Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Agaata25

Pomocy jak zorganizować ślub i wesele.

Polecane posty

Gość Agaata25

Hej Dziewczyny i Panowie, Mam ślub za pół roku na razie tylko kościół załatwiony, proszę o pomoc w sprawie sali weselnej, fotografa, kamerzysty, adresu sklepu z sukniami, garniturami, zespołu/dj itd. itp. jestem zupełnie zielona w tym temacie. Lokalizacja wszelkich usług to Warszawa i okolice. Z góry dziękuję, każda rada będzie na wagę złota. Pozdrawiam Agata

Gość gość
Matko, skąd się biorą takie tępe dzidy? Jak załatwić salę? Szukasz w necie sal w Wawie i okolicach. Dzwonisz z pytaniem czy mają wolny termin, który Cię interesuje a potem z tych co te terminy mają, po oględzinach na miejscu, wybierasz tę która Ci najbardziej pasuje. Z kapelą, fotografem, kamerzystą. Proste jak drut, ale widzę, że raczej do zaradnych nie należysz.

Może lepiej skorzystać z osoby, która się zajmuje tym zawodowo... jeśli ktoś nie jest w stanie ogarnąć kilku spraw, może nie warto się na to samemu porywać.

Nie zapomnij o zaproszeniu gości i wysłaniu im zaproszeń. Czasu nie masz za wiele, wiec warto się sprężyć. Zamów sobie tu http://www.probitus.pl/ bezpłatne próbki zaproszeń. Przy okazji zawieszki na alkohol możesz zamówić - będziesz miała jeden temat z głowy. Powodzenia !

Najlepiej rozpisać sobie wszystko co zostało do zrobienia (jak najdokładniej) i określić co jest najważniejsze i jako pierwsze. Później krok po kroku realizować swój plan

1. zrób listę gości na kartce, żebyś wiedziała na ile osób będzie wesele, bo od tego zależy to, jak dużej sali potrzebujesz 2. poszukaj na necie listy lokali które w twoim mieście organizują wesela (na stronie gdziewesele proponuje, tam są chyba też podane limity ile się osób zmieści) 3. zadzwoń do tych miejsc, które ci przypadły do gustu i spytaj o termin i czy zmieści się na sali tyle osób ile zapraszasz 4. jak gdzieś jest wolny termin i ok z miejscami, to od razu się umów, że przyjedziesz zobaczyć lokal i porozmawiać o kosztach wesela 5. wybierz jedną z sal, przyjedź tam podpisać umowę i wpłacić zaliczkę 6. dja/zespół, fotografa i kamerzystę też możesz poszukać na necie, wpisz np "dj na wesele warszawa" i zobacz kto ma najwięcej dobrych opinii. możesz też popytać znajomych którzy już mieli wesele, czy kogoś polecają. a potem tak samo - dzwonisz do nich, pytasz o termin, jak wolny to się umawiasz na spotkanie, jak ci się podoba oferta to podpisujesz umowę. 7. jak to załatwisz to zajmij się szukaniem sukienki w salonach 8. na 3 miesiące przed ślubem zajmij się zaproszeniami

Gość zyga759
Najlepiej wynająć do tego osobę, która załatwi Ci wszystko jeżeli Cię na to stać. A jak nie to najważniejsze zaklepać datę ślubu, znaleźć salę , orkiestrę, fotografa i kamerzystę, który będzie dostępny w ten dzień. A potem już reszta szybko Ci pójdzie . Co do kamerzysty to mogę Ci polecić studio Charles: https://vimeo.com/charlesstudio , gdzie mają fajne realizacje i do tego profesjonalny sprzęt jakość 4k Ultra HD . Do tego możliwość kamerowania z lotu ptaka no i działają na terenie całego kraju.

