Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość żusia

Boję się, że napływ imigrantów zmieni moje życie

Polecane posty

Gość żusia

Mieszkamy w Polsce, mój mąż pochodzi z Indii. Jesteśmy małżeństwem od 10 lat, mamy dwoje dzieci. Mieszkamy w małym miasteczku, mamy dom i spokojne zycie. Nie spotykamy się z prześladowaniem. Mój mąż dojeżdża do pracy do dużego miasta oddalonego o 30 km. Martwię się, że napływ imigrantów zmieni podejście Polaków do obcokrajowców w ogóle, że każdy człowiek o ciemnej skórze, będzie z góry uważany za potencjalnego terrorystę i nieroba i odbije się to ma mojej rodzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale dlaczego się boisz? Uwazasz,ze ci,ktorzy tu przyjada to nieroby i terroryści? ew. imigranci wizowi i ekonomiczni? Boisz sie tego,ze ludzie beda postrzegac Twojego meza stereotypowo,ze na jego pochodzenie,a sama to robisz w stosunku do innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żuśka
Ja tak absolutnie do tej sprawy nie podchodzę, nie mam nic do imigrantów. Mam swoje życie, ale widzę komentarze, które się pojawiają. Jakaś manifestacja jest w Wawie planowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo nie chcmey tutaj ciapackiej hołoty:O nie ma sie czemu dziwić, każdy kto wyściubił nos z Polski wie czym grozi taki napływ. Twój mąż to pół biedy, bo to hindus, poza tym jak zyje już tutaj trochę lat to ludzie go zaakceptowali prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście, że go zaakceptowali, jesteśmy normalną polską rodziną, płacimy podatki, żyjemy sobie spokojnie. Nie chcę tylko, żeby przez to, że społeczeństwo jest negatywnie nastawione do imigrantów spotkało nas coś przykrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sumie polacu tez rmigruja I nawet miesykalam w de kilka lat i polacy to tez niezle nieroby. Polowa na socjalu ciagnie ale jak ktos chce sie w 5-10 lat dorobic mega kasy jak ja i maz pracowalismy i zjechaismy. Ale ppwiem ci ze jak do de zaczely zjezdzac ciapaci to teraz tam jest czarno na ulicach. Jak jeszcze kilka tys dojedzie tych emigranyow to bialy czlowiek bedzie tam nie do wylowienia w tlumie. Niestety ale europe nam przejma terrorysci bo juz sa wszedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tam nic do imigrantów nie mam, robię swoje i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoj maz tez jest imigrantem, wiec powinnas byc solidarna z tymi ktorzy dojada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie są imigranci tylko uchodźcy!!! Kiedy wreszcie Polacy pojma różnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety ale mądrze piszesz . Model australijski gdzie imigranci są tacy jak Twój mąż sie sprawdza .Model zach.europejski jest do d00py a to chcą Polsce narzucić -jedyny efekt tego to będzie nienawiść do "ciapatych" i wzrost partii o skrajnym nastawieniu . A bandytyzm chamstwo i nienawiść do gospodarzy owych niefiltrowanych imigrantów to fakty -taka Francja boleśnie sie na nich sparzyła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nienawidzę brudasów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość volares
Słusznie się boisz, dużo się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uchodźcami są ci którzy mają prawo do statusu uchodźca, reszta to imigrancji . Uchodźcy napływają z Syrii natomiast z Iranu czy Iraku przybywają imigrancji ekonomiczni. Nie mam nic przeciwko uchodźcom którzy chronią się przed wojną, jestem natomiast nastawiona na nie tym którzy ten Moment wykorzystują i chcą "wśliznąć" się za nimi do Europy. Polska nie ma się co bać bo uchodźcy mają dobrze skonkretyzowane plany i państwo docelowe a jest nim Niemcy, na drugim miejscu ewentualnie Austria. Pani Merkel to matka muzułmanów , oni czują się przez nią zaproszeni a od krajów takich jak Polska, Węgry, Słowacja itd uciekają gdzie pieprz rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale czego ty się boisz? Jeśli twój