Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Ania mamaZuzi

Poród martwego dziecka

Polecane posty

Powiem Ci Skrzatko,ze nasze zdarzenia mogą być przypadkowe jak napisalas 😞

Zakrzepica zakrzepicą ale czasem myślę,ze może też dodatkowo dziecko leżąc przygniotlo pępowinę totalnie ją "zaklipsowując" . W sumie Ty mając trombofilię masz dwóch Synków więc może oprócz trombofilię musi stać się dodatkowo coś żeby było niepowodzenie....

mi ostatnio znowu gorzej na sercu 😞 Do sąsiadki przyjeżdża wnusia roczna i widok tej małej co weekend łamie mi serce. Dodatkowo te wiosenne spacery małych wózkowiczów budzą smutek bo mojej nie ma 😞

 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ania obecnie zbijam homocysteinę i biorę witaminy i -acard. W listopadzie poroniła i miałam krwotok ,anemię ,więc teraz leczę tę anemię i zbijam homocysteinę.Za 2mce planuję wznowić starania. Ciekawe czy się uda bo różnie może być....

Meg mam pytanie czy Twój lekarz mowil Ci wg niego jakie powinno być Attp w ciąży? Bo ja się nie dopytalam.

Wie może któraś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamo Kruszynki, normalnie można sie starać po 3 pełnych cyklach. Choć każdy przypadek jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja poroniłam 9 lat temu w maju,a w czerwcu już się zaczęliśmy odrazu starać i zaszłam w ciążę bliźniaczą.Chłopcy zdrowi,ważyli po 2.700 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lampka, ale dużo zależy w którym tyg. było poronienie np na początku i  "samo" sie oczyściło czy może była to zaawansowana ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ania mam mutację Leiden hetero i Białko S poniżej 10 ℅

Ja na razie muszę poprawić żelazem anemię bo miałam niską hemoglobinę i całą resztę,wolę poczekać aż zbiję też homocysteinę bo nie chcę znowu jakichś problemów ....

Szkoda,ze tematyka martwych urodzeń nie jest poruszana w prasie dla mam 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz ginekologa, który przepisze Ci zastrzyki z heparyny przy ciąży? Może teraz tez ze względu na sezon grypowy i tego koronawirusa lepiej poczekać ze staraniem. A sok z buraków próbowałaś na anemię? Koleżanka robiła taki w domowej sokowirówce i jej dużo pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mam lekarza,ktory przepisze mi zastrzyki,a co do soku z buraków to dobry pomysł,dzięki.

A jeśli chodzi o koronawirusa 😕 to rzeczywiście jeszcze tylko tego brakowało, Angela Merkel powiedziała,ze 70 ℅ populacji się zarazi,ciekawe czy to dziadostwo nie powoduje problemów w ciazy 😕 No ale najpierw trzeba w tej ciąży być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamo Kruszynki nie pytałam o ten wskaźnik. Zapytam, kiedy będę. 
 

Teraz odebrałam powtórne wyniki zespolu anty. Przeciwciała wyszły dobrze (ujemne), ale po pierwszej ciąży antykoagulant tocznia wyszedl ujemny i to byl dobry wynik, a teraz po drugiej ciazy mam dodatni tylko dziwnie oznaczony na zielono (jako dobry wynik) ale w tabeli z normą „ujemny„ jest dobry. I teraz nie wiem czy pomylili kolor zielony z czerwonym czy napis „dodatni” z „ujemny” 🤷🏻‍♀️ W dodatku do konca nie wiem co ten antykoagulant daje ale pewne jest jedno- nic dobrego i na pewno zwiazany z zakrzepami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meg dziękuję,ze się spytasz lekarza o to attp.Jestem ciekawa po czym oni naprawdę oceniają ,że kobieta zaczyna "krzepnąć" ,bo jeden mówi to drugi tamto eh

Meg może z tym antykoagulantemem to jakaś pomyłka 😕

ja już mam dosyć tych zakrzepów, co to jest za dziadostwo. Człowiek dba o siebie, nie piję nie pali ,zdrowe żywienie i takie cuda wychodzą 😞

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadam tu głupie pytanie,dziewczyny pod koniec ciąży ile godzin w ciągu dnia można leżeć?

