Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Raczkowska

System nawadniania Blumat opinie

Polecane posty

Mam na tarasie sporo kwiatów i poza sezonem letnim udaje mi się o nie odpowiednio zadbać. Jednak zaczynają się upały i boje się, że nie nadąże ich na czas podlewać, tym bardziej, że weekendami nie będzie nas w domu. Trafiłam na blumata http://blumat.pl/product_info.php/info/p74_Blumat-dla-ro-lin-domowych--25-szt--w-kartonie-wystawowym.html/XTCsid/5b8de1db091690ed6641cfbd257d18d0 , który, jak piszą, dostarcza roślinom odpowiednią ilość wody. Macie jakieś doświadczenia z tym systemem? Będę wdzięczna za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja go uwielbiam! Dzięki niemu mogę wyjeżdżać na urlop a moje kwiaty na balkonie są bezpieczne. No i nie muszę się nikogo prosić, aby zajmował się kwiatami pod moją nieobecność ;) Na pewno Tobie też się sprawdzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria di Flores
Ja mam Blumata, ale do kwiatów w mieszkaniu (pojedyńcze doniczki) http://blumat.pl/product_info.php/info/p100_Blumat-XL-dla-ro-lin-domowych-w-blistrze--2-szt-.html/XTCsid/5b8de1db091690ed6641cfbd257d18d0 i sprawdza się bardzo dobrze - utrzymują odpowiedni poziom nawodnienia o każdej porze roku. Moja mama wykorzystuje te nawadniacze też na balkonie do kwiatów skrzynkach (umieszcza po prostu ich kilka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas Blumat jest podłączony do kranu na tarasie, przez co wszystkie pelargonie mają non stop zapewnioną odpowiednią ilość wody. W Blumacie fajne jest to, że ma czujniki wilgotności i nie leje wody "na oślep" tylko dopasowuje ilość do stanu gleby. Polecam wszystkim zapracowanym, co nie zawsze mają czas (lub nie zawsze pamiętają) na podlewanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renatabbln
Dla mnie największym wyzwaniem przy zakupie Blumata był jego montaż. Jako, że nie mam męskiej ręki w domu, obawiałam się, że nie dam rady sama, ale czego to kobieta nie potrafi! :) Po przestudiowaniu instrukcji zabrałam się za umiejscowienie kroplowników na balkonie - poszło bardzo sprawnie, nie jest to trudne. Ja problem miałam jedynie z pojemnikiem na wodę bo on musi być nieco wyżej niż cały system. W Internecie czytałam, że niektórzy przymocowują go do elewacji. u mnie takiej możliwości nie było, ale za to mam dość duży balkon i zmieścił się prosty tani regał z ikei, na którym postawiłam pojemnik. Blumat działa, kwiatom widać baaardzo służy. Przymierzam się teraz do zakupu systemu prostszego do roślin doniczkowych w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wróciłam właśnie po urlopie i roślinki żyją! :) To pierwszy test Blumata u nas i sprawdził się - to trzeba przyznać. Bałam się, że zostawiłam za mało wody, ale nawet w pojemniku jeszcze trochę zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas jest tropf-blumat na tarasie. Podlewamy iglaki i hortensje w doniczkach. Łatwe w obsłudze - praktycznie trzeba tylko pilnować żeby dostęp do wody ciągle był. Plusem jest też to, że urządzenie nie rzuca sie w oczy i nie szpeci naszego mini-ogródka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwikka3
Blumat ma fajne systemy do roślin doniczkowych. u nas działają nie tylko jak wyjeżdżamy, ale cały czas - już się przyzwyczailiśmy i to się super sprawdza. Trzeba tylko pamiętać o uzupełnianiu wody i o tym, że w upały trzeba to częściej robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie wróciłam z wakacji i dzięki systemowi moje zioła i pelargonie na balkonie przetrwały! Bardzo polecam, sprawdza się nawet podczas dużych upałów! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jeszcze Blumata nie mam, ale te rekomendacje mnie zainteresowały i zastanawiam się, który dokładnie system wybrać. Mam na balkonie 3 donice 40-centymetrowe z kwiatami i do tego jedną o średnicy 50 cm z iglakiem. Który system będzie odpowiedni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinka88w
a czy to na balkonie też mogę podłączyć? tylko jak, jeśli nie mam kranu na zewnątrz, bo mieszkam w bloku? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz - tylko musisz zorganizować jakiś pojemnik na wodę i do niego podłączyć. U nas jest duży plastikowy kosz na śmieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość felikka2
Mamy w ogrodzie kran, więc będziemy próbowali do niego podłączyć Blumata. Czy będą potrzebne jakieś dodatkowe części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na balkonie można! Ja tak właśnie mam, mimo że nie ma u mnie na balkonie kranu. U nas jest stare wiaderko z wodą i stamtąd blumat pobiera wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polnamysz
to w takim razie problem się rozwiązuje - myślałam, że tylko do kranu można go podłączyć. Tylko jak tu dobrać wielkość pojemnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pojemnik im masz większy tym rzadziej trzeba będzie go napełniać... To jedyna różnica co do wielkości pojemnika. No i w przypadku malego balkonu jakiś wyjątkowo duży pojemnik może Ci miejsce zabierać, więc ja jestem za takimi średniej wielkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas źródłem wody dla Blumata jest duży stary wazon - ładnie i praktycznie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madameada
a gdzie kupowaliście Blumata i ile płaciliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świetna sprawa ten Blumat! Tak czytam co tu piszecie i zastanawiam się czemu wcześniej nie wpadłem na to żeby coś takiego u siebie zainstalować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewakowal
a który system będzie odpowiedni na nieduży balkon w bloku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na balkony zazwyczaj ten 3-metrowy tropf-blumat wystarcza. Zależy oczywiście jak duży ten balkon - jeśli taras to może i większy potrzebujesz, ale przy balkonie to powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja na balkonie mam tropf-blumat 3-metrowy i starcza. Mieszkam w wieżowcu, tam wielkości balkonu są raczej standardowe, więc masz porównanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
którego blumata polecicie na balkon w bloku (balkon ok 5m2). Na balkonie ma dostępu do wody, więc będę wdzięczna za podpowiedzi, jak ten problem rozwiązać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imgar
ten 3 metrowy tropf blumat powinien na taki balkonik wystarczyć. brak kranu na balkonie to nei problem - równie dobrze możesz jakiś pojemnik postawić i dolewać do niego wody jak się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonki
Bardzo dobre produkty, służą przez lata. Wcześniej mieliśmy jakiś chiński system i po 2 miesiącach niestety wszystko padło... Blumat działa poki co bez żadnych nieprzyjemnych niespodzianek, więc jestem zdania, że lepiej jest więcej zapłacić i mieć coś takiego na lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ktoś ma blumata na działce? zastanawiam się nad tym 10-metrowym do szklarni i moje pytanie - co ile musiałbym uzupełniać beczkę 200 litrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×