Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy są tu mamy drobnych niemowląt?

Polecane posty

Gość gość

Witam serdecznie. Martwię się wagą mojej córki, a raczej jej słabym przyrostem i chciałam zapytać o wasze doświadczenia. Córka urodziła się mała- 2880 g, teraz ma 3 miesiące i waży 5 kg. Chodzę oczywiście do lekarza, ale nie chcę dać się zwariować, ze może alergia, może celiakia, a może jeszcze nie wiadomo co. Badania podstawowe są w normie, mała rozwija się prawidłowo, jest pogodnym i niekłopotliwym dzieckiem, tyle że jest drobna i nie przybiera"przepisowo". Karmię ją piersią i faktem jest, ze ona je niewiele. Kiedy próbowałam podawać mleko z butelki też wypija niewiele na jeden posiłek. Może któraś z was miała podobne doświadczenia i podpowie czy powinnam się martwic? Nie chcę poddawać córki na zapas nie wiadomo jakiej diagnostyce jak również na siłę jej tuczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie panikuj. Moja corka urodzila sie duza-4170g i 60 cm. Po miesiacu byla juz tylko na mm i w wieku 3 miesiecy miala 5900g, w wieku 6m miala 7700 a na roczek wazyla 9200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się ,że wcale tak mało nie przybrala. Prawie 2200 to całkiem nieźle. Mojej kuzynki córka na roczek ważyła 7800, robili jej milion badań, a jest zupełnie zdrowa, niska i chudzinkai, ale zdrowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasz jak się urodził to miał 2800, nie pamiętam ile miał na roczek ale ma ponad dwa lata i niecałe 12 kilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wiem, że patrząc całościowo nie jest źle, zwłaszcza że jest ta zasada o podwojeniu wagi urodzeniowej na pół roku. Tylko że pierwszy miesiąc przybrała dużo, a potem po 400 g miesięcznie. Zdaję sobie sprawę, ze lekarze patrzą tylko w te normy i tabelki i w tych wytycznych moje dziecko się nie mieści. Może jeszcze ktoś się wypowie. To moje drugie dziecko i wiem, ze czasem doświadczenie więcej mówi niż lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja starsza ur 3100 na 3 miesiące miała 5,2 kg, mało jadła, robiła długie przerwy. Zrobiłam masę badań i nic. Tylko siebie i ją umęczyłam. Jak się uparłam by zjadła to zwymiotowała. Rozszerzałam jej dietę po 4 msc bo taka była chuda. Do dziś a ma 3,5 roku jest szczupła i bardzo *****iwa, wciąż nie ma czasu by zjeść spokojnie. Młodsza urodzona 3160g na 3 miesiące miała równe 5 kg. Zjada na jeden posiłek 90-120 ml (częściej te 90). Widać taka uroda moich dzieci. Daj jej spokój jeśli badania są ok i jest pogodna i rozwija się prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Staram się wierzyć, ze tak jest... Starszy syn urodził się duży, ale potem też słabo jadl i słabo przybieral i ostatecznie jest po prostu bardzo szczuply - ma 6,5 roku i 21 kg i co bilans to niedowaga ;-) Może i moje dzieci mają taką urodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja młodsza córka urodziła się z wagą 3270g i 55 cm. Na roczek ważyła 7600, teraz ma 2 lata i 2 miesiące i waży 9700 g przy 82 cm. Szału nie ma, ale dobrze się rozwija i nie choruje - przez rok chodzenia do żłobka była chora łącznie 10 dni, teraz we wakacje zaliczyła ospę, wyniki krwi ma zawsze dobre, więc nie zadręczam się już tym. Dziecko piersiowe. Starsza córka od 6 miesiąca była na mm, waga ur 2690, na rok 9800, na 2 lata 11 kg, teraz ma 9 lat i waży 26 kg. Rodzaj karmienia raczej nie wpłynął na ich wagę, są drobne i tyle. Starsza też nie choruje, chyba że jakaś jelitówka zwalająca z nóg otoczenie czy ostatnio ospa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja młodsza ur z waga 4100, do 3 mcy tylko na piersi, później musiałam dokarmiac mm ale to niewiele dało, pierś ssala 5 minut co 3 g, noce przesypiala po 14 godzin bez jedzenia, mm piła po 20-30 ml. Na roczek wazyla 8 kg, teraz ma 1,5 roku i waży 9 kg, jest bardzo wysoka, szczupła, ale nie wychudzona, ja się śmieje że jest pusta w środku :D badania podstawowe w normie, teraz je naprawdę dużo, praktycznie cały czas by jadła jakby jej dac a nie przybiera, pediatra mówi że to będzie fajna szprycha, wysoka i szczupła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedzi, w sumie z moim starszym synem bylo podobnie jak już pisałam, ale miałam nadzieję, ze drugi raz nie będę tego przerabiać. Nie chcę rezygnować z karmienia piersią, bo to też nie sposób napchać mlekiem modyfikowanym, zwłaszcza, ze córka niechętnie pije z butli i wypija maksymalnie 60-70 ml... Staram się karmić jak tylko przejawia chęć, ale ona właśnie też robi długie przerwy i specjalnie nie sygnalizuje głodu. Planuję trochę wcześniej zacząć rozszerzać jej dietę, może inne posiłki jej podpasują. Trochę mnie pocieszyłyście, bo lekarz wysyła mnie do gastroenterologa jeżeli się nie polepszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja corka urodzila sie z waga 3880 a teraz w wieku 9 i pol miesiaca wazy 8 i pol kg. Mala jest na piersi, najpierw mialam ja dokarmiac mm potem anemia potem karmienie warzywami i sokami a i tak lepiej nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja urodziła się z wagą 2910 i na 3 miesiące wazyla 4700, a syn ma 9 lat i ledwo dobił do 24kg, więc nie martw się bo wszystko jest ok,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×