Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 1naszcykl

Mamy na LIPIEC 2016

Polecane posty

Gość gość
Na tokofobię cierpiałam kilka lat przed zajściem w ciążę.Z tego właśnie względu nie decydowałam się na potomstwo.Dojrzałam,zaszłam w ciąże i moje nastawienie zmieniło się o 180 stopni.Nie chcę cesarki na życzenie tylko w przypadku gdy lekarz stwierdzi że inaczej się nie da albo cc byłoby lepsze dla dziecka.Teraz nawet nie chcę znieczulenia bo mogą źle wbić i później bóle pleców pozostają na lata,tak jak i blizna co prawda pod bielizna ale jest.A jakbym mogła uniknąć to po co pchać się pod skalpel.Pojęczę,powyzywam,pokrzyczę ale póżniej szybciej dojdę do siebie taki mam plan chyba że dziecko inaczej się ułoży na co nie mam już wpływu ale nastawienie i psychika dużo robią.Teraz sobie myślę że tyle kobiet rodzi naturalnie to czemu ja bym miała nie wytrzymać z bólu Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tak wracając do łóżeczek czy polecicie jakieś drewniane z opcją bujania ? Czy markę Klupś znacie ? Może ma któraś z was coś od nich Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz wystawi skierowanie na cc bo mialam cukrzyce ciezarnych wiec na90% bede ją miała znowu, wtedy dzieci maja na ogol wiecej niz 3,5kilo a po jednej cc wyzsza waga juz jest niewskazana do porodu naturalnego. Ogolnie chodzi przede wszystkim o fakt ,ze mialam juz jedno cc. Ale czy majac skierowanie faktycznie zrobia mi cc w szpitalu to tego nie wiem. Roznie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciągle pod koniec strony coś się zacina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem że kupno wózka to jeszcze odległa przyszłość,ale tak sobie przeglądam i zastanawiam się :D nie znajdzie się tego idealnego,zawsze cos tam nie spasuje chciałabym szczególnie dobrej jakości fotelik samochodowy jeszcze taki wózek chodzi mi głowie http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=6504&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Dziewczyny, a skąd wicie, że macie, albo miałyście tokofobię? Byłyście u specjalisty, który to stwierdził? Bo generalnie większość z nas boi się porodu i jest to zupełnie naturalne, niekoniecznie jest to tokofocia... W temacie wózków, ależ to poszło do przodu, jest tyle fajnych lekkich... Jak ja szukałam, to niektórych, które pokazujecie nie widziałam. Mam nadzieję, że mój się sprawdzi :) tak jak reszta rzeczy, które czekają już tyle czasu u rodziców w garderobie na nasze Małe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tokofobia to powazna choroba, sam ogromny lęk przed porodem nie jest chorobą. Na studiach podczas praktyk mialam kontakt z kobieta ,ktora miala rozpoznana tokofobie. Po 5 latach malzenstwa zaszla w nieplanowana ciaze. Fakt iz spodziewa sie dziecka i dojdzie do porodu wywolywal u niej całkowitą paranoję. Nie mogla calymi nocami spac, po wplywem lekow zasypiala i ciagle snila jej sie krew, martwe plody, dzieci bez glow, rak czy z wnetrznosciami na wierzchu ; wyrywala sobie wlosy z glowy, drapala sie po rekach, trzesla sie ze strachu i calymi dniami plakala. Mialam kontakt z tą kobietą gdy byla w 12 tygodniu ciazy i przebywala w szpitalu. Z normalnej, pracujacej i aktywnej kobiety stala sie calkowicie sparalizowaną strachem. Oczywiscie choroba ta moze miec rozny przebieg ale sam strach i wstret do porodu nie są chorobą. Wiekszosc z nas sie boi, wiele z nas boi sie nawet bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabriela2503
Witajcie drogie mamy! smiling smiley Czekanie na dzidziusia to cudowny czas, który postanowiłam zbadać w mojej pracy magisterskiej. Jeżeli chcecie się podzielić swoimi odczuciami, przeżywanymi stanami i radościami serdecznie Was zachęcam i proszę o pomoc w badaniu. Oczywiście anonimowym, dodatkowo po raz pierwszy w Polsce przy użyciu smartfona! smiling smiley Do przeprowadzenia badania będzie potrzebny również zaangażowany tatuśsmiling smiley Poniżej przesyłam instrukcję na czym polega badanie. Przeczytajcie proszę i zastanówcie się czy możecie poświęcić troszkę swojego czasu i baaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo pomóc mi w badaniu. Co jest potrzebne żeby wziąć udział