Gość Gustaw3223
Wszelką pomoc znajdziesz na tej stronie http://www.gdziewesele.pl . Znajdziesz tu ośrodki, fotografów, kamerzyste, oprawę i wiele innych atrakcji związanych z przyjęciem weselnym

Gość gość
Propozycja idealna na piękny ślub w plenerze! Zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą. MET-BUD Konstrukcje Stalowe jest młodą, prężnie rozwijającą się firmą z siedzibą w Siedlcach. Dysponujemy własną halą produkcyjną wyposażoną w najwyższej klasy maszyny i sprzęt do obróbki metali. Nasz zespół to wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści, którzy elastycznie podchodzą do każdego Klienta. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać każdym wymaganiom w zakresie wykonania hal namiotowych, konstrukcji stalowych i magazynów. Stale wprowadzamy nowe technologie i nowinki rynkowe, co przekłada się na wysoką jakość naszych produktów i usług. Zakres naszej działalności obejmuje: konstrukcje halowe, sprzedaż hal namiotowych, wynajem hal namiotowych, wynajem podnośników koszowych. Obsługujemy Klientów z całej Polski oraz Unii Europejskiej. Idealne do wynajęcia na piękny ślub w plenerze!

Gość Gracjanko
My natomiast 2014 roku skorzystaliśmy z usług studia filmowego Jetmax ( www.jetmax.pl ). Jesteśmy bardzo zadowoleni. Na filmie mamy bardzo ciekawe ujęcia, wszystko bardzo dobrej jakości i miła współpraca :) Jesteśmy zadowoleni z ceny, jakie nam zaproponowali. Do naszego pleneru użyli nawet drona. Będziemy mieli super pamiątkę. Zdecydowanie bezkonkurencyjne studio. Mega profesjonalni. Bardzo gorąco polecam!

Gość gość
Organizacja wesele i ślubu to nielada wyzwanie…. Ja brałam ślub we wrześniu ubiegłego roku ale to co ja sobie zaplaowałam i wykonałam to sama się dziwnie. Slub cywilny w plenerze, namioty, tunele, fontanny czekolady, lampiony. Bardzo zależało mi na weselu pod gołym niebem ale obawiałam się ze zacznie padać. Mój narzeczony wymyślił te tunele i namiot. Jestem z legionowa i znajoma poleciła mi wy[orzyczalnie namiotóe w Izabelinie pod Warszawą w miejscowości Mościska….Było jak w zagranicznych filmach….

Gość gość
Kup sobie planner slubny albo rozpisz na kartce co po kolei musisz załatwić na pewno zacznij od wyboru sali i terminu, potem media - foto, wideo, nastepnie makijaz i kosmetyczka... suknia to tez minimum pol roku przed :)) sam wybor wideo to minimum pol roku przed, ale podzwon sobie, moze znajdziesz wolne terminy... osttnio widzialam ze http://av-studio.pl/ sie oglaszali ze cos im sie zwolnilo

Gość gość
Dobrze jest pomyśleć też o wynajęciu autokaru do przewozu gości z koscioła na sale.... my zamowilismy taką usługe w tej firmie www.przewozy-autokarowe.net.pl i nawet nie drogo wizieli.

Gość gość
Przyjecie w restauracji dla rodzcow + swiadkow, wyjazd na dluga i egzotyczna podroz we dwoje na drugi dzien po ceremonii, jezeli jeszcze z odlozonych pieniedzy cos zostanie, to wplata na mieszkanie / dom.

Gość gość
co do fotografa i kamerzysty to polecam firmę videmorków. Bardzo wyluzowana ekipa, która niczym nie różni się od gości weselnych. Mają wiele ciekawych pomysłów (robili nam teledysk weselny) i co jest u nich bardzo fajne, cały materiał video dają na Pendrive ze zdjęciem coś w stylu http://videomirkow.pl/pendrive-z-nadrukiem/

O wiele spraw trzeba zadbać, żeby wesele było udane i żeby wszystko fajnie wypadło. Na pewno kwiaty są mega istotne - u brata na weselu były tak piękne dekoracje kwiatowe, że aż ludzie na przyjęciu komentowali. Sprawdźcie sobie oferty kwiaciarni albo jakichś pracowni artystycznych, wiem że NaturalChic ma super propozycje jak chodzi o florystykę. Można sobie spojrzeć na ich stronę i może będzie to inspirujące. W każdym razie bez ładnych kwiatów nie ma udanego wesela i z pewnością warto poświęcić tej kwestii nieco uwagi.

Chociaż nie jest to bezpośrednio związane z wynajęciem sali, czy wyborem zespołu, to myślę, że moje doświadczenie może się przydać... Byłem już na kilku weselach w swoim życiu i z perspektywy gościa mogę naprawdę polecić imprezy z udziałem iluzjonistów. Nie wiąże się to z dużymi kosztami, a wychodzi naprawdę dobrze (kilka ciekawych propozycji jest np. tutaj: https://pokazy-iluzji.pl/iluzjonista-na-wesele/)

Przy organizacji dobrego wesela ważna jest sala, zespół, jedzenie i tym podobne, ale, ponieważ nie mam tutaj żadnych wybitnych rad, nie będę ;powtarzać rad innych. Moim zdaniem można jednak zwrócić uwagę na ciekawe i tanie akcenty rozrywkowe, które umilą gościom wesele. Dość często spotykam się np. z pokazami iluzji w trakcie wesela. Sama miałam okazję taki oglądać i muszę przyznać, że wrażenia są naprawdę niesamowite. Zdecydowanie warto spróbować (jeżeli nie masz własnych typów, polecam https://pokazy-iluzji.pl/iluzjonista-na-wesele/ )

Gość TolaEtik
Z pomocą na pewno przyjdzie Ci portal http://www.milionsposobow.pl/ gdzie masz dział "Ślub" tutaj już powinnaś znaleźć dobre porady dotyczące organizacji wesela. Ja kilka mega motywów od nich zaczerpnęłam do siebie m.in zabawy na oczepiny ;)

Gość gość
byłam na kilku ślubach i powiem ci, że śluby są rozwalane jakimiś grami towarzyskimi, gadkami MLMowców, wszelkich domokrążców i ślubokrążców, skojarzeniami z przemiotami, suplementami, pokazami nowych cudów, duży dom weselny, dużo gości to się zakradają, wyciąganie kasy... nawet nie wiesz, kto ich wprowadzi, wchodzą jako osoba towarzysząca, wchodzą jako wodzirej, DJ, wchodzą od kuchni, zaczynają się gadki, dużo muuuzyki polecam i wynajęcie firmy ochraniajskiej do zaprowdzenia porządku, raczej impreza do maksymalnie do 4

Gość gość
trzecia opcja wyjezdzasz na Karaiby i robisz małe przyjęcie

Gość gość
aha jeszcze jest sabotaż weselny, tzn. goście nie przyjadę, daleka rodzina i kuzynowstwo, było coś kiedyś na wizażu o tym...

Gość gość
Organizacja wesela wcale nie jest taka trudna. Trzeba zacząć od poszukiwań sali weselnej, bo z tymi są największe terminy. My mieliśmy wesele w krakowskim hotelu best western efekt express. Wszystkim gościom bardzo się podobało.

Gość renatarrr
Pół roku temu organizowałem wesele w hali namiotowej. Kontaktowałem się w tej sprawie z Ewenta. Jedyna kompleksowa usługa, jaką udało mi się w tej kategorii znaleźć. Dostarczyli dekoracje, obsługę, meble, oświetlenie, dopasowali parkiet. Zaskoczyło mnie pozytywnie to, że wszystkie meble i dodatki wręcz lśniły, czyściutkie do granic możliwości. Impreza się udała, no i kosztowo naprawdę rewelacyjnie. Grunt, żeby dobrą lokalizację znaleźć. Jak masz możliwość zorganizować wesele w hali to korzystaj. Super sprawa i znacznie większa elastyczność.

Gość sabina852
Na początek pomyśl o sali, aby mieć już wybrany konkretny termin, bo on głównie zależy od sali. Później skup się na zespole lub DJ i reszcie rzeczy, gdzie trzeba z wyprzedzeniem rezerwować. Jeśli jesteś z województwa mazowieckiego, to mogę polecić Ci zespół NotoGramy, są świetni!

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować