Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ile to jest 10 zl brutto

Polecane posty

Gość gość

Witam. Ile wynosi kwota netto z 10 zł brutto, w pracy na umowę zlecenie, dla studenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7-8zlł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i tutaj tez odmienne wersje ;c w kazdym badz razie, dziekuje za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie z 8,70czyli marne grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest zależne od Twojej umowy, od rodzaju zatrudnienia, od tego jaki odprowadzany jest podatek i składki. podlinkuję Ci kalkulator wynagrodzenia netto, sama sobie pozaznaczasz co Ciebie dotyczy i Ci wyjdzie, ale to jest 7, albo kilka groszy powyżej 7zł, nie więcej. na pewno nie 9 :-) http://wynagrodzenia.pl/kalkulator.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie składki? Student do 26 r.ż przy umowie zlecenia nie płaci żadnych składek (ani emerytalno-rentowej, ani zdrowotnej, tylko zaliczkę na podatek dochodowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie 8,56? 10zł brutto z tego 20%, czyli 2zł to koszty uzyskania przychodu. Zostaje z tego 8zł i zaliczka na podatek dochodowy 18%, czyli 1,44.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie jest możliwe, moja kolezanka pracuje na umowę zlecenie w tesco i zarabia 9 cos brutto i ma 8 cos na reke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jejku, już sama nie wiem :O Każdy mówi co innego :D Wydaje mi się, że zarobię te 8 z groszem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>to jest zależne od Twojej umowy, od rodzaju zatrudnienia, od tego jaki odprowadzany jest podatek i składki. podlinkuję Ci kalkulator wynagrodzenia netto, sama sobie pozaznaczasz co Ciebie dotyczy i Ci wyjdzie, ale to jest 7, albo kilka groszy powyżej 7zł, nie więcej. na pewno nie 9<<< x Co za głupoty wypisujesz? x Studentka na zleceniu, odprowadza tylko zaliczkę na podatek dochodowy. Ostatnio wywalczone przez związkowców zmiany, mają to niedługo zmienić :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w zeszłym roku jak pracowałam to miałam 1750 zł brutto. Wychodziło mi z tego 1400-1500 max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa, przepraszam, nie doczytałam że studentka ! :) jeżeli tak to zgadza się, przy umowie zlecenie dla studenta, student nie podlega ubezpieczeniu jeżeli nie ukończył 26 r.ż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jaka jest ostateczna wersja?:d tak mniej wiecej?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy też ile zarobisz miesięcznie. Jeśli do 200zł to za godzinę wyjdzie 8,20 bo podatek ryczałtowy 18% (bez odliczenia kosztów uzyskania przychodu). Jeśli powyżej 200zł to 8,56 na godzinę, bo zaliczka na podatek i odliczasz 20% kosztów uzyskania przychodu i dopiero od tego 18% zaliczki na podatek dochodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8/9zł ostatecznie, nie doczytałam o statusie studenta, przepraszam :-) jak podpisujesz umowę, pamiętaj, nie podpisuj umowy która ma jakąś wzmiankę o dwutygodniowym wypowiedzeniu. ostatnio było kilka wątków tutaj, jak dziewczyny podpisały umowę zlecenie i szef miał na nie haka, bo napisał w umowie, że obowiązuje 2-tyg. wypowiedzenie i w momencie kiedy chciały się zwolnić, bo coś im nie podpasowało musiały i tak chodzić 2 tygodnie do pracy i tak. uważaj na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:o tego nie wiedzialam, ale w takim wypadku co powinnam zorbic? Jesli kaze mi podpisac taką umowę z okresem wypowiedzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedz, że nie zgadzasz się na tak długi okres wypowiedzenia, bo jest to zlecenie. co to za rodzaj pracy? fast food, sieciówki, kasa? umowa zlecenie nie podlega pod kodeks pracy, lecz pod kodeks cywilno-prawny, więc dwie strony mogą modyfikować zapisy zawarte w umowie. idziesz na podpisanie umowy, czytasz, widzisz wzmiankę o dwutygodniowym wypowiedzeniu, nie podpisujesz nic, mówisz, że nie podpiszesz, bo to za długi okres wypowiedzenia według Ciebie. najlepiej w ogóle nie podpisuj żadnego wypowiedzenia, bo to są naciągacze, którym będziesz utargi robiła, a oni Ci ochłap wypłacą, bo będą wiedzieć, że i tak i tak się zwolnisz, a i tak musisz pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiem szczerze, rok temu pracowalam w hurtowni farmaceutycznej, obowiązywał mnie okres 2 tygodniowego wypowiedzenia, ale i tak nie robilo mi to roznicy, bo chcialam pracowac do końca sierpnia to zwyczajnie 2 tygodnie wczesniej zlozylam papier. Teraz bede pracowala u siebie w miescie w Bricomarche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety,do pracy musze iść, wiec nie powiem " nie pospisze tego i juz" bo zwyczajnie mogą mnie wywalić zanim zacznę pracować. ;c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno, nie podpisuj NICZEGO co może Cię obciążyć finansowo w momencie rezygnacji z pracy, tzn. odpowiedzialności materialnej, ani wzmianki o zapłacie odszkodowania za szkody jakie zleceniobiorca poniósł wskutek bezzasadnego wypowiedzenia umowy zlecenia. szkodę taką może w szczególności stanowić utracony przez zleceniobiorcę zarobek. nie podpisuj odpowiedzialności materialnej, bo pracownicy będą wynosić, a płacić będziecie wszyscy, albo ktoś z zewnątrz, klient Ci ukradnie coś i będziesz za całe manko płaciła ze swojego portfela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie idz za 8 zeta będziesz robił?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będę robiła.* Ide do pracy i tak do końca sierpnia, ale czekam na imformację odnośnie daty operacji, więc pewnie bede musiala wczesniej odejsc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie, to działa w dwie strony. to jest dla Was zabezpieczenie, ale i dla szefa. jeżeli nagle okaże się, a może się tak zdarzyć, że praca wam mega nie odpowiada, bo klimat jest nieodpowiedni, bo warunki pracy złe, bo grafik nie jest odpowiedni do tego co musicie przepracować itd. i co, pójdziesz do szefa, że chcesz zrezygnować, a on Ci powie 'sorry, podpisałaś dwutygodniowe wypowiedzenie, więc musisz się tego trzymać' i co, dwa tygodnie będziesz pracowała? ale z kolei jak oni będą Ciebie chcieli wylać, a podpisali także z Tobą umowę, no to wtedy Ty masz gwaranta, że dwa tygodnie pracujesz i oni Ci muszą za to zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no więc właśnie, krótki okres umowy, więc umowa zlecenie będzie terminowa, powiedzmy od 15 lipca do 15 sierpnia. to jest tylko miesiąc. przy miesiącu pracy dwa tygodnie wypowiedzenia? nie zgadzaj się na to. ani na to co napisałam wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze po prostu nie bedzie klauzury o wypowiedzeniu?:d Bede dobrej mysli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musisz sprawdzić wszystko dokładnie. nie podpisuj tego nawet jeżeli potrzebujesz pracy. oni właśnie tak rolują większość osób, bo ludzie podpisują, nie czytają, a oni później się zasłaniają paragrafami, podpisami itd. dziewczyny właśnie pisały, że umowy były sporządzone np tak, że miały napisane kwotę na miesiąc, tj. np 1500zł/miesiąc, ani nie napisane czy brutto, czy netto. musisz mieć napisaną stawkę godzinną. jeżeli dadzą Ci umowę 1800zł/miesiąc, to nie warto, bo będziesz przerabiała dwa miesiące w miesiąc, nadgodziny, a płaca i tak jest stała, potem jeszcze się okaże że te 1800/miesiąc to brutto i odciągną Ci jeszcze i dostaniesz ochłap 1500zł podczas gdy robiłaś codziennie po 10 godzin. patrz na daty podpisywania umowy, podpisujesz tylko jeżeli data jest dzisiejsza. stan faktyczny. wszystko trzeba czytać, bo potem można nieźle się wpakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za rady, na pewno będę uważnie czytać. Mam jednak cichą nadzieję, że nie będą mi robić problemów. Uciekam spać, dobranoc!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzymaj się, nie podpisuj czegoś co Cię zaniepokoi, zwróć uwagę :) dobranoc, oby wszystko było dobrze :) jak coś- pisz, pomożemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×