Powiem szczerze,ze ja leżałam ostatni miesiąc po 4 ,6godzin dziennie bo myślałam,ze to taki super pomysł.

Czy myślicie ,że to za duzo?

Nie wiem może w ogóle nie polegiwać i pobudzać krążenie?

Możecie powiedzieć jak to u Was było? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi lekarka od usg nóg ( jak miałam podejrzenie zakrzepów)przy badaniu powiedziała, ze nie można za dużo siedzieć. O leżeniu nie wspominała. Jedyne co wiem to, ze jak sie leży do najlepiej od 20 t c na lewym boku. Ja tez staram sie nie zasypiać np na plecach. Kobiety na patologii ciąży tez muszą leżeć, może wtedy trzeba na lewym boku, bo lepsze ukrwienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja leżałam zawsze na lewym boku ale problem był w tym,ze na lewym mała szalała broniła się ale ja się bałam spac na prawym boku, a na prawym było ok,lubiła.Ale ja i tak leżałam na lewym.Nie wiem czy to dobrze ale wszędzie o tym.lewym boku piszą,ze prawy to żle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy zniknie ten koronawirus .Teraz kurczę strach się starac o dziecko 😕

U mnie znowu gorzej psychicznie ,eh dziewczyny jakie to życie jest smutne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

No wlasnie, czy to faktycznie ma znaczenie, czy jak czesto bywa firmy farmaceutyczne oplacaja sobie artykuły. W tym obecnym swiecie nie ma nic pewnego, liczy sie tylko zysk. Wiec ja to czytalam, ale nie chlonelam tego tekstu jako 100% pewnik. Gdybys się dowiedziala czegos o tych badaniach na kobietach, to daj proszę znac. Chociaz przeciez ginekolog tez moze nie miec wiedzy na ten temat. A jesli nie wiadomo o co chodzi, to najczesciej chodzi niestety o pieniadze.

Hej Meg, nie dowiedzialam sie nic konkretnego. Dzis zapytalam gin i ona tylko powiedziala, ze decyzja nalezy do mnie (widac nie znala sie na temacie i zmienila temat). Mam tez ubezpieczenie prywatne i na stronie pacjenta dopytalam sie 1 lekarki na ten temat i ponizej wklejam odpowiedz:

¨oba leki mają ten sam składnik aktywny - enoksapatynę. Clexane jako lek oryginalny ma więcej badań klinicznych (dłużej na rynku, wchodził jako pierwszy lek) . Leki te mogą różnić się substancjami dodatkowymi. Jeżeli ma być Pani spokojniejsza - można brać Clexane (ale to ta sama substancja czynna co Neoparin) ¨

Czekam tez od dluzszego czasu na odpowiedz mailowa od hematologa, jesli dostane to tez wkleje na forum.

Jesli chodzi o mnie to dzis wykupilam 7 opakowan Clexany, bede bardziej spokojniejsza. Wg mnie sie, ze sam Neoparin ma grubsza igielke i po otwarciu duzo kropelek leku same wyplywaja - co tez mi sie nie podoba. Choc tutaj kazda z was musi zdecydowac, jesli dostana skierowanie na ten lek. Na pewno finansowo lepiej wychodzi Neoparin okolo 12 zl za miesiac a Clexane okolo 120zl (przy dawce 0,4 bo gdy ktos ma wieksza dawke to cena w gore idzie automatycznie) mnozac to przez liczbe miesiecy i czas po porodzie wyjdzie spora sumka.

 

Mamo Kruszynki na anemie dostalam Ferrum Lek syrop po 100ml - na recepte. Pilas ten sok z buraka? Ja bede musiala od jutra zaczac robic.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ania ja biorę Ascofer Lek jeśli chodzi o -ŻELAZO.

Zaczęłam pić ten sok , może rzeczywiście pomoże.Choć smak dziwny :).

