Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość369

Co Wam pomogło zajść w ciąże po kilku nieudanych staraniach?

Polecane posty

Gość gość369

Witam,jestem po 30tce ,dopiero teraz poczulam instynkt macierzynski,teraz mamy z mezem swoj kąt,prace,wiec myślimy o dzidziusiu.Mam regularne cykle,co 26dni..wszystko niby jest ok ,a juz 3cykle staran i nic:-(:-(.Teraz w ostatnim nawet kupilam testy owulacyjne i byly pozytywne,a mimo to nie udalo sie:-(jestem zalamana:-(.Sa tu jakies dziewczyny w podobnej sytuacji?lub takie ktore po wielu probach zaszly w ciaze?cos bralyscie jakies leki od ginekologa?pomogly Wam??jestem zalamana:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 cykle starań to nic, bezpłodność się podejrzewa gdy przy regularnym współżyciu nie zajdzie się w ciążę przez rok podstawa to badania, sprawdź hormony TSH, t3, t4, FSH, estradiol, progesteron, prolaktynę może być tak że cykle regularne a np. nie ma owulacji (np. przez zbyt wysoką prolaktynę), lub w drugiej fazie cyklu za mało progesteronu i przez to ciąża się nie utrzymuje czyli najpierw trzeba wykluczyć zaburzenia hormonalne, potem ewentualne infekcje a na końcu zbadać nasienie partnera sprawdź czy jest hormony są OK i czy jest owulacja, może w międzyczasie się uda łykaj kwas foliowy, olejek z wiesiołka (tylko do owulacji, potem przerwa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 cykle i jesteś załamana?! o bezpłodności można mówić po roku bezowocnych starań, a ty dopiero jesteś w trakcie starań i już masz dół??! Jak ty chcesz zajść jak ty już teraz mam nerwy? dziewczyno współżyj dla przyjemności, dla orgazmu, a nie myśli o dziecku, dopiero wtedy pojawi się w najmniej oczekiwanym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi pomogło zajęcie się czymś innym - poszłam na dodatkowy kurs i zajęcia fitness. Na myślenie o owulacji nie miałam czasu i się udało. Wcześniej 8 miesięcy i nic, badnia w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyjazd do Turcji i wyluzowanie sie. Naprawde bo 1,5 roku starnia sie w konsu w wieku 31 lat zaskoczylam. Zreszta nie tylko mi pomogl egzotyczny klimat ale tez moim 2 kolezankom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze nie "bezpłodność " tylko niepłodność i podstawowe badania zgodnie z WHO zaleca się po 6 mcach nieudanych starań. Nawet zdrowa super płodna para może potrzebować kilku mcy na zajście. Niestety zajście w ciążę to skomplikowany proces i sam regularny cykl o niczym nie świadczy. Ja mam cykle jak zegarku, co miesiąc owulację, mąż dobre nasienie, a mimo że zaczęliśmy starania kiedy miałam tylko 22 zajęło nam to 4 lata i pomogła dopiero 3 inseminacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi pomogło odpuszczenie sobie zupełnie ...naprawde to działa ! A teraz jestem w 20 tyg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość369
Hej Dziewczyny,dziekuje Wam za odpowiedzi.Jesli chodzi o te wszysztkie badania to mam dobre,bo je robilam juz.Wszystko jest ok,owulacje tez mam,bo i ginek to potwierdzila i te testy..olej z wiesiołka brałam raz w jednym cyklu,a kwas foliowy biore juz od stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczerze? Zrezygnowałam ze starań na siłę i samo przyszło-bodajże za 2 miesiące byłam już w ciąży. Odblokowałam się psychicznie, jednym słowem uwierzyłam, że nie moge mieć dzieci. powiedziałam to lekarzowi, a on na to - i właśnie dlatego Pani zaszła ;) spinanie się do niczego nie doprowadza, i nie mowie tylko o ciąży, w ogóle o życiu. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaszłam w 6 cyklu starań i też myślałam ze to wieczność. Zaczęliśmy używać żelu Conceive plus i w drugim cyklu stosowania udało się. Tego dnia też wyszedł mi test owulacyjny tzn. ta druga kreska ( testowa) była mocniejsza od kontrolnej a wcześniej były o takiej samej intensywności. Więc albo sila perswazji z racji cudownego żelu albo naprawdę trafiliśmy idealnie pierwszy raz w owulację. Niektórzy zle odczytują te testy i chyba ka też zle to robiłam :) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość369
