Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy nie macie wrażenia że rodzi się coraz więcej bliźniąt

Polecane posty

Gość gość

Tak mi się wydaje, że teraz rodzi się o wiele więcej bliźniąt niż kiedyś. Obserwuję dzieci na mim osiedlu - dodam, że nie jest to duże osiedle, dzieci ogólnie nie za dużo, większość starszych osób - i w najbliższym otoczeniu są 4 pary bliźniaków w wieku od roczku do 4 lat! To bardzo dużo! Tak sobie porównuję do czasów, kiedy chodziłam do podstawówki, na całą szkołę były tylko dwie siostry-bliźniaczki, i była to taka mała "sensacja", dwie identyczne dziewczynki. Teraz mam wrażenie, że coraz więcej jest ciąż mnogich, coraz więcej podwójnych wózków widuję na ulicach, ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecej in vitro = wiecej blizniat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście. To wpływ przyjmowania przez kobiety coraz częściej leków hormonalnych, a także stosowania metody in vitro, choć to oczywiście w o wiele mniejszej skali. Głównie faszerowanie się hormonami. I nie mówię, że coś złego w tym, że rodzi się więcej bliźniąt, ale już pchanie w siebie hormonów bez powodu (tz w celu wyłącznie antykoncepcyjnym) uważam za głupotę. Ale co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ciotka twierdzi, że to przez zmodyfikowaną żywność :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie zauważyłam takiej prawidłowości. Ps. Do podstawówki chodziłam przez 8 lat z 3 parami bliźniąt. 2 pary jednojajowych jedna dwujajowa wszystkie w klasie ze mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Większość kobiet stosuje dziś antykoncepcję hormonalną. Po odstawieniu tabletek, często zdarza się, że równocześnie dojrzewa więcej niż jedno jajeczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w rodzinie dwie kuzynki urodziły bliźnięta w ciągu dwóch lat, obydwie brały leki na stymulacje jajników obydwie miały problem z zajściem w ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak to jest z prawdopodobienstwem urodzenia blizniakow w rodzinie? Które pokolenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oglądałam kiedys wywiad z pewnym ginekologiem(nie pamiętam nazwiska) i on bardzo dobrze powiedział,że np.para ma już jedno dziecko i przez jakiś czas nie planują dzieci,więc kobieta przyjmuje hormony.Po jakimś tam czasie decydują się na kolejne dziecko,chcą posiadać dwójkę dzieci....a matka natura robi im psikusa i pojawiają się bliźniaki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedys ciaze mnoga bylo o wiele trudniej donosic, wiec rodzilo sie mniej blizniat. Czesto tez np. jedno przy porodzie umieralo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×