 

Słuchajcir dziewczyny,czy wie któraś jakim jednym parametrem można mniej więcej sprawdzać krzepliwość krwi???

Bo chciałabym sobie sprawdzać np co miesiąc teraz biorąc accard plus witaminę E.

i teraz powiem Wam,ze to wszystko badać co miesiąc to drogo.Ale czy jest jedno badanie które mówi,ze krew robi się zbyt lepka czy gęsta?

Meg pisałam o Attp czy ono wystarczy?Czy No może być w normie mimo,ze krew zaczyna być zbyt krzepliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamo Kruszynki, do krzepliwosci to mialam D dimery, Aptt, inr i wskaznik protrombinowy, fibrynogen. Weszlam na historie badan i wydaje mi sie, ze to wszystko. Pozniej tez mialam anty axa, ale wg hematologa zupelnie niepotrzebnie.  Co do jednego badania to nie wiem, ktore najlepsze, zeby to sprawdzic.

Czy robiac ten sok z burakow dodajesz jablko albo marchewke. Czytalam, ze pijac sok z burakow trzeba go laczyc z wit c.

Dostalam juz odp od hematologa odnoscnie Neoparinu/Clexany. Ponizej wklejam:

¨Tak jak Pani napisała Clexane jako preparat ma badania u kobiet w ciąży, Neoparin takich badan nie posiada. Neoparine jest tą samą substancja chemiczna, co Clexane. Róznica jest cenowa. Kobiety w ciazy stosuja równiez Neoparine z dobrym efektem. Nie potrafie odpowiedzieć jednoznacznie czy będzie lepiej , czy nie , bo nie dysponujemy takimi danymi. Jezeli problemem nie jest wyższa cena Clexane, to proszę go stosować, bo odnosnie tego preparatu dysponujemy danymi.¨

 

Widze, ze lekarka nie napisala nic odnosnie dodatkowych skladnikow, ktore moga byc nie ujete na ulotce.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ania widać lepiej brać to clexane.

Moja mama bierze kreon to są enzymy trawienne i jego odpowiedniki sa dwa razy tańsze,a okazało się w badaniach ze są sporo bardziej drażniące dla dwunastnicy. Wiesz czasem cena jednak znaczy jakość...Ja to zauważyłam jeśli chodzi o leki....

Dzięki za podanie tych badań, spiszę sobie bo każdy mówi co innego a widać trzeba je wszystkie robić.

Neoparin jest dobry jeśli ktoś ma naprawdę trudną sytuację finansową,ale ja chyba wolałabym clexane,jednak bardzo przebadany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dodaję jabłko do soku z buraka.Marchewką nie chcę mieszać bo ma dużo beta carotenu i nie wiadomo jak to się przełoży na wchłanianie tego żelaza,a jabłko ma Wit c to akurat poprawia wchłanianie żelaza.No ale to każdy sobie sam już dobiera dodatki.

Ja sok z marchwi pije tylko z jabłkiem.Ale ja nie lubię mieszać za dużo tak mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamo Kruszynki mnie lekarz mówił, że będzie trzeba badać poziom homocysteiny, aby sprawdzić stan krzepliwości krwi 🤔 myślałam, że tylko to będzie sprawdzane.

Gdyby była taka konieczność, ja będę brała Clexane. Już sam brak badań na kobietach w ciąży przy Neoparine jest dla mnie wskazaniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meg może zapytaj go dlaczego tylko homocysteina, bo to dziwne.

Jeden lekarz bada to drugi tamto, mi coś mówił gin o D dimerach co miesiąc...