Jesli chodzi o wyjazd bylismy z mezem w tym roku zagranica,jednak zaczelismy starania po powrocie dopiero:-(moze to byl bład:-(,postaram sie odpuscic..a co sadzicie o testach owu?warto je robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapłodnienie to wbrew pozorom bardzo skomplikowany proces i jest mnóstwo FIZYCZNYCH rzeczy, które mogą uniemożliwiać ciążę. Gdyby psychika była taka ważna, to kobieta nigdy nie zaciążyłaby przy in vitro czy inseminacji (korzystanie z tych metod to ogromny wysiłek psychiczny). Mieliście wszystkie badania m.in.: - hormonalne? - choroby jak cytomegalia, toksoplazmoza? - monitoring cyklu? - badanie drożności jajowodów? - histeroskopia diagnostyczna? - laparoskopia diagnostyczna? - badania immunologiczne? - test na wrogość śluzu? - szczegółowe badanie nasienia? - badanie fragmentacji DNA plemnika? - badanie kariotypu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość369
Dzieki gosc 12:44,a ten zel to w aptece dostane??Dziekuje Wam za wszystkie odp dziewczyny.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używałam żelu, nic nie dał. Przede wszystkim zróbcie badania nasienia czystość pochwy, cytologię, bakteriologię, mykologię Twoją i partnera oraz poziom hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nam pomógł wyjazd w góry wczesniej zażywałam od 3 mies castagnus i olejek z wiesołka do tego dołączyłam testu owulacyjne potem wyjazd w góry i bach stało sie po 2 latach nieduanych prób miesiąc w miesiac!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chynba, jak juz stracilam nadzieje, przestałam o tym myslec i sie wyluzowałam. Przedtem leczenie ( a wlasciwie badania, z ktorych malo co wynikałoi) i 2 poronienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość369
Dzieki Dziewczyny,mam nadzieje ze tez mi sie w końcu uda,moze w 4tym cyklu.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierwsze dziecko wyszlo nam od razu z drugim nie wychodzilo prawdopodobnie mialam cykle bezowulacyjne Od lekarza dostalam Castagnus i bralam go w podwojnej dawce.Zaszlam w ciaze w 2 cyklu z casta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Postaram sie nie planowac i podejsc na luzie,choc pewnie to trudne bedzie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego trudne? Tylko o ciąży myśleć to strata czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lulinka
Zaszlam po 9-ciu miesiach staran. Faktycznie jak odpuscilam to zaszlam w ciaze. Niestety poronilam. Obecnie 3 cykl staran i nic. Znow nie potrafie sie 'wyluzowac'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w tej Turcji to pomógł Mustafa czy Ahmed ? Mąż potem nie dziwił sie że dziecko takie jakieś trochę inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie nakrecajcie się kobietki na ciążę, ja jestem skupiona na własnym rozwoju I szkoda mi życia na myślenie kiedy wreszcie będzie ciąża. Jak będzie tak będzie! !! Głowa do gory:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość369
Hej Dziewczyny,dzieki za odp.Lulinka,b.wspolczuje:-(.Moze dolaczysz do nas na stronke mamy na lipiec?pozdrawiam:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nam pomogło in vitro. Mama dwójki szkrabów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieje,ze nie bedzie potrzebne nam in vitro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się staram cykl 11 i nic. Ale mam już jedno dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja starałam sie 4 miesiące ile testów zrobiłam to nie zliczę wiecznie 1 kreseczka wkoncu sobie odpuściłam zapomniałam o tym nie myślałam i niespodziewanie zaszłam moja droga . Dlatego odpuść zaczekaj i zobaczysz ze sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość369
Dzieki za odp:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×