w badaniu? -para spodziewająca się dziecka -oboje posiadający smartfony z dostępem do internetu o badaniu: Masz okazję do wzięcia udziału w niecodziennym projekcie badawczym, wykorzystującym metodę experience sampling, która pozwala na pomiar aktualnych przeżyć i doświadczeń. Experience sampling method (ESM) Metoda experience sampling staje się coraz bardziej popularna wśród psychologów i coraz łatwiej dostępna, dzięki powstawaniu aplikacji smartfonowych przeznaczonych do jej stosowania. Stosując tę metodę możesz np. pytać badanych o ich samopoczucie w różnych momentach, a następnie przeanalizować jego zmiany w zależności od czasu i innych kontrolowanych czynników. Metoda experience sampling znalazła zastosowanie w wielu dziedzinach psychologii, m.in. w psychologii zdrowia, psychologii klinicznej czy psychologii osobowości. Biorąc udział w badaniu, będziesz mógł zapoznać się z tą metodą lepiej niż poprzez czytanie o niej. Zobaczysz, w jaki sposób wygląda pomiar i jak przebiega całe badanie. Po zakończeniu badania, dowiesz się, jakie informacje udało się zebrać i jakie wnioski można z nich wyciągnąć. Na czym polega badanie? Badanie będzie wymagało wypełniania tej samej ankiety 5 razy dziennie przez 7 dni. Będziesz jednak zaskoczony tym, jak niewiele czasu to zajmie. Jednorazowe wypełnienie ankiety to mniej niż 2 min! Aby móc wziąć udział w badaniu potrzebujesz tylko smartfona z systemem Android lub iOS. Zainstaluj aplikację, postępując zgodnie z dołączoną instrukcją i noś telefon przy sobie przez 7 dni, reagując na powiadomienia wysyłane przez aplikację. Jeśli będziesz otrzymywać mniej powiadomień niż powinieneś, koniecznie skontaktuj się z nami mailowo. POMIARY: są 3 pomiary za każdym razem przez tydzień. -pierwszy 3-4 tygodnie przed zmianą (urodzeniem dziecka) tutaj pobieramy Lifepack "Co robisz?" z aplikacji (przez tydzień) -drugi- 1 tydzień po zmianie (po urodzeniu dziecka) tutaj pobieramy Lifepack "Tydzień po zmianie"(przez tydzień) -trzeci - 8 tygodni po zmianie (po urodzeniu dziecka) tutaj pobieramy Lifepack " 8 tygodni po zmianie"(przez tydzień) Osoby zainteresowane i chętne do pomocy, bardzo proszę o kontakt mailowy: gabrielakutryn@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mimi mialas zniknac z tego forum po co tu wracasz??spadaj stad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jamarianna Kilka lat temu panicznie bałam się porodu i wszystkiego co z nim związane.Nie chciałam zajść w ciążę a jak ktoś życzył mi dziecka to mówiłam że to tak jakby mi życzył śmierci bo przecież rozerwie mnie i wykrwawię się na śmierć.Przerażało mnie wszystko.Mogłabym już spokojnie mieć teraz kilkuletnie dziecko ale strach przed ciążą i porodem był taki że stwierdziłam że dzieci nie chcę.Odbyłam poważną rozmowę z mężem który już od dawna był gotowy na bycie ojcem i powiedział że opłaci mi prywatną klinikę żebym mogła urodzić jak chcę nawet z cesarką na życzenie,osobna ładna sala,dobre warunki i na pewno nic mi się nie stanie.Po wielu latach w koncu zdecydowałam się i jak tylko zaszłam to strach minął.Oczywiście nie jest to tak że go w ogóle nie ma bo tylko głupiec się nie boi ale boję się bardziej o dziecko żeby wszystko było dobrze a już nie boję się tego bólu,krwi,cięcia,szycia.Być może to nie była taka typowa tokofobia tylko zwykły paniczny strach przed porodem ale tak to teraz nazwałam bo lekarz mi tego nigdy nie stwierdził bo w zasadzie nie rozmawiałam na ten temat i nie leczyłam się.Teraz jestem nastawiona na poród naturalny jeśli lekarz wyrazi taką zgodę Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mageliza1987
Dajcie już spokój bo się nieprzyjemnie robi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Hej Dziewczyny,co do tokofobii ja nie bylam u specjalisty,ale panicznie boje sie kazdego bolu,lekarzy nie mowiac o dentyscie.Dlatego tez zdecydowalam sie na cesarke,by sie nie martwic,nie stresowac tak jak bym sie stresowala przed porodem naturalnym.Chce byc spokojna i miec komfort.Mam nadzieje,ze nie bedzie komplikacji i dotrwam do lipca.Znam wiecej osob ,ktore rodzily przez cc jak naturalnie i slyszalam od nich same pozytywne opinie.:-)Pozdrawiam ,milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość321
