

Gość gość
do gościa wczoraj Tak się złożyło, że skończyłam średnią szkołę muzyczną w klasie skrzypiec, ale później zupełna zmiana i obecnie leczę zęby. Takie jest życie. Sama wolę DJ-a, bo większość zespołów muzycznych ma te same, chyba gdzieś kupowane aranżacje na klawisze, taka mechaniczna muzyka. Do tego dochodzi śpiew i tu najczęściej jest tragedia, wielka tragedia, albo ogromna tragedia. Nie dziwię się, sama nie potrafiłąbym lepiej, przez całą noc gardło zdzierać. Właśnie dlatego wolę DJ-a. Ja słyszę, jakie te weselne wycia są wymęczone, jak ostatkiem sił ktoś zmusza swoją krtań do wydawania głosu. Mnie tych śpiewaków żal, dlatego nie lubię weselnej muzyki. Jeden raz udało mi się być na weselu, gdzie muzyka była faktycznie na żywo. Była perkusja, nieźle śpiewający gitarzysta basowy, był saksofon, mieli swoje aranżacje. No ale znajoma za wesele z nimi zapłaciła majątek. Ja myślę że tu jest problem, że o dobry zespół trudno, a te słabe, to niestety słabiej od DJ-a wypadają.

Gość gość
Każdy kto skończył szkołę muzyczną zawsze będzie cenił muzykę i zespoły, chyba że jest głąbem. Nie gadaj głupot, a ja jestem chińczykiem a ty na bank jesteś tragicznym dj. Wychodzi na to że pseudo dj gają na skrzypcach,klawiszach,saksofonach, akordeonie.... graja w kościele na skrzypcach...:) a muzycy w ogóle nie potrafią, tylko jak przychodzi do faktów to jest odwrotnie. Znalazła sie skrzypaczka, tylko słuchu brak :) Do Must Be The Music , tam szybko zweryfikujemy twoje "umiejetności" Prawda taka, że jakoś dj w programach się nie popisują bo n ie mają czym a wokalistów weselnych, zespołów nie brakuje i pokazują na co stać. Pokaż i ty!

Gość gość
gośc Wyrwi ząbku od skrzpiec i dj dentysto :) Śpiewanie całą noc przez kilkanaście godz.wymaga ogromnego wysiłku, największe gwiazdy światowe wysiadają już po 1 godz. żebyś miał/a do czynienia z muzyką wiedziałbyś o tym, ale takie zero muzyczne jak ty nie jest w stanie posiadać wiedzy ani o strunach głosowych, pracy przepony, ani o tworzeniu akordów i podkładów. Powodzenia w trwaniu w ciemnocie.

Gość gość
Po ostatnim weselu z Dj będę teraz przy zaproszeniu pytać kto gra na weselu. Nigdy więcej i żałuję, że nie wyciągnęliśmy trochę kasy z koperty.

Gość gość
Ja zamieniłam dj na zespół poniewaz musiałam szukać dodatkowego akordeonisty do grania biesiad i marszy na wyjscie z domu a to dodatkowe koszty.Okazało sie ze dj nie potrafi grać a zespół zagwarantował mi to wszystko. Uważam,ze to dj tutaj próbują za wszelką cenę odciagnąć od zespołów, ale to chyba z desperacji i małej ilości zleceń.

Gość gość
Dziękuję gościowi z dziś Napisał: Śpiewanie całą noc przez kilkanaście godz.wymaga ogromnego wysiłku I właśnie dlatego wolę muzykę w oryginale. Żeby tego wysiłku i męczarni nie słuchać, bo to męczy. Cały czas mówię, oczywiście, że zespół, ale taki z 6 osób, śpiewających na zmianę, z oryginalnymi instrumentami, a nie klawiszami zapchanymi podkładami z internetu. Tylko że taki zespół kosztuje. Jeśli kogoś na to stać, to powinien przy takim wesele urządzić. Jeden klawiszowiec ze znajomą wokalistką jest zdecydowanie gorszy, niż oryginalna muzyka, ale znów problem. Bo DJ powinien być profesjonalistą, jeśli to tylko właściciel kilku tysięcy empetrójek, to faktycznie że wesele spieprzy.

Gość gość
Nie cierpię rzepolenia i brzdekania skrzypiec

Gość gość
te pseudo skrzypaczka i dentystka vel dj nie jaraj się tak i nie pokazuj swojej głupoty wszystkim.

Gość gość
nic dziwnego ,ze ten dj nie lubi zespołów bo coś potrafią i zgarniają klientów.

Gość gość
A ja wolę zespół z dobrym podkładem z dodatkowym instrumentem i wokalem niz fałszujacy zespół na żywo, który co 4 utwory robi przerwy po pół godz. Te mniejsze zespoły maja wiekszy repertuar i rozruszaja lepiej gosci niz sztywna 6 osobowa orkiestra za 4 tys. Miałam zespół 3 osobowy saksofon ,klawisze akordeom i wokal damsko meski, zabawa była suuuper.

