Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiaszatanistka1994

Kącik historyczny

Polecane posty

Temat nie dla idiotów :) osoby pragnące pisac bzdury prosze o natychmiastową ewakuacje :) Jestem ciekawa, czy można tutaj podyskutowac z kimś o historii :) Zdazyło mi się to już incydentalnie, przy okazji innych dyskusji, i wiem, że są tutaj osoby, z którymi można o tym zamienić kilka słów :) Interesujecie się historią? Jaką epoką najbardziej? :) co was najbardziej interesuje, historia polityczna i miliarna, czy raczej dawne obyczaje, społeczeństwo, to jak żyli ludzie, historia regionalna? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga17
Polityczna, najbardziej XIX wiek. oraz procesy kolonizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w tej chwili okresem dynastii tudorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga17
Tak, chodzi oto, ze to jakby to powiedzieć ''zasłona dymna'' Wielkie odkrycia geograficzne. Tak naprawdę dla zysków rozgromiono lokalne ludy niszcząc ich dorobek. Samych kolonizatorów zgodnie z zarządzeniem królewskim określano jako odkrywców i ludzi współzamieszkujących. Czy coś szczególnie chciałabyś się dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość true ave satan
Byłaś pozerko na Judas Priest w sobotę czy weekend spędziłaś klasycznie, Wiedźmin z red tube na zmianę?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, takie były czasy, silniejszy zawsze miał racje i ma do tej pory :P Kiedyś o tym czytałam. To zadziwiające że tak mała liczba ludzi jaką stanowili hiszpańscy kolonizatorzy, zdołali narzucić swój język i swoją władze na tak wielkim obszarze i tak wielkiej ilości ludzi, różnych ludów. Cortez miał tylko 500 żołnierzy. A najbardziej mnie dziwi Portugalia, tam mieszkało mniej niż milion ludzi, a zdołali skolonizować taką wielką Brazylie, narzucić jej swój jezyk i obyczaje. :) Pytasz czego szczególnego chce się dowiedzieć - a więc jak takie coś było mozliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga16
Związane z przewagą militarną napadających, trzeba też pamiętać o zróżnicowaniu plemion, były wielkie imperia w liczbie 3,jeszcze cywilizacja Olmeków, ale pozostałe plemiona nie miały siły oddziaływania. Przybycie kolonizatorów odczytywano też jako znak końca świata. Narzucenie języka, to wielowiekowy proces, w Paragwaju do dziś Indianie jako pierwszego uczą się swojego języka chyba Guarani, a w Boliwii istnieje wiele urzędowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i mieli racje, bo to był koniec ich świata :) Ale spójrz na taką Portugalie, teraz sprawdziłam w internecie - tam mieszkalo w tamtych czasasch 1,1 mln ludzi. To bardzo mało, ile z nich mogło wyruszyć kolonizować nowy świat? maks 10-20 tysięcy? Dziś Brazylia ma 200 milionów mieszkańców , wszyscy mówią po Portugalsku. :D Może mam małą wyobraźnie ale nie kalkulują mi się te liczby :P Skąd ci ludzie się tam wzieli? :D Może zadaje głupie pytania, wybacz, ale mi się nudzi, a może się czegoś ciekawego dowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
interesuje się ktoś historią sztuki? :D to mój kierunek na studiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×