mąż jest hindusem, to pewnie też hindustą, a nie muzułmaninem, prawda? Problemem jest radykalny Islam, a nie bogu ducha winny hindus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest wreszcie jakiś plus tego, że Polska jest biedna, nie będą nas szturmować mam nadzieję...1200 zł w Polsce dla nich to za mało, zostaną tylko ci którzy rzeczywiście chcą pokoju a nie kokosów za darmo....mam nadzieję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka pewnie boi sie wzrostu niechęci do wszystkich obcych ogółem. Poza tym jest cała masa tępych ludzi, którzy nie odróżnią Indusa od Araba i wszystkich "czarnych" zaklasyfikują do wora "terroryści".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przeciwko imigrantom takim jak twój mąż nic nie mam. Jeśli przybywają do Poski pracować i akceputją naszę kulturę to ok. Polacy też przecież mieszkają w różnych częściach świata. boję się tylko tego, że muzułmanie zaczną domagać się wproawdzanie swoich praw itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety są duże szanse, że odczujecie przykre skutki obecnej sytuacji imigracyjnej i myślę, że Twoje obawy są uzasadnione. Zagrożenia nie będą z pewnością stanowili ludzie, którzy znają od lat Waszą rodzinę jednak pewne grupy społeczne w naszym kraju (jeśli wiecie kogo mam na myśli) po spotkaniu osoby o domniemanych muzułmańskich korzeniach nie będą sprawdzać skąd pochodzi, jakiego jest wyznania i czy uczciwie żyje i pracuje w Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka, dokłądnie tego się obawiam, że już na sam widok mojej rodziny, a w szczególności dzieci, które mają charakterystyczną urodę, ktoś będzie miał negatywne skojarzenie. Oczywiście wiem, że nie powinnam się tym przejmować, ale nie chcę by dzieci były prześladowane. Dotąd Polska wydawała mi się krajem gdzie nie ma dużego rasizmu, ale ostatnie komentarze wywołują u mnie ciarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też uważam że macie się czego bać. Niektórzy są mocno nietolerancyjni i biją i nie patrzą kogo wystarczy ciemniejsza karnacja. W tym momencie ratuje męża znajomość języka bo żaden ze świeżo przyjezdnych go nie zna i tak szybko też się nie nauczy, ale to tylko kilka miesięcy i może być znacznie gorzej. Nie mam nic do tych którzy szanują naszą kulturę i żyją z nią w zgodzie ale do tej fali uchodźców to już niestety brak mi słów i nie chcę ich w naszym kraju. Nie wrzucam wszystkich do jednego wora ale zdaję sobie sprawę z tego że wielu ludzi tak właśnie robi i może być naprawdę nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawo szariatu nakazuje muzulmaninowi takze klamac w imie swojej religii, muzulmanin moze nawet pocalowac KRZYZ JEZUSA, jesli tylko wewnatrz pozostanie wyznawca koranu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W końcu to chrześcijanie uciekają przed islamistami. Nie rozumiem, co na łodziach robią islamiści? Co więcej, są przypadki, że z łodzi z imigrantami są wyrzucani... chrześcijanie. Rzekomi uchodźcy islamscy wyrzucają za burtę chrześcijan, by ci utonęli. Przykład: x http://ndie.pl/dramat-na-statku-z-imigrantami-muzulmanie-wyrzucili-za-burte-12-chrzescijan/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
troche nie na temat te linki maz autorki jeat hindusem ludzie opanujcie sie ja rozumiem ze jest teraz nagonka medialna na uchodzcow itd ale wypowiadajcie sie na temat jak juz chcecie sie udzielac.Pozdrawiam autorkę-jestem w takiej samej sytuacji jak ty.I tez mam obawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro tak sie boicie to czemu nie mieszkacie w Indiach -przecież tam poczujecie się swobodnie czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie nie poczujemy swobodnie tak samo jak polaczki wyjezdzajace do uk masowo dlaczego nie wracaja do kraju bo moze sie nie czuja swobodnie wsrod rodakow a co dopiero mowic obcokrajowiec. ..panimaju tepa strzalko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×