Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ania_92

Metoda 1000 słów nauka angielskiego opinie

Polecane posty

Gość Ania_92

Cześć, stosował ktoś do nauki angielskiego metodę 1000 słów? Rzeczywiście da się dogadać znając podstawowe 1000 słów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się że można, bo głównie i tak używa się prostych wyrazów i nawet jeśli jakiegoś nie rozumiemy to można go zastąpić innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dogadać to zbyt wiele powiedziane. Można przekazać informację. Pełną niezależność językową uzyskasz dopiero po kilku miesiącach, a nawet latach. Polecam się otoczyć językiem. Np. wg teorii afirmacji językowych http://hepika.pl/szybka-i-skuteczna-nauka-jezyka-obcego wygląda to tak, że wszystko co jest wokół Ciebie, sprawia, że uczysz się danego języka, a jakby kluczem do tego jest "przekonanie", taka jakby wiara i niesamowita chęć uczenia się języka obcego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak to działa? Czy faktycznie to pomaga nauczyć się tych 1000 słów z języka angielskiego? testował ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
generalnie do dogadania sie z typowym angolem wystarczą te oto magiczne słowa: "fak", "szit", oraz "sak maj dik"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Testuję 3 dni te afirmacje i działaja rewelacyjnie :) Angielski stał się o wiele łatwiejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wytłumaczył by mi ktoś jak działają te afirmacje do nauki języka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już tłumaczę. Normalnie jak uczysz się języka, to skupiasz się na słówkach, gramatyce i uczysz się na pamięć "nauka dla nauki". Wg zasady totalnego zanurzenia (totalna immersja) najlepiej jest uczyć się jak małe dzieci, które otoczone są językiem z każdej strony. Dziecko nie uczy się gramatyki, a mimo to po 2 latach śmiga dowolnym języku świata. Afirmacje do nauki języków mają za zadanie stworzyć Ci psychologicznie takie środowisko uczenia się, żeby podświadomie uzależnić się od języka obcego, żeby dostrzegać go wszędzie i we wszysctkim i co najważniejsze, żeby ciągle chcieć więcej. Tak jak masz zajawkę np. na jakieś hobby i stale chcesz to robić, tak samo ma być tutaj. Efekty są takie, że języka uczysz się mniej niż rok, a po 6 miesiącach możesz swobodnie gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki :) bardzo pomocne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można się tego nauczyć drukując sobie na kartce 1000 słów i wkuwając na pamięć? Bo nie ogarniam troche o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wpisz 1000 angielskich słów w google - jest taka strona co ich uczy, z wymową itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj macie jeszcze opinie o tej hepice od nauki - bardzo SKUTECZNE :) UCZĘ się 2 razy szybciej :) To jest genialne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki, szukałem właśnie jakiegoś forum o nauce i afirmacjach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tak i nie. 1000 słów niby wystarczy żeby się porozumieć, ale żeby gadać swobodnie? Nie bardzo. Poszedłbym krok dalej i próbował więcej czytać i oglądać. Nawet bierne oglądanie dużo daje. Ponadto warto uczyć się poprzez zabawę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od czterech dni uczę się z afirmacjami językowymi i rzeczywiście działają, uczę się dużo szybciej niż wcześniej i nie męczę się tak nauką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nauka z tą hepiką stała się o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile czasu potrzebuję żeby nauczyć się języka z tymi afirmacjami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to zależy od indywidualnych predyspozycji ale myślę że do takiego poziomu bardzo luźno komunikatywnego to około pół roku. Ja osobiście się więcej nie uczę niż do takiego poziomu powiedzmy komunikatywnego zaawansowanego :P na profesjonalnego tłumacza się nie nadaję ale na wycieczkach to ja wszystko załatwiam bo najlepiej się dogaduje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też dzięki temu że umiem angielski stałem się jakby bardziej otwarty na świat. Znajduję tanie wycieczki tak do 500 zł (ostatnio byłem w Grecji za 500 zł na tydzień :), co prawda z hotelu dość kiepskim, ale dało się przeżyć) i dzięki temu że umiałem angielski, to jakoś się tam dogadywałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W dzisiejszych czasach angielski to podstawa, jak ktoś nie zna języka to jest społecznym kaleką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Metoda 100o słów to strata czasu, pieniędzy i możliwości nauczenia się języka angielskiego. To działa tak długo , jak długo powtarzasz. Przestaniesz powtarzać i wszystko zapomnisz. Kiedy w podobny sposób uczyłam się słówek z niemieckiego, po latach nie pamiętałam ani jednego słówka. Jeśli chcesz wybrać własciwy kurs angielskiego dla siebie, proponuję Ci zapoznać się z tym artykułem: http://www.isel.edu.pl/forum/viewtopic.php?t=1734 Artykuł ten pomoże Ci zrozumieć czym różnią się kursy dostępne na rynku i jaki wybrać dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oxword
Polecam metodę 1000 słów z nagraniem mp3. Uczysz się słówek na telefonie lub laptopie a w np. w samochodzie słuchasz słówek i powtarzasz. Jeśli nie wiesz czy to będzie dobre dla Ciebie to wypróbuj najpierw na stronie oxword.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LukLev
Sam rozpoczynałem naukę od nauki 1000 najczęściej używanych angielskich słówek i uwierzcie nie ma lepszej metody na to aby w krótkim czasie zacząć szybko rozumieć to co się do Ciebie mówi po angielsku. Znając te 1000 słów nie będziesz swobodnie mówić, ale będziesz rozumieć większość przekazu po angielsku co jest kluczowe na początku nauki. Po opanowaniu tych słówek warto zrobić 2 krok i zacząć naukę najczęściej używanych angielskich zdań i zwrotów (gotowych, poprawnie gramatycznych) i najlepiej uczyć się ich ze słuchu. Dokładnie ucząc się tym schematem w ciągu kilkunastu tygodni potrafiłem już swobodnie mówić po angielsku i co ciekawe prawie w ogóle nie ucząc się gramatyki. O tym z jakich kursów korzystałem, skąd brałem materiały i jak się uczyłem piszę na swojej stronie: http://angielski1000slow.pl PS. Korzystałem również ze wspomnianych wyżej afirmacji i uważam, że to strata czasu i pieniędzy, bo niestety to nie działa. Lepiej już zainwestować w jakiś porządny kurs online do ćwiczenia swojego angielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta2633
Udział w kursie – nawet tym najlepszym – nie zawsze gwarantuje zrozumienia obcej mowy na poziomie, jaki by nas satysfakcjonował. Wynika to z faktu, że język, który poznajemy w szkole albo na kursie jest językiem literackim, często w mowie potocznej przekształcanym przez samo życie. Jeśli zależy Ci na właściwym rozumieniu obcej mowy pomoże Ci w tym oferta portalu http://naukaslowek.pl, dzięki której poznasz 1000 najpopularniejszych słów używanych w mowie potocznej w języku angielskim lub niemieckim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polecam ENLINADO
Ja polecam wam ENlinado http://enlinado.pl/ z tym kursem w ciągu 4 miesięcy nauczyłem się angielskiego do poziomu w którym mogę normalnie pogadać na większość tematów - macie tam nacisk na konwersacje - POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×