Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość karolaaaaaa_

Kocioł na pellet jak się sprawdza? jakie koszty?

Polecane posty

Gość karolaaaaaa_

Użytkuje ktoś z Was kocioł na pellet? zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, ale wcześniej chciałabym poznać opinie właścicieli takich urządzeń. I jak jest w paliwem, jest łatwo dostępne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obecnie na rynku działa ok. 20 producentów pelletu, więc nie powinno być problemu z dostępnością tego paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anaa_8763
Najlepiej zdecydować się na zakup kotła na różne rodzaje paliwa. W takim urządzeniu można będzie spalać zarówno pellet, jak i eko-groszek czy miał węglowy np. piec Ares z producenta Ekowitt. Jeżeli chodzi o pellet moim zdaniem to dobry wybór, można zachować czystość w kotłowni, nie ma problemu z jego dostępnością, jest tani i ekologiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też się zgadzam że najlepiej zainwestować (bo to przecież nie mały wydatek) w taki kocioł na różne rodzaje paliwa. Sama mam kocioł z podajnikiem Krzaczka który można zasilać pelletem, drewnem czy eko-groszkiem. A tak w ogóle polecam z podajnikiem bo jest o wiele przyjemniejszy w użytkowaniu niż zasypowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale czy taki kocioł do wszystkiego nie będzie do niczego?? Przecież każdy rodzaj opału ma inną wielkość, inaczej się spala. Może wybrać lepiej kocioł na jeden opał który będzie wykorzystywał w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od ponad roku czasu użytkuję kocioł KJ G z Piecbudu - co dla mnie bardzo ważne: kocioł może spalać też eko groszek, węgiel, drewno, także duża gama wyboru - palę tym, co akurat mam albo co uda mi się taniej kupić. A kocioł sprawdza się naprawdę dobrze, od nowości nie ma z nim żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie kotly na rozne paliwa są bardzo ekonomiczne i korzystniejsze, sama taki mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie tez się sprawdza!! Ekonomiczny i samo rozpalający się :) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie sie sprawdza 499.com.pl . Wydajny i ekonomiczny :) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pellet jest droższy niż ekogroszek , ale tanszy niż ogrzewanie prądem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jednak na ekogroszek postawilem. Mam od Witkowskiego kocioł z nowej serii LUX. Bardzo fajne jest to że ma gniazda w tylnej części kotła przez co nie widać kabli i ma mało spawów. Łatwy i wygodny w czyszczeniu, nie mam z nim problemów. Generalnie- polecam Można też zerknąc na ich strone i ewentualnie sie skontaktowac to coś doradza http://www.sklep-witkowski.pl/ bo pracownicy tez ogarnięci i znają się na rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pellet to jest moda .. Ale droga i kosztowna Wedlug mnie tylko więgiel w polskich warunkach ma racje bytu piec podajnikowy na ekogroszek i nie trzeba schodzić często do kotlowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z doświadczenia wiem, że od razu jakiś diametralnych zmian nie zauważsz, ale finalne rozrachunki są niższe, to na pewno. Ja mam kocioł http://ekogren.pl/ i powiem Wam, że ogólnie jesteśmy zadowoleni. Po czasie widać oszczędność i dobrze grzeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W kwestii kotła na pellet polecam marke Piecbud, mają już duże doświadczenie na rynku, kocioł u rodziców w domu był tej marki własnie, u nas jest kominek tez od nich. A własnie rodzice zamierzają zamawiac kocioł na pellet juz. http://www.piecbud.net.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie bardzo dobrze sprawdził się kocioł całodobowy od http://www.stefaniak.pl/. Ogólnie mają bardzo dobry wybór, kocioł jest wydajny i porządny - no i nie narzekam na ich ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakiś czas temu zaopatrzyłem się w kocioł firmy www.pellux.pl , gdyż zależało mi na opalaniu pelletem. Postawiłem właśnie na te formę opału, gdyż jest ona wbrew pozorom atrakcyjna cenowo. Co najważniejsze, koszta nie są z kosmosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAdas11q
Witam to wszystko jest fajne jak masz ogrzać dom pelletem mniejszy niż 150 metrów wtedy ok jednak przy większej powierzchni wychodzi to drogo. jak potrzebujesz dobrego pelletu http://www.sodap.pl/pelett.html polecam skład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
według mnie sprawdzają się świetnie, ja zainwestowałam w te http://ekogren.pl/ i jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni. Moim zdaniem warto w nie zainwestować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olgierd36
Przy 150 m2 to czymkolwiek byś nie ogrzewał to wychodzi drogo. Wiem, po przerabiałem temat. Dom 160 m2, nowy, dobrze ocieplony, a rachunki za gaz zimą - horrendalne. Na szczęście teraz mam kocioł Sas - http://sas.busko.pl/ na pellet właśnie i w końcu przestałem się martwić o rachunki, w domu ciepło, obsługa pieca łatwa (nawet żonka sobie radzi, jak mnie akurat nie ma). Wszystko na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbinka82
U nas się sprawdza :) W zasadzie to nie mamy powodów do narzekań :) Dom 145 m2, zużywamy około 1,5 tony pelletu w sezonie (nie wiem czy to dużo czy mało :O ) ale dla nas w sam raz. JEsteśmy w 4 (2 dorosłych i 2 dzieci). Wcześniej mieliśmy węgiel i szło dużo więcej, poza tym syf był niemiłosierny, teraz dużo lepiej i czyściej. Używamy pelletu od producenta z naszych okolic, duża firma Stelmet, a pellet to LAVA. Dobry jakościowo, ekologiczny, z certyfikatami no i cenowo powiedzmy do przełknięcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o polski pellet to mam zaufanie do producenta ze strony pelletem.pl. Oni są z Wielkopolski ale dowożą opał gratis na terenie całego kraju. Nie ma znaczenia czy kupuje się jedną tonę, czy dziesięć ton to dostawa jest tak czy siak w cenie. Bardzo dobre parametry pelletu i to się faktycznie odczuwa przy ogrzewaniu. Wydajny opał, mało popiołu zostawia, nie zasyfia spalinami okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg mnie bardzo dobra wymiana, koszta na pewno zmniejszyły się, zwłaszcza jak wiesz gdzie dostać dobry pellet. Sprawdź tutaj http://makopellets.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mundialomoralo
mamy kocioł kostrzewy od 6 lat (od nowości domu). Dom 139 metrów, koszt na ogrzewanie dla 5 osobowej rodziny przy mocnej zimie to ok 2,5-3 tysiące.używamy pelletu Olimp od początku - nie było żadnych problemów, jest wygodny, łatwo dostępny, przystępna cena - podobno jeden z najlepszych na rynku. pellet - super sprawa. w rodzinnym domu był (i jest :(( ) piec na węgiel.... nieporozumienie... syf, smród i wiadomo, a tutaj przy pellecie czyściutko, wygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foroos

U nas jest kocioł na pellet Forest Natura i bardzo go sobie chwalimy, ekologiczny, ma świadectwo EcoDesign Komisji Europejskiej no i ma bardzo wysoką sprawność cieplną. Kocioł kupowaliśmy w Budmet i cenowo było bardzo ok, opłacało się.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arekP

U nas dobrze się sprawdza, nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Mamy kocioł od www.budmetnocon.pl/ Grzeje jak trzeba, nie pasuje się, cenowo według mnie jest bardzo ok. Pellet jest tez fajny bo nie brudzi kotła jak węgiel no i do tego ważny aspekt czyli ekologia, nie chciałem już używać węgla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeremi

U nas jest kocioł pelletowy Pellux od Nibe-Biawar z Białegostoku. To kocioł z podajnikiem, nie wymaga specjalnej obsługi, jest oszczędny w eksploatacji, także jestem z niego bardzo zadowolony, to o prostu funkcjonalny i solidny kocioł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzeskowiak

U nas jest kocioł Witkowskiego, markę chwalę bo robią bardzo solidne kotły, z reszta doradzą jaki będzie odpowiedni , jak ustawiac sterownik itd. Doradzono nam kocioł Toret Pellet, ma obrotowy palnik Kipi - sam się rozpala, wygasza, czyście, nie wymaga tyle nakładu pracy. Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam piec firmy Heiztechnik, ten model to chyba "HT ONE" z tego co pamiętam. Niewielki ale wydajny, naprawdę fajnie się sprawuje 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×