Mysle,ze kazda kobieta powinna miec wybor.Kazdy ma prawo decydowac o tym jak bedzie rodzil,to jest moje zdanie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc321 a nie boisz sie bólu po cesarce? Po cesarce bardziej boli i to przez dluzszy czas niż w trakcie naturalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
No właśnie, wszystkie się boimy porodu, bólu, ale do tokofobii to jeszcze daleka droga, na szczęście! I chyba się zgadzam, że kobieta powinna mieć możliwość wyboru formy porodu. Ja nigdy nie rodziłam naturalnie, a cesarkę zniosłam świetnie, zagoiło mi się błyskawicznie i do normalnej aktywności wróciłam po tygodniu, a do współzycia po 4 tygodniach. Teraz blizna jest prawie niewidoczna i w tej ciąży to się cieszę na cesarkę, a już najbardziej z tego, że będzie wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie na temat wózków nikt nie pisze bo za wcześnie,lub myślicie że to reklama co dałam linki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamaranna
Gościu, nie nie, ja patrzyłam na te linki co posyłacie, ale już mi się plączą ;) ja uważam, że o wózku trzeba wcześniej zacząć myśleć, żeby potem móc szybko po prostu kupić ten obczajony i dla nas najlepszy. Ja bardzo długo szukałam a kupiłam ze 2mce przed terminem porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ażurek
jamaranna a jaki Ty kupiłaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ażurek tak, bo to wyglada jak podstawiona osoba, firmy często tak robia, a potem jest masa postów ktory lepszy gorszy itd. Wózków jest tysiące kazda wybierze odpowiedni dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zawsze po cc bardziej boli niz po porodzie naturalnym. To bardzo indywidualna kwestia. Ja mialam tylko cc, 12h po cieciu bralam prysznic, mylam glowe a 24h po cieciu podnosilam rzeczy z podlogi i funkcjonowalam normalnie nawet zrobilam makijaz i wyprostowalam wlosy, 48h po cc bylam juz w domu. Nie mam porownania do.porodu naturalnego ale dojscie do siebie po cc wspominam bardzo dobrze. Kolezanka lepiej wspomina czas po cc niz po naturalnym, to bardzo indywidualna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Ażurek, ja kupiłam chicco urban, półtora roku temu to była nowość :) Wanila86 zgadzam się z Tobą! Tak samo szybko doszłam do siebie po cc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Ja po drugiej cesarce doszłam do siebie dużo szybciej niż po pierwszej,mam nadzieję że teraz też tak będzie po przy trójce będę musiała szybko dojść do siebieil i raczej nie będę miała czasu na leżenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
MamaMagda90, faktycznie musisz ekspresowo wydobrzeć, ale motywację masz najlepszą ze wszystkich :) a ile mają Twoje starsze Maluchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Jeden syn w maju będzie miał 4 lata a drugi ma 17 miesięcy:)więc różnica między każdym będzie dwa lata:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamarianna
Wow, super to wykombinowaliście :) będa najlepszymi kumplami. Synek mojego męża ma 9 lat i trochę szkoda, że u nas będzie taka duża różńica wieku, ale myślę, że młody będzie przeszczęśliwy, że wreszcie ma młodsze rodzeństwo, pewnie będzie się opiekował i rządził, hihi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MamaMagda90 a ile masz lat jak można spytać ? Dziewczyny ile przytyłyście bo ja tak ok 1,5 do 2 kg i zastanawiam się czy nie za dużo.Jutro zaczynam 17 tydzień. Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Jamarianna między moim bratem a mną jest 15 lat różnicy a jestem z nim bardzo związana,więc u ciebie napewno też tak będzie,bo wkoncu to rodzeństwo i zawsze będą za sobą:)ja jutro wizyta u giną ciekawe co mi powie i jak tam moje wyniki,trochę obawiam się o tą toxoplazmoze bo lekarka mówiła że może się uaktywnić chociaż jest to bardzo rzadkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMagda90
Mimi w tym roku kończę 26lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha.No to musisz już później ładnie uważać bo do plus minus 45 roku życia jeszcze coś może się przytrafić :) Mimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×