Gość Ula27
gość dziś dentystka! płec ci sie miesza :) .....zanim cos wymyslisz ponownie, używaj przynajmniej 10 % mózgu a nie innej części ciała. Jak tak lubisz wrzucać wszystkich do jednego garnka ja wrzucam tam ciebie na samo dno. Fakt! niektóre zespoły na żywo często potrafią zamulić, nie mówiac juz o pomyłkach i waleniach w bębny zza ucha az łomot po sali z lat PRL -owskich. No błagam, nie wiedziałem ,ze umiejętności wokalne dzielą się na ilośc osb w zespole :) Wybierajac zespół kierowaliśmy się doswiadczeniem, nienagannym wokalem i szerokim repertuarem z dobrym wodzirejem i sprawdziło się.

Gość gość
Ha... ha... ale dyrdymały, jak ktoś spiewa w składzie 6 osobowym to spiewa dobrze a jak w duecie to raptem traci swój głos i warsztat, no no gratuluję wiedzy, skrzypaczka wyluzuj :)

Gość gość
ale ludzie, czytając te wpisy i tak parę naszych tajemnic poznali. Obsługant Korga, hehehe, spodobało mi się, ale taka jest prawda najczęściej niestety. Kupujecie podkłady na "muzyczka.pl", czy kradniecie, wymieniając się na forach?

Gość gość
tak ,tak szczególnie jak trzeba zagrać na akordeonie, gitarze,saksofonie, nawet keyboardzie... to koniecznie trzeba wsadzic podkład, tylko gdzie? chyba tobie dupę ;)

Gość gość
Ja jednak wolę przyzwoitą profesjonalną grę na keyboardzie. gosciu z 10.17 nawet żebyś cwiczył 1000 lat to i tak dzielą cię lata swietlne nigdy nie dorównasz siedząc jedynie po forach klepiąc w klawiaturę kompa bo tylko na tyle cie stać i zawsze będziesz miernotą. https://www.youtube.com/watch?v=FZy4wl36cYc

Gość gość
Kiedyś nie wyobrażałam sobie wesela bez zespołu. Do momentu aż trafiłam na wesele koleżanki gdzie był dj. Oczywiście nastawiona anty :p Okazało się, że nie było tak źle, a wręcz fajnie. Ale faktem jest, że to nie była tylko zasługa dj-a (który był całkiem spoko), ale i towarzystwa. Myślę więc, że to zależy. Może być fajnie i z zespołem i z dj-em - jeśli jedno i drugie jest na wysokim poziomie. I jeśli miałabym ograniczony mocno budżet to pewnie rozważałabym dj-a na swoją imprezę, zamiast taniego marnego zespołu. Bo jeśli koszty nie miałyby znaczenia to jednak zdecydowanie zespół ;)

Gość gość
Ile ludzi, tyle opinii. Ja się przychylam do zdania, że nie ma większego znaxcenia czy wybierzesz zespół czy dj, ale w jednym i drugim przypadku musi to być profesjonalista po prostu. Ja byłam w tamtym roku na weselu, na którym grał dj pepe music i on też był od razu wodzirejem i muszę przyznac ze to było najlepsze wesele, na ktporym byłam, ludzie bawili się do białego rana, ale to właśnie dlatego, że dj potrafił ich rozruszać, puszczał fajną muzę i co chwilę wymyślał jakieś ciekawe zabawy, naprawdę super

Gość gość
My mielismy zespół, był akordeon,saksofon, keyboard, wokal damsko - meski, jednak wolę zespoły i spiewanie na zywo daje fajny efekt. Zabawę fajnie prowadzili, rozbawiali , no i grali biesiady bez których nie wyobrażam dobrego wesela. Zabawa była rewelacyjna!

Gość gość
I to może być fajne, jeśli jak piszesz był akordeon, czy saksofon, a z klawiszy leciała tylko perkusja. Problem jest z zespołami, które saksofonu nie mają, czasem zatrudniają statystów, którzy udają, że grają, a cała muzyka jest czysto mechaniczna. Bo nic nie zastąpi dobrej muzyki na żywo, tylko że bardzo często tani zespół to duet, gdzie oprócz keyboardu żadnego instrumentu nie ma. Przy okazji - raz słyszałam o DJ-u, co całe wesele dogrywał też na akordeonie i śpiewał na żywo. Podkład leciał z komputera, z głośników, a on pomiędzy ludźmi w tym czasie grał melodię na akordeonie. Myślę, że taka mieszanka może fajnie wyglądać, tylko żadnych namiarów nie mam na gościa. Ponoć normalnie gra w zespole, ale czasem robi takie solowe numery na mniejszych salach. Może też słyszeliście?

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować