Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mokry kaszel u 10 miesięcznego dziecka

Polecane posty

Gość gość

Jak mogę pomóc dziecku? Dodam że byłam u dwóch pediatrów, badali go oczywiście osłuchowo, niczego nie znaleźli. Wg nich katar spływa po tylnej części nosa i powoduje mokry kaszel. Jeden lekarz przepisał małemu Deflegmin w kroplach i zalecił inhalacje NaCl oraz oczyszczanie noska wodą morską w sprayu. Po 5 dnaich przyszlismy na kontrolę. Kaszel się zaostrzył. Dostaliśmy Bactrim. Po tym kaszel trochę zanikł. Dalej inhalowaliśmy. ZA 3 tyg sytuacja powróciła. Bylismy ostatnio ,lekarz dał to samo- Deflegmin i kazał za 5 dni przyjsc do kontroli, i powiedzial ze damy cos mocniejszego. Czyli pewnie antybiotyk albo Mucosolvan do inhalacji myślę.Deflegmin nie pomógł tak w 100 procentach, ale jest trochę lepiej bowiem słychać ze kaszel sie odrywa. Czy jest sens smarowac dziecko maścią rozgrzewającą?? Wydaję mi się ze inhalacje solą fizjolog. niewiele pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musosolvan jeszcze zwiększa ilość tej wydzieliny, nam pediatra przepisała na mokry kaszel pulneo, pomógł, teraz jest bez recepty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja787
Poza lekami jest też kilka innych sposobów na pomoc dziecku, są dobrze opisane tutaj: http://www.kaszeludzieci.pl/ Może warto spróbować? Mojej małej pomagały inhalacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wole syrop od kaszlu, mam dicotuss i jak na razie nie narzekam na skuteczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój ma co prawda 2 lata, więc u nas najlepiej się sprawdza mucosolvan, ale jak syn nie miał roku to hederasal. A co do antybiotyku, to przed proponuję Ci zrobić crp, to wskaźnik stanu zapalnego organizmu, jeśli jest niski to znaczy, że to wirus i antybiotyk nie pomoże, a tylko osłabienie organizm. Mój synek jak na początku czerwca zaczął kaszlec z wymiotami flaga, to skończył pod koniec lipca. Wirusy teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak łatwo nie ustępują, oczywiście był przebadany na wszystkie sposoby i nic nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nebulizator pneumatyczno-tłokowy, jak dla mnie najbezpieczniejszy dla dziecka, nie wzbudza dyskomfortu, no może poza hałasem. Z tych o przyjemniejszym brzmieniu to testowałem novamed.pl/novama-familino-pro-by-flaem-z-dozywotnia-gwarancja, od bardzo dobrego włoskiego producenta. Pielęgnacja super, szczególnie maseczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosć
Dnia 18.09.2019 o 11:19, Gość Gość napisał:

Nebulizator pneumatyczno-tłokowy, jak dla mnie najbezpieczniejszy dla dziecka, nie wzbudza dyskomfortu, no może poza hałasem. Z tych o przyjemniejszym brzmieniu to testowałem novamed.pl/novama-familino-pro-by-flaem-z-dozywotnia-gwarancja, od bardzo dobrego włoskiego producenta. Pielęgnacja super, szczególnie maseczek.

tez zdecydowanie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×