Te badania co podała Ania wyżej na necie są właśnie zalecane przy badaniu nadkrzepliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałam mówił o homocysteinie, ale nie mówił, że tylko. Wspominał o niej. Zdam się na wiedzę i doświadczenie lekarza i będę wykonywać badania, które zaleci. Zresztą w obecnej sytuacj pewnie będę musiała odłożyć niestety plany na inny czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 😞 teraz koronawirus i strach....nie wiadomo czy w ogóle się np mi jeszcze uda mieć dziecko.Nie wiadomo kiedy to wszystko się uspokoi , może dopiero za rok dwa 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze, jesteście zdrowe i tak jak ja czekacie, aż to wszystko się już zakończy i powrócimy do w miarę normalnego życia 😔

Ja staram się przygotować suplementacją do kolejnej ciąży, ale mam problem z Acardem. Hematolog i ginekolog zalecili brać najniższą dawkę (75mg 1 raz dziennie) już 6 tygodni przed staraniami, biorę od trzech i dwa dni temu zaczęła boleć mnie głowa. Codziennie czuję ucisk z tyłu, jakbym miała wysokie ciśnienie w czaszce, dziwne uczucie. Do tego czasem mam szum w uszach, to chyba jednak skutki uboczne tego leku. Wczoraj już nie wzięłam tabletki, bo obawiam się o jakieś komplikacje. Już myślałam, że wezmę Acard i heparynę jak większość, a pewnie znowu napotkam na jakieś przeszkody 🤷🏻‍♀️😔

Trzymajcie się, dbajcie o siebie i bądźcie bezpieczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze, jesteście zdrowe i tak jak ja czekacie, aż to wszystko się już zakończy i powrócimy do w miarę normalnego życia 😔

Ja staram się przygotować suplementacją do kolejnej ciąży, ale mam problem z Acardem. Hematolog i ginekolog zalecili brać najniższą dawkę (75mg 1 raz dziennie) już 6 tygodni przed staraniami, biorę od trzech i dwa dni temu zaczęła boleć mnie głowa. Codziennie czuję ucisk z tyłu, jakbym miała wysokie ciśnienie w czaszce, dziwne uczucie. Do tego czasem mam szum w uszach, to chyba jednak skutki uboczne tego leku. Wczoraj już nie wzięłam tabletki, bo obawiam się o jakieś komplikacje. Już myślałam, że wezmę Acard i heparynę jak większość, a pewnie znowu napotkam na jakieś przeszkody 🤷🏻‍♀️😔

Trzymajcie się, dbajcie o siebie i bądźcie bezpieczne. 

Hej Meg, jesli chcesz mogę Ci przesłać poczta preparat Zaax 150 mg, zostało mi 15 tabletek z data ważności do marca 2021. Spróbowałabys sobie czy Ci sluza. Poczytaj o nich często lekarze dają je kobietom, które zle znoszą Acard. Choc mi Acard bardziej służył jesli chodzi o skutki uboczne to w porównaniu z zaxem było ich mniej, ale u Ciebie może być na odwrót. Daj znać jesli byś chciała.                     Miała któraś z was robione badania wit b12 w ciąży? Ja mam zbyt niski wynik tej witaminy, kupiłam dzis w aptece metylo b12 500, ale na ulotce jest, ze nie jest to zalecane dla ciężarnych ... (Gin napisał mi tylko na kartce, ze ma być to metylo. ) dlatego już zgłupiałam. Orientujecie sie cos w tym temacie albo możecie polecić dobra wir b12 w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, dziękuję bardzo za wskazówkę, bo glowa mi pęka. Juz nie wiem, czy to acard, czy to ciagle siedzenie w domu, bo jestem na codzień dość aktywną osobą i moze moja glowa nie daje już rady. Muszę poczytać o tych innych preparatach. Oby na tym zestawie się udalo i bylo wszystko dobrze 😔

wit B12 biorę jako caly kompleks metylowanych witamin: folian, b12 i b6 wszystko w jednej tabletce. Zamawiam MODULATOR FORTE z firmy WISH. Mam tą mutację MTHFR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meg,

 

Wyslalam do Ciebie wiadomosc pryw.

Z tego co sprawdzilam na szybko ten Modulator forte ma taki sam sklad B12 jak metylo b12 500. Z tym, ze na metylo b12, jest napisane, ze nie jest on wskawany dla ciezarnych a Twoj Modulator w przeciwskazaniach dla ciezarnych. Czy lekarz kazal Ci brac ten lek przy staraniach a w czasie ciazy odstawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×